​VIDEO SUA: O vanzatoare a reusit sa opreasca un jaf armat, dupa ce l-a invocat pe Iisus

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 iulie 2010, 18:55 Actualitate | Internaţional


O vanzatoare din orasul Pompano Beach (Florida) a reusit sa opreasca un jaf armat, rugandu-se la Iisus. Nayara Goncalves, in varsta de 20 de ani, a reusit sa isi pastreze calmul si sa ii vorbeasca despre Iisus unui barbat inarmat, care intrase in magazin cu intentia de a-l jefui, relateaza ABCNews.​



Ulterior, tanara a marturisit ca nu stie de ce a inceput sa vorbeasca despre Iisus, in acel moment: "Nu as fi crezut niciodata ca Dumnezeu ma va ajuta in acest fel".

Momentul conversatiei celor doi a fost surprins de o camera video amplasata in magazin.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2866 vizualizari

  • -1 (7 voturi)    
    Ateii le vorbesc despre Lenin/Stalin/Mussolni... (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 19:09)

    Anonim [anonim]

    Sunt curios ce reactie ar fi avut hotul.
  • -2 (4 voturi)    
    daca fraierul a ascultat de balivernele cu Isus (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 20:38)

    Eneas [anonim]

    e problema lui , dar tot *Romanii, printre cei mai religiosi si superstitiosi europeni, dar cu un deficit mare de cunostinte stiintifice * !
  • 0 (0 voturi)    
    de cand e stirea? (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 20:46)

    nelu [anonim]

    Voi v-ati uitat de cand circula filmul pe internet?
  • -3 (3 voturi)    
    Only in America... (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 21:49)

    toteu [anonim]

    only mexican people...
  • +2 (4 voturi)    
    ISUS (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:07)

    crestinul [anonim]

    ISUS cel mai scump nume, dat oamenilor in care sa fie mantuiti de pacate,
    • -2 (2 voturi)    
      .. (Duminică, 1 august 2010, 3:21)

      George [anonim] i-a raspuns lui crestinul

      Ai zis bine ce ai zis tu acolo, numai ca se scrie Iisus, cu doi de i, e important, altfel ar insemna altceva.
  • 0 (2 voturi)    
    - (Duminică, 1 august 2010, 0:57)

    rontzaila [utilizator]

    eu zic s-o trimitem si-n Palestina, poate opreste si procesul de pace care nu se mai termina.
  • +1 (1 vot)    
    Foarte bine! (Duminică, 1 august 2010, 4:27)

    Snake Eyes [utilizator]

    Dupa 2000+ ani de domnie spirituala ar fi si cazul sa fie bun Iisus,Jesus,Jesu uneori...at least in the christian world:)
  • +2 (2 voturi)    
    nu a fost roman (Duminică, 1 august 2010, 16:04)

    gheo [anonim]

    hotul sigur nu a fost roman; in proportie de 72% credea in rai si doar 50% din el insusi credea in iad.
    deci avea sanse mai mari sa mearga in rai daca ii parea rau dupa aia
    sau i-ar fi parut rau inainte; am vazut si d-astea
    romanii care fura se duc uneori inainte de a comite fapta, la biserica; sa se roage sa nu fie prinsi....
    si culmea e ca americanii ni se par deosebiti :)