Oficial de la Teheran: Tigarile de contrabanda introduse in Iran au fost contaminate cu sange de porc si material nuclear

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 1 august 2010, 12:15 Actualitate | Internaţional


Un oficial de la Teheran a declarat ca tigarile de contrabanda introduse in Iran au fost contaminate cu sange de porc si material nuclear, ca parte a unei conspiratii occidentale, transmite Washington Post. Mohammad Reza Madani, care reprezinta "Societatea pentru lupta impotriva fumatului", a adaugat ca Philip Morris International este o companie "condusa de sionisti".

Agentia semioficiala Mehr l-a citat pe Madani care a spus ca tigarile Marlboro, introduse in Iran prin contrabanda, au fost contaminate cu sange de porc si cu material nuclear neprecizat.

Oficialul iranian a declarat ca Philip Morris International, care vinde tigarile Marlboro in afara Statelor Unite, este o companie "condusa de sionisti" si exporta "in mod deliberat" tigari contaminate.

Washington Post afirma ca oficialul iranian nu a oferit detalii despre tigarile confiscate si nici dovezi care sa-i sustina afirmatiile. De asemenea, el nu a precizat cum au reusit autoritatile iraniene sa descopere ca tigarile erau contaminate.

Guvernul de la Teherean, care sustine deseori existenta conspiratiilor occidentale, a declarat ca circa 20 de miliarde de tigari sunt introduse prin contrabanda in Iran in fiecare an.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2252 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    si mai au ceva (Duminică, 1 august 2010, 12:49)

    cititor hotnews [anonim]

    Hartia folosita este din coranul dat la retopit,si contine multa prostie iraniana.
  • +6 (6 voturi)    
    Nu se lasa lumea de fumat (Duminică, 1 august 2010, 13:14)

    Daniel [anonim]

    Nici de-ar fi adevarat, efectul vizibil al campaniilor impotriva fumat este minor, indiferent de duritatea lor.
  • +13 (13 voturi)    
    Stiti ce zicea Einstein? (Duminică, 1 august 2010, 13:29)

    Daniel [anonim]

    "Doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: Univesul si Prostia Omeneasca. De primul nu sunt chiar sigur."

    Nu cred ca se referea la idiotul asta dar ... SI aici se aplica tare bine.
  • +10 (10 voturi)    
    Daca mai avea cineva vreo indoiala (Duminică, 1 august 2010, 13:46)

    mihair [anonim]

    Daca mai avea cineva vreo indoiala, iata inca o dovada ca baietii de la Teheran sunt zurlii rau de tot.
  • +10 (10 voturi)    
    Hahahahahahaha!!!! (Duminică, 1 august 2010, 13:48)

    Alex [anonim]

    Ce enormitate. Regimul ala retardat de la Teheran nu mai stie ce sa scorneasca pentru a-i infierbanta si mai mult pe fanaticii de la ei din tara... Incredibil ce aiureli le trec prin neuronii aia putini acestor fundamentalisti. Bineinteles ca asemenea tampenii vor fi automat digerate si de cativa tembeli de pe-aici. Care-si vor posta cat de curand elucubratiile antiamericane. "Material nuclear" si "sange de porc"... Hahaahahahaha!!! Inteligenta combinatie. Bineintels ca de vina sunt "sionisti". Nici nu poate fi vorba de altcineva.
  • +10 (10 voturi)    
    si caracatita e de vina (Duminică, 1 august 2010, 14:20)

    sakura [anonim]

    sionistii, masonii, si caracatita Paul au fabricat tigarile infestate.
    Caracatita a fost pe linia de productie, si lua cate 8 tigari si le infesta.
    Va dati seama ca daca pana acum cateva saptamanii dusmanul de moarte era Israelul, saptamana trecuta caracatita a devenit tinta atacurilor, Paul face cat Israelul si Occidentul la un loc.
    Halal caracatita,
  • +8 (8 voturi)    
    Asa e! (Duminică, 1 august 2010, 14:42)

    omezu [utilizator]

    Da bai Abdul sau cum te-o chema...evreii le-au contaminat cu material nuclear ca sa straluciti noaptea. Nu stiu ce contineau tigarile alea dar am idee ce contineau alea fumate de tine :D
  • +6 (6 voturi)    
    publicul o cere (Duminică, 1 august 2010, 15:39)

    gheo [anonim]

    de ce nu iese cancelarul germaniei cu asemenea declaratii? simplu: poporul german nu ar pune botul la asa ceva.
    in iran sunt foarte foarte multi nestiutori de carte care formeaza baza fanaticilor. ei sunt condusi de oameni cu multe studii si manipulati usor. si chiar merg asemenea declaratii in iran, altfel ar renunta la ele
    la jumatatea drumului in germania si iran, si fizic si intelectual ne gasim noi romanii. care si noi la randul nostru punem botul la niste magarii care in vestul europei ar scandaliza pe aproape toata lumea.
    dar intotdeauna mesajul depinde doar de calitatea celui care asculta. atat. restul sunt discutii inutile.
    asa de ignoranti sunt marea masa a iranienilor dar nici noi nu suntem la prea mare distanta...
    • -5 (9 voturi)    
      mai stiu un popor (Duminică, 1 august 2010, 16:14)

      Dorin [anonim] i-a raspuns lui gheo

      la fel de ignorant si manipulabil.
      Unii care se cred chiar poprul lui Dumnezeu. Si nici macar nu-s nestiutori de carte, dimpotriva.
      • +6 (6 voturi)    
        ????? (Duminică, 1 august 2010, 19:32)

        Dorin [anonim] i-a raspuns lui Dorin

        Comentariul tau senil are cumva vreo legatura cu subiectul in discutie? Sau doar ai vrut sa "echilibrezi" balanta? Presupun ca esti un fan al lui Ahmadinejad, nu? Altfel nu vad legatura dintre imbecilismul regimului de la Teheran cu "poporul ales"...

        P.S. La tine procentul de ignoranta si manipulare care e? Ori te crezi cumva atotstiutor si nemanipulabil in proportie de 100%?
  • +5 (5 voturi)    
    Buba la cap (Duminică, 1 august 2010, 17:03)

    Alf [anonim]

    Nu stiu ei, da' pachetele sunt din hartie de buda utilizata la sinagoga din Haifa, reciclata. Asta ca gluma trista.
    Pacat. Un popor destept, cu istorie adevarata, calca involuntar pe urmele khmerilor rosii impins in negura si ignoranta de niste dereglati, maniaci religiosi.
  • +3 (3 voturi)    
    Dar un alt oficial de la Teheran... (Duminică, 1 august 2010, 18:41)

    A.Corneliu [utilizator]

    ...de data asta mult mai important, Ali Larijani, presedintele parlamentului, spune cu gura sa autorizata un lucru, deasemenea cu mult mai important..
    Nu vreau sa va dezvalui, cititorii de engleza se vor delecta singuri:
    http://www.debka.com/article/8942/
    Si apropo de fumat, aici avem "the smoking gun", pentru cei care inca mai cred ca Iranul n-ar nicio legatura cu utilizarea militara a tehnicii nucleare.
  • +1 (1 vot)    
    adevarul e ca si noi Romanii avem vina noastra. (Duminică, 1 august 2010, 23:25)

    defconian [anonim]

    stau si ma minunez ce trasna debiteaza politicienii lor in ultimii ani. se vede ca duc lipsa rau de un simbol, de un tatuc adevarat care sa ii indrume. :)

    adevarul e ca si noi Romanii avem vina noastra in privintza asta.
    au avut si ei un tatuc intelept si iubitor de pace care ii facea sa fie "pretini" cu toata lumea rosie si americana in acelasi timp :)... da noi taranii de romani l-am impuscat in 89 ... daca imi amintesc bine il chema Nicolae Ceausescu :)

    PS. amuzant pt cei ce isi mai amintesc de ceva istorie politica pre 89