VIDEO John McCain: Ii urez succes celui care a fost oponentul meu si de-acum incolo imi va fi presedinte

de George Florea     HotNews.ro
Miercuri, 5 noiembrie 2008, 6:22 Actualitate | Internaţional


John McCain, candidatul republican la presedintia SUA, l-a felicitat pe Barack Obama pentru victoria in alegerile din SUA la aproximativ 20 de minute dupa ce CNN a anuntat victoria democratului. "Poporul american s-a exprimat clar. Il felicit pe Presedintele Barack Obama", au fost primele cuvinte ale lui McCain in fata sustinatorilor sai din Arizona.

  • E normal sa fim dezamagiti azi, dar maine trebuie sa o luam de la capat
  • Esecul este al meu, nu al vostru
  • Este o mare victorie pentru afro-americanii din SUA
  • Le sint recunoscator sotiei mele si familiei mele
  • Ii sint recunoscator guvernatorului Sarah Palin
  • Ii urez succes lui Barack Obama in fata dificilelor probleme pe care le are de rezolvat
  • Imi exprim toata compasiunea pentru pierderea suferita de Barack Obama. Regret profund ca bunica sa nu l-a putut vedea cistigind
  • Voi continua sa-mi servesc tara
  • Ii urez succes celui care a fost oponentul meu si de-acum incolo imi va fi presedinte
  • Thank you and God bless America
VIDEO Ultima parte a discursului lui John McCain:





















2070 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    Obama a castigat alegerile (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 6:30)

    sile [anonim]

    Bravo pentru McCain dar Obama este mai bun!
  • +6 (6 voturi)    
    O lectie de democratie (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 6:38)

    DGeorge [utilizator]

    O adevarata lectie de democratie din partea poporului american.
    • +1 (1 vot)    
      O palma data antiamericanilor (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 11:59)

      Turcu [anonim] i-a raspuns lui DGeorge

      O multime de prostanaci care urlau ca "america e razizta" au luat o palma peste ceafa lor de hidrocefali :)))))
      Acum le va fi mult mai greu sa vina cu teoria "albii e rai si nu voteaza cu negrii" :))
      In final, victoria democratului metis (tata african, mama europeana) va avea bumerang asupra celor care sustin antiamericanismul, le va fi imposiblo sa-l injure pe cel care-l sustineau.
      Mai ales ca daca asa zisul "negru" esueaza sau dezamageste puternic s-a terminat cu ideile de "integrare" a negrilor. Pana la urma, il vor sprijini de nevoie, pentru a nu se contrazice singuri :))))
      God bless America !!
      • 0 (0 voturi)    
        Turcul este ...turc (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 15:32)

        eugenia [anonim] i-a raspuns lui Turcu

        daca nu ai fost acolo si nu ai vazut cum functioneaza sistemul din interior, nu-ti da cu parerea. America este rasista! Chiar si Obama a mizat pe asta!
  • +1 (1 vot)    
    o fotografie semnificativa (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 6:39)

    BlogGeorge [anonim]

    am gasit o fotografie semnificativa pentru acest eveniment:

    http://www.bloggeorge.ca/2008/11/barack-obama-noul-presedinte-al-statelor-unite-us-america.html
  • +5 (5 voturi)    
    civilizatie! (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 6:44)

    aaaaa [anonim]

    Asa ceva se intampla intro tara civilizata.
  • +1 (5 voturi)    
    Victorie! (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 6:49)

    pffft [utilizator]

    Nu pot sa exprim cat de mult ma bucur pentru Obama!

    Discursul lui McCain a fost si el unul genial, un discurs cu care SUA se poate mandri de acum incolo.

    Obama the President!!!
    • +1 (1 vot)    
      Nimic bun pentru Romania (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 12:04)

      pschht [anonim] i-a raspuns lui pffft

      Niciodata un presedinte democrat nu a fost mai bun ca unul republican pentru Romania. Mai rau, din cauza originii tatalui sau Obama se va interesa mai mult de negrii din Africa decat de europeni.
      Si datorita ideologiei stangiste, Obama nu are nici un fel de simpatie speciala pentru cei care au aruncat comunismul si URSS-ul la varsatoarea Istoriei.
      Sunt multi ca tine, naivi si sinucigasi, au simpatii pentru idei si indivizi ce le sunt de fapt ostili :)
      Sau poate ca asa cum multi romani au inceput sa fie asimilati cultural de "rromi" (tigani, sindhi, gitani), asa si tu esti un alb pe cale de a fi asimilat de africani :)
  • 0 (6 voturi)    
    sa fie intr-un ceas bun (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 6:54)

    zeus [anonim]

    Sa speram ca schimbarea asta va insemna mai mult decat rotirea unor oameni pe un post

    Bravo America, in sfarsit v-ati dat la o parte valul negru care va facea de cateva alegeri sa votati niste republicani antipatizati in toata lumea, numai la voi nu
    • 0 (2 voturi)    
      "valul negru" (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 12:07)

      hera [anonim] i-a raspuns lui zeus

      E extrem de amuzant si o ironie cum numai Istoria stie sa puna la cale, sa vezi antiamericanii de serviciu socialo-comunisti cum se entuziasmeaza ipocrit la victoria unui social-liberal evanghelic :)))))
      Nu uita, si ungurii l-au votat pe Gyurcsany :)))) Iar romanii au "schimbat" cu Emil Constantinescu :))))
  • -1 (3 voturi)    
    rumanul si grija (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 7:37)

    indiferentul [anonim]

    Ma intreb de ce va preocupa americanii?
    Ne asteapta un sfarsit de an cumplit, dpdv economic mascat de o campanie electorala ... .
    Ei au un STAT pentru oameni!
    Noi avem un STAT dusmanul oamenilor!
    Nu pot sa calific indiferenta si incompetenta guvernelor de pana acum decat ca un act de "indiferenta" (si sunt politicos) impotriva poporului roman!
    Cum are grija politicianul american (nu ma intereseaza motivele) de omul de rand si cum au grija "ai nostri"?.
  • +1 (3 voturi)    
    pe cand si pe maul Dambovitei? (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 8:01)

    Transilvanus [anonim]

    O lectie de civilizatie si fair play? Pe cand si la politicienii din gaura neagra numita Miticesti, pardon Bucuresti....
    • 0 (2 voturi)    
      @transilvanus (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 10:27)

      Regat [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

      Ti-ai raspuns singur transilvanus, cu o asemenea atitudine
    • 0 (2 voturi)    
      Bravos (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 11:54)

      @transilvanus [anonim] i-a raspuns lui Transilvanus

      Civilizatia si fair play-ul iti sunt straine tinere. La tine acestea sunt doar la nivel declarativ, acum ai mai dat si in scris.
      • -1 (3 voturi)    
        civilizatie (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 12:14)

        ion [anonim] i-a raspuns lui @transilvanus

        Transilvanus are derptate. Pacat ca nu te-a dus mintea sa-l intelegi!