VIDEO Sute de oameni s-au sarutat in Times Square pentru a celebra sfarsitul celui de-al doilea razboi mondial

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 15 august 2010, 21:56 Actualitate | Internaţional


Saruturi in Times Square
Foto: Agerpres
Sute de cupluri purtand sepci de marinar si bonete de asistente medicale s-au sarutat sambata in Times Square pentru a celebra cea de-a 65a aniversare a sfarsitului celui de-al doilea razboi mondial, relateaza Associated Press.

Cuplurile au reconstituit celebra fotografie a revistei Life, in care o asistenta medicala este sarutata pasional de un marinar.

O statuie de aproximativ 9 metri, replica a fotografiei, a fost dezvelita cu aceasta ocazie.

Unul dintre veteranii care au participat la ceremonie a declarat ca vrea sa pastreze vie ziua.

Edith Shain, cea care a declarat ca ea este asistenta din fotografie, a decedat in iunie acest an, la varsta de 91 de ani.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1681 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    clar că-i în SUA (Duminică, 15 august 2010, 22:51)

    ampersand [anonim]

    după cum lejer putem observa în fiecare secundă a clipului sau în poză, o adunătură de obezi proşti. Sau nu?
    • +1 (1 vot)    
      clar ca e in SUA! (Luni, 16 august 2010, 6:34)

      romanu' [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Daca era de la noi, vedeai numai manelari grasi dar extrem de inteligenti!
      Ba ce prosti si americanii astia...
      • 0 (0 voturi)    
        omul a facut o ironie (Luni, 16 august 2010, 10:57)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui romanu'

        l-a imitat pe prietenul nostru sovietic smen, nu sariti cu minusurile...
        • +1 (1 vot)    
          touche (Luni, 16 august 2010, 12:54)

          ampersand [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          ai ghicit, chiar la el mă gîndeam când am scris. Dar nu ştiu unde-o fi dispărut... cel mai probabil, a emigrat în SUA, o fi chiar p-acolo prin Times Square, ţucându-se de zor.
    • -1 (1 vot)    
      Da USA (Luni, 16 august 2010, 9:49)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Ehe....Daca te-ai duce prin campusurile din universitatile Americane(in special alea dupa coatsa de est), ai ramane socat ce frumoase sunt americancele.
      Iti zic din propria experienta. Sunt mai frumoase si mai naturale ca romancele.
      • -1 (1 vot)    
        mai grase vrei sa spui (Luni, 16 august 2010, 12:14)

        nenea [anonim] i-a raspuns lui Mircea

        ce campusuri ai vizitat?
        • 0 (2 voturi)    
          pt nenea (Luni, 16 august 2010, 12:59)

          Mircea [anonim] i-a raspuns lui nenea

          East Carolina University-ECU (I went to school there), Duke, ASU si o multime altele de pe coasta de est.
          Crede-ma "americance urate" e doar un stereotip.
      • 0 (0 voturi)    
        dupa tine.... (Luni, 16 august 2010, 12:38)

        . [anonim] i-a raspuns lui Mircea

        "dupa coasta de est" adica sunt undeva in apa sau cum?!? dupa costa nu e decat apa...
        • 0 (0 voturi)    
          pe coasta de est -scuze (Luni, 16 august 2010, 13:00)

          pt anonim [anonim] i-a raspuns lui .

          pe coasta de est -scuze
  • +2 (2 voturi)    
    times lesbos square (Luni, 16 august 2010, 11:18)

    cucu [anonim]

    ohoo,o gramada de lesbiene ( vezi poza).

    mda, unde sunt iubirile de altadata?
  • +2 (2 voturi)    
    La noi nu se sarbatoreste... (Luni, 16 august 2010, 12:58)

    Roman [anonim]

    ...pentruca sfarsitul WW2 a insemnat inceputul ocupatiei staliniste!