VIDEO Berlusconi a adormit in timpul discursului sustinut de Medvedev la celebrarea caderii Zidului Berlinului

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:25 Actualitate | Internaţional


Premierul Italiei, Silvio Berlusconi, a ajuns din nou pe prima pagina a ziarelor din Italia, dupa ce seful Guvernului pare sa fi adormit in timp ce presedintele Rusiei, Dmitri Medvedev, isi sustinea discursul la manifestarile dedicate celebrarii a 20 de ani de la caderea Zidului Berlinului.



In timp ce Medvedev isi exprima speranta, la Berlin, ca perioada confruntarilor este, acum, de domeniul trecutului, Silvio Berlusconi pare sa fi cazut in lumea viselor.

"Imaginile cu Berlusconi dormind fac inconjurul televiziunilor din toata lumea", titreaza La Stampa.

"Viata unui premier este plina de obligatii. In cazul unui premier care sufera de hiperactivitate, lucrurile stau si mai rau, asa ca trebuie sa profiti de orice ocazie pentru a trage un pui de somn", noteaza cotidianul italian, care adauga insa ca e de preferat sa eviti sa adormi atunci cand te afli in centrul atentiei si esti filmat de zeci de camere de televiziune.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1951 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Berlusconi... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:37)

    Ion [anonim]

    ...un clasic in viata!
  • +2 (4 voturi)    
    Cu ai nostrii cum facem (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:52)

    Razvan Jurca [anonim]

    Premierul Italiei adoarme ,ceea ce este perfect omenesc, si stirea face inconjurul lumii si este arat cu degetul. Parlamentarii nostrii dorm incontinuu 1/3 dintre ei si mas media din Romanica priveste acest lucru ca pe ceva normal !
    • +2 (2 voturi)    
      simplu (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 18:19)

      srt [utilizator] i-a raspuns lui Razvan Jurca

      Berlusconi a adormit O data. La ai nostri lucrul asta e pe agenda de lucru.
  • +2 (4 voturi)    
    obosit (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 18:04)

    rochiri [utilizator]

    O fi fost dupa o orgie!
  • 0 (0 voturi)    
    Mie mi se pare... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 18:28)

    Wingman [anonim]

    ... ca mediteaza.

    In fond era un moment plin de incarcatura emotionala...
  • +2 (2 voturi)    
    berlusconi dormea,probabil (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 19:19)

    roiban [anonim]

    la noi si politicienii , pres, parlamentari, guvernanti care cu 20 de ani in urma forfoteau cu al xiv lea congres dorm toti si nu scot o iota despre aniversarile din germania,doar doar nu vor fi intrebati de ceea ce au facut cu exact 20 de ani in urma. iliescu, basescu, stolojan, nastase,geoana,oprescu, vacaroiu , pogea si chiar boc
    asadar hai sa le facem o urare "traiasca pcr forta conducatoare in romania (de azi desigur!).!"
  • +1 (1 vot)    
    corectitudine (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 20:03)

    alexandru macedon [anonim]

    Stirea nu este corect redactata. Berlusconi a avut impresia ca ii va cadea Zidul Berlinului in cap