VIDEO Un tanar isi sterge mana dupa ce da noroc cu presedintele francez. Sarkozy: Nu face pe desteptul cu mine!

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 23 aprilie 2010, 21:19 Actualitate | Internaţional


Presedintele Frantei, Nicolas Sarkozy, a apostrofat joi un tanar participant la un miting, care s-a sters cu mana de haine imediat dupa ce a dat noroc cu seful statului, relateaza The Telegraph. "Nu face pe desteptul cu mine!", i-a strigat Sarkozy tanarului francez.

Potrivit imaginilor surprinse de televiziunea franceza TF1, un tanar aflat in multime da mana cu Nicolas Sarkozy, dupa care se sterge de haine, in semn de dezgust. Presedintele francez, iritat de gestul provocator, il admonesteaza pe tanar, aratandu-l cu degetul si spunandu-i de mai multe ori "Nu face pe desteptul!"



Nu este prima data cand presedintele Frantei se pierde cu firea in timpul unei bai de multime. In urma cu doi ani, Sarkozy a insultat un francez venit la Salon Agriculturii din Paris. Cand barbatul a refuzat sa-i stranga mana si i-a cerut "sa nu-l atinga", presedintele si-a iesit din pepeni, replicand: "Atunci dispari, idiotule".


Citeste mai multe despre   
















6297 vizualizari

  • -1 (7 voturi)    
    ??? (Vineri, 23 aprilie 2010, 22:24)

    adrian88000 [utilizator]

    Nu a fost nimic!
    • -1 (1 vot)    
      Daca un gest huliganic... (Duminică, 25 aprilie 2010, 11:45)

      A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      ...inseamna nimic, imi pot imagina normele la care aderi.
  • -1 (17 voturi)    
    ceva normal (Vineri, 23 aprilie 2010, 22:26)

    adrian88000 [utilizator]

    pentru tineretul din Franta. Aceste este nivelul de educatie si civilizatie la care a ajuns "glorioasa" Franta de alta data. Mare decadere...
  • -1 (15 voturi)    
    Prostesc. (Vineri, 23 aprilie 2010, 22:32)

    Cetateanu. [utilizator]

    Gest prostesc facut de tanarul in cauza , dar poate si el are parerea lui despreata de politica purtata de Sarkozy . Numai ca in fata unui sef de stat nu ar trebuie incluse aceste gesturi , si Sarkozy a gresit dar si tanarul in cauza. Oricum fiecare iti arata nemultumirea cum poate.
  • +3 (9 voturi)    
    hai ca nu a facut urat (Vineri, 23 aprilie 2010, 22:58)

    I [utilizator]

    exagerati
    • +2 (2 voturi)    
      da (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 9:36)

      Demigod [utilizator] i-a raspuns lui I

      Exact. E o vrajeala toata treaba asta.
      Macar in filmul cu Basescu Loveste Un Copchil s-a lucrat mai bine.
  • -2 (8 voturi)    
    un dos de palma (Vineri, 23 aprilie 2010, 23:58)

    andreiutz [utilizator]

    trebuia sa-i arda :-)
  • +10 (10 voturi)    
    Aiurea (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 0:19)

    Don Ciccio [utilizator]

    Mult zgomot, pentru ce?!
    Un mare fasss...
  • +9 (13 voturi)    
    nu e bine asa (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 0:33)

    nirvanu [anonim]

    intai trebuia sa-i trimiteti filmul lui patriciu, ca baga el niste cascadorii acolo. astfel, titlul articolului ar fi fost 'sarkozy strapunge cu sabia ninja un tanar nevinovat'. vedeti ca nu va pricepeti?
    • +2 (4 voturi)    
      LOL (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 9:34)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui nirvanu

      :) Belea!
      • +1 (1 vot)    
        pic sub masa de ras (Luni, 26 aprilie 2010, 11:53)

        cucu [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

        corect! patriciu se pricepe
  • +1 (3 voturi)    
    o nimica toata (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 6:15)

    antipoliticieni [anonim]

    altii ii talharesc pe gaozari de telefoane mobile, asa ca nu e mare lucru ce a facut emigrantul ungur...
  • +1 (1 vot)    
    Totusi... (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 10:01)

    Seba [anonim]

    A fost un gest pe care nu are de ce sa-l regrete. Tanarul in cauza, daca are ceva in cap, ceea ce noi nu putem nici sustina ca da nici infirma, a facut un gest de repulsie fata de ceea ce inseamna Sarkozy ca presedinte in Franta, nu ca om, sa intelegem. A fost dupa parerea mea un gest de repulsie fata de institutia prezidentiala. Prin asta a vrut tanarul sa iasa in evidenta. Cel putin eu asa vad lucrurile. Iar nu toti, nici in Romania nici in restul lunii nu sunt prosti... Fiecare padure are uscaciuni...
  • -1 (5 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 10:24)

    jr [anonim]

    E un trucaj ordinar, uite pixelu' albastru !
    Rusine Dinu Patriciu !
  • +2 (2 voturi)    
    Hotnews... (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 15:40)

    Tiberiu [anonim]

    ...inca are boala pe francezi de la "incidentul" de pe France 2...cat patetism...
  • +1 (3 voturi)    
    . (Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 17:58)

    jos_iliescu [anonim]

    hai ca macar nu l-a facut "mai animalule" !