VIDEO Marea Britanie: Un jefuitor inarmat, imobilizat cu ajutorul unui scaun de un jucator de rugby

de Catalina Ciociltan     HotNews.ro
Joi, 13 mai 2010, 22:56 Actualitate | Internaţional

Jefuitor la o casa de pariuri din Marea Britanie
Foto: Captura Youtube.com
Un barbat a fost impiedicat sa jefuiasca o casa de pariuri dintr-un orasel din Marea Britanie de catre un jucator profesionist de rugby, inarmat cu un scaun. Jefuitorul, pe numele sau Azar Sulman, inarmat cu un pistol i-a cerut lui Martin Richardson, rugbist de performanta sa deschida usa, pentru a-si grabi plecarea din sediu. Richardson, practicant si de judo, a refuzat sa indeplineasca cerintele infractorului si in schimb, a inceput sa-l loveasca cu un scaun. Barbatul in varsta de 20 de ani a fost imediat imobilizat, pana la sosirea politiei, informeaza SkyNews.

"In mod normal, nu as deschide usa nimanui, cu atat mai putin unui hot" a declarat rugbistul. "Si ce daca avea o arma? Nu pot trece cu vederea faptul ca a fost foarte nepoliticos", a continuat Richardson.

Politia locala l-a rasplatit pe curajosul client cu 250 de lire sterline si a anuntat ca ii va acorda o medalie pentru calmul cu care a actionat.


Citeste mai multe despre   




















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

4294 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Caracter (Joi, 13 mai 2010, 23:37)

    hefaistos [anonim]

    Un om adevarat se vede in situatii limita de acest gen. Tot respectul pentru atitudinea si actiunea lui.
    F.rar mai vedem asemenea fapte in zilele noastre.
    • +2 (2 voturi)    
      hmm... (Vineri, 14 mai 2010, 8:16)

      danzigk [utilizator] i-a raspuns lui hefaistos

      sa nu uitam ca politia recomanda ca in astfel de cazuri sa nu intervii, sa stai calm, sa nu enervezi infractorul, etc.
      faptul ca are o arma inseamna ca si-a asumat folosirea lui. tu stai smeker in fata unui pistol ?
      • 0 (0 voturi)    
        Exact! (Vineri, 14 mai 2010, 12:39)

        Anonim [anonim] i-a raspuns lui danzigk

        Frumos da pe ecran, dar eroul si-a riscat viata inutil.
        Deci "eroul" s-a envervat cand i-a zis ala sa-i deschida usa?
        =))
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo ! (Vineri, 14 mai 2010, 0:20)

    jorj [anonim]

    Bravo lui !
    • 0 (0 voturi)    
      hmm... (Vineri, 14 mai 2010, 1:05)

      Un Trecator [anonim] i-a raspuns lui jorj

      Nu stiu ce sa zic. Nu stiu daca se justifica, dupa orice standarde de eroism sau lasitate, sa-ti pui viata in pericol, atacand un jefuitor inarmat, care avea tot timpul sa te ciuruiasca. A avut noroc ca, desi el a fost inconstient, agresorul a fost mai cumpatat. :) Data viitoare poate nu mai joaca la cacialma.
      • 0 (0 voturi)    
        pai... (Vineri, 14 mai 2010, 2:14)

        allin [anonim] i-a raspuns lui Un Trecator

        nu te-ai gandit ca s-ar fi putut ca rugbistul sa o fi luat personal acestt jaf si sa nu o faca pt casa de pariuri ? :)
        mare orgoliu tre sa aiba nenele asta sa fie portaru unui hot.... si mai ales daca nu il roaga frumos ci il ameninta cu pistolu.
        parerea mea ;)
  • +3 (3 voturi)    
    guy, unde esti? (Vineri, 14 mai 2010, 8:19)

    mihai [anonim]

    e ca o secventa dintr-un film al lui Guy Ritchie, unde bobocu incearca un jaf si da peste durul-durilor si ii mai cere sa-i deschida si usa :)
    anyway, curajos tip
    • 0 (0 voturi)    
      cel mai bun comentariu (Vineri, 14 mai 2010, 14:31)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      am un singur plus.
  • 0 (0 voturi)    
    S-a intamplat in Brasov (Vineri, 14 mai 2010, 11:49)

    Viorel Moisei [anonim]

    ca un astfel de erou sa se ia dupa jefuitorii unei case de schimb si sa fie omorat de unul dintre acestia. Nenea de aici a avut noroc.
  • +1 (1 vot)    
    Poate a fost fler (Vineri, 14 mai 2010, 14:34)

    abc [anonim]

    Fiind si luptator, l-o fi simtit pe pusti slab de inger.
  • 0 (0 voturi)    
    numai pentru faptul (Vineri, 14 mai 2010, 14:36)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ca il chema azar suleiman si merita un scaun in cap.
  • 0 (0 voturi)    
    Talharul avea pistolul in stanga (Vineri, 14 mai 2010, 14:38)

    abc [anonim]

    Poate se descurca greu sa traga avand sacosa in dreapta:D