VIDEO Comicul Jon Stewart catre Sarah Palin: F*** You

de Adrian Novac     HotNews.ro
Marţi, 21 octombrie 2008, 8:50 Actualitate | Internaţional


Gazda emisiunii "Daily Show" de pe postul Comedy Central, Jon Stewart, a ironizat declaratiile lui Sarah Palin despre "partile pro-americane ale tarii", criticand sugestiile acesteia ca "doar orasele mici, de provincie reprezinta adevarata America".

"Palin a declarat ca ii place sa mearga in localitatile mici deoarece ele reprezinta partea pro-americana a tarii. Vreau sa-i spun ceva, foarte repede: F*** you", a declarat Stewart referindu-se la declaratiile lui Palin, nominalizata de republicani pentru functia de vicepresedinte al SUA.

"Nu mai suport...  Iarasi ne-am intors la ideea ca numai orasele mici reprezinta America adevarata", a afirmat Stewart, in apaluzele audientei. "Vedeti voi, New York City nu a fost suficient de bun pentru f***ing Osama ben Laden, asa ca trebuie sa fie suficient de bun pentru voi", a declarat comicul.

Stewart a acuzat-o pe Palin ca "a sters bucati intregi din tara" si a spus ca McCain a ales-o pe aceasta pentru functia de vicepresedinte din "padure", referindu-se la statul Alaska, locul de bastina al politicianului republican.

Atacurile lui Stewart au fost facute dupa ce Palin a declarat saptamana trecuta, in timpul unei strangeri de fonduri in Carolina de Nord, ca "noi credem ca cea mai buna partea a Americii nu este in Washington D.C. Credem ca cea mai buna parte a Americii sunt orasele mici pe care le vizitam, in aceste mici parti pe care eu le numesc adevarata America, unde gasim regiunile foarte muncitoare, foarte patriotice, foarte pro-americane ale acestei natiuni minunate".

Tabara democrata a speculat rapid declaratiile lui Palin, iar consilierii lui Barack Obama au transmis un mesaj jurnalistilor in care intreaba: "Care este acea regiune din tara care nu este pro-americana?".









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5328 vizualizari

  • -8 (14 voturi)    
    F#$% you... (Marţi, 21 octombrie 2008, 9:31)

    un roman [anonim]

    daca ar fi avut prezenta de spirit, Palin ar fi trebuit sa raspunda: "You wish" :-)
    • 0 (0 voturi)    
      De ce ? (Miercuri, 22 octombrie 2008, 17:29)

      Palin [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Argumenteaza-te , baiete.
  • -4 (10 voturi)    
    Record pentru Palin (Marţi, 21 octombrie 2008, 10:32)

    Cifrus [anonim]

    Reteaua NBC a anuntat ca emisiunea Saturday Night Live (de weekend-ul trecut) la care a participat Sarah Palin i-a adus cea mai buna audienta din 1994 incoace: circa 14 milioane de telespectatori au urmarit-o pe guvernatoarea statului Alaska.

    Actorul Alec Baldwin, care a participat la show, a declarat: "Sarah Palin a fost foarte fair-play. Ea stia ca va fi linsata si tratata cu ironie si sarcasm. Insa pe mine m-a impresionat prin politete si amabilitate, e o prezenta foarte agreabila".

    Atat emisiunea de pe NBC cat si aceea de la Comedy Central sunt pro-democrate si sistematic sunt atacate valorile conservatoare prin opozitie cu "lumea buna" din business-show-ul si viata din New York.
    Ambele emisiuni au atacat-o dur pe Hillary Clinton in timpul campaniei primarelor democrate, numind-o "Hilldog" (combinatie de Hillary si "dog", caine-catzea) si prezentand-o ca pe o nebuna frustrata.

    Insa nici un animator nu ajunsese pana la aceasta insulta grosolana, "sa te f..". Simpatizantii democrati au trecut si peste asta, ura lor contra lui Palin devenind aproape patologica.
    • +2 (8 voturi)    
      chiar asa? (Marţi, 21 octombrie 2008, 10:52)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui Cifrus

      Daca sunt prodemocrate, de ce au atacat-o pe Hilarry? Vezi ca te cam contrazici, cred ca le cam ncurci nu mai stii care si cum.
      • +2 (2 voturi)    
        mda (Marţi, 21 octombrie 2008, 12:58)

        io [anonim] i-a raspuns lui minos

        Pt ca, pe langa ca sunt democrate, NBC, Comedy Central si chiar CNN sunt si foarte pro-Obama.
        • 0 (2 voturi)    
          ... (Marţi, 21 octombrie 2008, 13:57)

          Opposite [anonim] i-a raspuns lui io

          Isi lua niste dumnezei orice politician roman care zicea ca orasenii sunt "anti-romani"...

          Orice-ar fi, nici o insulta nu o depaseste pe cea a lui Sarah Palin la adresa americanilor care locuiesc in orasele mari asa ca pro-democrat sau nu, reactia e normala.
          • -1 (1 vot)    
            e normala??????????? (Marţi, 21 octombrie 2008, 16:40)

            zaboo [anonim] i-a raspuns lui Opposite

            nu prea ai aflat ce scrie prin biblie despre ce ar trebui sa faca omul cu frica lui Dumnezeu daca e insultat... nu ca aia e o insulta! dar idiotul se simte insultat si daca i se spune "that one"!! si se crede cool daca se da in felul ala in spectacol! dar daca tot gandesti asa, atunci meriti urmatoarele dedicatii: calca-te-ar trenul, da-ti-ar UE toti magarii si daca vrei am o lista lunga pentru creierul tau marunt... sa-ti fie rusine!!!!
            • 0 (2 voturi)    
              ... (Marţi, 21 octombrie 2008, 18:31)

              gogu [anonim] i-a raspuns lui zaboo

              Ia bai nene un rudotel si du-te la plimbare. Face bine la nervi.
              • 0 (0 voturi)    
                zise si nea ion... (Marţi, 21 octombrie 2008, 19:47)

                zaboo [anonim] i-a raspuns lui gogu

                ca si el e om... pacat ca n-ai nimic de spus, cam ca obama =)) detectez ceva frustrare la tine, zgamboiule, ca altfel nu te dadeai vraci pe aici, ci practicai medicina acolo unde e locul potrivit pentru cei cu diploma =))
                • 0 (0 voturi)    
                  zabala (Marţi, 21 octombrie 2008, 22:21)

                  cde [anonim] i-a raspuns lui zaboo

                  Zaloo my friend, McCain o sa piarda alegerile si tu nu poti decat sa te oftici, ca se pare ca esti mare mccainist. Ia zi-mi si mie, geniule, my friend, ce inseamna 'zgamboi'?
                    #showComment()
  • -7 (9 voturi)    
    Mai face si pe prostul (Marţi, 21 octombrie 2008, 11:01)

    Imperialistu' [anonim]

    De parca Stewart nu n-ar avea habar despre ce idei au pretenarii sai. Toate statele albastre sunt pline de cetateni pentru care prezenta SUA in lume se rezuma la imperialism cultural si economic.
  • +2 (6 voturi)    
    Ultimele sondaje (Marţi, 21 octombrie 2008, 11:59)

    Cifrus [anonim]

    Iata rezultatul sondajelor publicate pe 20 octombrie :

    Rasmussen (Obama +4) :
    Obama 50 – McCain 46%

    Zogby (Obama +6) :
    Obama 50- McCain 44%

    Gallup(Obama +5) :
    Obama 50 –McCain 45%

    Obama continua sa aiba un avantaj in intentia de vot de 5-6 procente si se mentine la pragul de 50%.
    Anuntul facut de Colin Powell il va ajuta temporar in urmatoarele zile, cu 2-3 procente in plus de indecisi.

    McCain pare sigur pe o intentie de vot la 45%, insa are nevoie de o mobilizare mai buna a partizanilor sai pentru a spera sa ajunga din urma candidatul democrat.

    Rasmussen a anuntat noua ponderare in sondaje, conform listelor electorale.
    Democrati 39,7%, republicani 33%, restul independenti.

    In consecinta, urmatoarele sondaje vor insemna un avans automat de 7 procente pt. Obama, decalajul mai mic sau mai mare cu McCain depinzand de intentia de vot la independenti.
  • 0 (2 voturi)    
    lichidati corectitudinea politica! (Marţi, 21 octombrie 2008, 20:34)

    clujean [anonim]

    In USA sau oriunde, eu l-as vota pe cel mai "incorect politic" dintre candidati! mi se pare criminala atitudinea celor care il sustin pe Obama pe motiv ca ii "intelege" pe islamisti, pe comunisti, pe obraznicii din orice minoritate! bun politician e cel care se ocupa de mersul spre CIVILIATIE al INTREGII societati, nu de scarpinat in fund feluriti dezaxati, inutili dar cu pretentii si tupeu! dixit
    • 0 (2 voturi)    
      Probleme la "bostan" (Marţi, 21 octombrie 2008, 21:45)

      picpoc [anonim] i-a raspuns lui clujean

      Iar dupa parerea ta, McCain merge spre civilizatie, asa cum a mers si colegul sau republican, cel care va intra in istorie ca cel mai dezastros presedinte american... da, ai ghicit, tov. Tufis. McCain nu va asculta de "guvernul mondial", el va merge spre progres. Cuvintele tale imi aduc aminte de frumoasa limba de lemn si arata ca esti complet pe dinafara. Noroc cu tehnica moderna, ca-ti dreptul sa-ti versi toate prostiile in spatiul virtual. Numai ca prostiile tale nu sunt virtuale, sunt foarte reale.

      Un romanas californian
      • -1 (1 vot)    
        Ha! (Miercuri, 22 octombrie 2008, 10:04)

        Scrum [anonim] i-a raspuns lui picpoc

        Ti-ai cam pierdut dreptul de a te numi roman daca ai fugit miseleste in US in loc sa pui umarul la redresarea tarii tale... parerea mea...