VIDEO Anglia: Maturatorul dansator se intoarce in Polonia din cauza amenintarilor cu moartea

de George Florea     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 8:37 Actualitate | Internaţional


Zbigniew Colbecki, pe numele de scena Ziggy Dust, a devenit cel mai cunoscut maturator din Anglia dupa ce un trecator l-a filmat dansind cu spor in timp ce curata strazile si a postat clipul pe Youtube. Faima s-a intors insa impotriva polonezului, care a primit zeci de mesaje de amenintare din partea gruparilor de extrema dreapta din Anglia. Urmarea? Ziggy Dust a decis sa se intoarca in Polonia, anunta Daily Mail.

Vezi imagini cu maturatorul dansator:



Polonezul, citat de Daily Mail, le-a spus prietenilor ca pleaca din cauza amenintarilor cu moartea primite din partea National Front, o proeminenta miscare britanica ce militeaza pentru plecarea strainilor din Insula.

"Sint trist. Cineva ma uraste foarte mult. Mi-e dor de Anglia, dar nu am avut nici o alta optiune", a spus polonezul.

Dupa ce a devenit faimos gratie unui anonim care l-a filmat dansind, Ziggy Dust a fost subiectul a zeci de articole si reportaje tv, fiind chiar si imaginea unei campanii publicitare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6711 vizualizari

  • -1 (15 voturi)    
    queen mother. (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 10:01)

    un roman [anonim]

    La ce s-ar fi putu astepta polonezul din partea unui popor format din cateva milioane de analfabetzi si alte milioane de betzivi .

    }:>))
    • +2 (10 voturi)    
      sila (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 11:46)

      gic [anonim] i-a raspuns lui un roman

      bravo romane, dar ai iesit vreodata din tara asta plina de oameni ca tine?
      sau ai plecat 'sageata' si te-ai intors mandru?
    • +5 (11 voturi)    
      Omul (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 12:07)

      gososan [utilizator] i-a raspuns lui un roman

      Omul incearca sa-si faca viata mai buna si ei il ameninta cu moartea
      • 0 (2 voturi)    
        Emigranti (Duminică, 1 februarie 2009, 0:53)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui gososan

        O sa plece toti emigrantiii europeni de acolo si o sa ramana englezoii cu toti pachistanezii, sa vezi ce petrecere cu artificii o sa fie pe insula... :D
    • -2 (12 voturi)    
      ba patriotule (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 12:10)

      Hiksos [anonim] i-a raspuns lui un roman

      civilizatie engleza este una dintre cele mai grandioase din lume, este o lume plina de simboluri si principii. Mentalitatea britanica nu o vei putea intelege niciodata....esti un amarat de balcano-latino-daco-pontic ce nu se va ridica din mediocritatea lui

      sigur au si britanicii cretinii lor...
      • 0 (12 voturi)    
        ma lasi (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 13:30)

        florin [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

        is niste hoti inculti si betivi 90 la suta din ei. chiar si noi stam mai bine
      • +2 (10 voturi)    
        shame on you (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 13:36)

        kimbo slice [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

        iar tu,cel ce ai "inteles" principiile etico-morale care guverneaza spiritul englez, simti nevoia de a aplica o "corectie morala" unui om,a carui "vina" consta in expunerea unei pareri.
        esti trist,esti tare trist........cat despre "common sense"-ul tau....shame on you!!!
        apropo, actuala criza mondiala,tot de niste principialisti etico morali a fost creata....
        depinde ce anume vrei sa vezi: hotul care fura o gaina sau pe cel ce fura sute de miliarde de $
        dormi linistit , altii vegheaza pentru tine ;)
      • 0 (6 voturi)    
        Decit maturator dansator.. (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 16:08)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

        ...mai bine cu arabeti care te fac sa sari in sus prin autobuze....
      • -3 (5 voturi)    
        hai siktir.... (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 23:34)

        alt.roman [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

        ... siktir si mai lasa-ne cu ridicarea in slavi a civilizatiei engleze.... o fi ea grandioasa dar nu in directia care trebuie, acea crestina si morala
        mai invata un pic istoria, inclusiv istoria contemporana, ignorantule
      • 0 (0 voturi)    
        bai nene (Duminică, 1 februarie 2009, 20:57)

        valentin rusu [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

        mai bine un amarat de balcano-latino-daco-pontic decat unu k tine ce esti?nici numi pasa omu are dreptate o adunatura de salbatici
        nu nu pot sa inteleg cultura salbaticilor:huni,saxoni,slavoni etc.nu o sa o inteleg niciodata
        stau aici de cativa ani shi incerc sa inteleg dar nu pot
        am avut shi o prietena
        dar nimic
        civilizatia este un cuvant latin nu al folosi dak nu sti ce inseamna dak eram k voi sau k ei voi nu mai erati acum asa k nu ne judeca
      • 0 (0 voturi)    
        tot pt Hiksos (Duminică, 1 februarie 2009, 21:06)

        valentin rusu [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

        e usor sa construiesti o civilizatie cu biciul in mana sau cu arcul shi sagetzi .....intrebarea e o poti face fara ?
        shiau cladit un imperiu pe spatele altora shi tu ai admiri esti foarte limitat
    • +1 (1 vot)    
      zxc (Duminică, 1 februarie 2009, 7:52)

      zxc [anonim] i-a raspuns lui un roman

      hahaha
      ce bine ca noi sintem violatori si criminali.
  • +8 (16 voturi)    
    asta este (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 10:34)

    vali [anonim]

    nici o problema, sa plece toti strainii si sa ii vad pe englezi cu matura pe strada. Ce gluma, daca chiar le-ar fi placut nu mai era nevoie de straini sa le faca curat pe bani putini. Pe de-o parte fac pe snobii si dau strainii afara da' cand vine vorba de dirty jobs ei sunt de vita nobila si tin nasul pe sus.
    • +1 (7 voturi)    
      Bun Comentariu (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 12:10)

      gososan [utilizator] i-a raspuns lui vali

      Subscriu celor spuse mai sus
    • +10 (14 voturi)    
      si eu...si eu :) (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 14:51)

      mira [anonim] i-a raspuns lui vali

      mai sa fie...omul munceste nu cerseste...se si bucura facand o munca ingrata...si uite cum sar unii in capul lui....ciudata reactie...
    • 0 (2 voturi)    
      hai noroc, subscriu (Duminică, 1 februarie 2009, 1:19)

      V [anonim] i-a raspuns lui vali

      asa e, dar e la moda nationalismul peste tot, chiar si in tarile "civilizate". Doar ca acolo sunt mai multi bani cu ca sa impuna legea si asta da o senzatie de civilizatie.
  • +8 (14 voturi)    
    fac si ei ce pot (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 11:22)

    cetatean [anonim]

    Britanici astia ameninta cu moarte si ei pe cine pot, reprezentanti ai popoarelor "barbare" din estul Europei.
    Pe cine ati vrea sa ameninte cu moartea? Pe cei cateva milioane de musulmani ce ii au in Anglia? Musulmani care foarte multi pe fata dispretuiesc societatea britanica in cadrul careia traiesc si pe care - unii dintre ei - vod s-o vada distrusa? N-au englezii tupeul asta, si prefera sa fie "corecti politic" si sa o dea inainte cu "beneficiile diversitatii". Ca daca s-ar lega de musulmani, ar putea ca Turnul Londrei sa dispara de pe fata pamantului... s-au mai vazut cazuri...
    Asa ca eu ii inteleg pe britanici: frustrati ca sunt infectati de tot mai multi musulmani carora n-au ce le face (riposta ar fi zguduitoare), se leaga de strainii ce muncesc cinstit dar care nu-s violenti...
  • +3 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 11:32)

    [anonim]