Ashley Alexandra Dupre, prostituata care a provocat demisia guvernatorului de New York, Eliot Spitzer, a fost identificata de ziaristi

de A.N.     HotNews.ro
Joi, 13 martie 2008, 14:47 Actualitate | Internaţional


Prostituata cunoscuta sub numele de "Kristen", care a fost implicata in scandalul sexual ce a dus la demisia guvernatorului de New York, Eliot Spitzer, a fost identificata de catre ziaristii de la New York Times. Potrivit documentelor citate de jurnalisti, femeia se numeste Ashley Alexandra Dupre, are 22 de ani si este originara din New Jersey.

Ashley Dupre
Foto: Associated Press



Dupre a fost angajata a Emperors Club VIP, despre care anchetatorii sustin ca era o retea de prostituate de lux care solicita 5.500 de dolari pe ora pentru serviciile oferite.

In urma dezvaluirilor potrivit carora a apelat la serviciile prostituatei intr-o deplasare facuta in februarie la Washington, Eliot Spitzer si-a prezentat miercuri demisia din postul de guvernator al statului New York. Demisia sa va deveni efectiva incepand de luni, 17 martie, cand postul va fi preluat de David A. Paterson.







Dupre s-a limitat sa declarare  pentru New York Times ca "nu doreste sa fie privita ca un monstru" si ca "aproape nu a dormit de cand cazul a devenit public".
 
Ashley Dupre
Foto: Associated Press

















Pe pagina sa MySpace, Dupre afirma ca a plecat de-acasa la 17 ani pentru "a-si incepe odiseea la New York", parasind o "familie saraca si abuziva". Ea marturiseste ca a recurs la droguri, "a fost falita si fara adapost", insa "a supravietuit prin fortele proprii".

Dupre sustine ca s-a mutat in Manhattan pentru a urma o cariera muzicala.

Ashley Dupre
Foto: Associated Press








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11382 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    daca... (Joi, 13 martie 2008, 15:09)

    palinca penala [anonim]

    fraier guvernatorul ... daca era demnitar in romania s-ar fi laudat cu asta si ne-ar fi dat cu tifla.
  • +2 (2 voturi)    
    mda (Joi, 13 martie 2008, 15:19)

    io [anonim]

    guvernatorului i-a fost de fapt mila de saraca fata ... de aceea a platit-o ... si a ajutato .... ce nu vreti sa intelegeti? :D
  • -1 (1 vot)    
    Frumoasa fata! (Joi, 13 martie 2008, 15:49)

    massaro verita [anonim]

    si tanara!
  • -1 (1 vot)    
    Et commme... (Joi, 13 martie 2008, 15:55)

    tot massaro verita [anonim]

    Et comme sur un cuossin de plumes/ Mon front se pose sur ton coeur.............

    Si ca pe puful unei perne / Imi asez fruntea pe inima ta.

    pentru conformitate Salvadore ADAMO
  • -1 (1 vot)    
    New York !New York! (Joi, 13 martie 2008, 16:01)

    dreapta chibzuinta [anonim]

    Opusul viciului nu este virtutea ci LIBERTATEA!!!!
    Kierkegaard
  • 0 (2 voturi)    
    asta ia 5000 pe sedinta? (Joi, 13 martie 2008, 16:57)

    valer [anonim]

    arata chiar naspa ...
    • 0 (2 voturi)    
      Pune frate o poza cu prietena ta. gratis. (Joi, 13 martie 2008, 18:00)

      prietea lui valer [anonim] i-a raspuns lui valer

      Chiar sunt curios sa vad pe ce nu dai tu bani ;) amice.
  • +1 (1 vot)    
    de inteles..... (Joi, 13 martie 2008, 17:20)

    Gabbone [anonim]

    prost rau de tot spitzer, nu putea sa isi ia cash cu el si atunci scapa si de toata beleaua asta si inca mai punea botu la savarina la "bucata" asta. acum a ramas si fara slujba si cu o gaura consistenta in cont (procese, avocati, etc) si cu nevasta-sa pe cap, cat o mai sta cu el. inca un exemplu ca o femeie (frumoasa intr-adevar, dar simpla, nu are nici liceu terminat, din familie destramata) poate sa faca varza cel mai puternic barbat. cu grija, baieti, cu grija!!!!
  • +1 (1 vot)    
    5.500 de dolari pe ora?!? (Joi, 13 martie 2008, 17:47)

    Electricianu [anonim]

    Pai il invitam la noi in Bucuresti in "delegatie" la "schimb de experienta" sa viziteze bd. Pache Protopopescu vineri pe la 11 noaptea... Gaseste cel putin 10 mai aratoase ca patzachina asta si la un pret de 1000 de ori mai mic! Si sa nu-mi spuna ca viata e mai scumpa in America decat la noi... Au ajuns rau americanii astia vere!
    • +1 (1 vot)    
      :-)))) (Joi, 13 martie 2008, 23:12)

      sash [anonim] i-a raspuns lui Electricianu

      Hehe, nu esti din Bucuresti, nu? Se numeste Matasari zona si e conoscuta cu muuult inainte sa se numeasca bd. Pache Protopopescu...
      In sfarsit, acest gen de prostitutie "premium", de $5500 pe ora, ofera al naibii de multe avantaje... Nu oricine isi permite, chiar si in US, asa ca s-ar putea sa fi avut mai putini clienti decat barbati avuti de o femeie mai "usuratica"...
  • -1 (1 vot)    
    Fitzi bai serioshi (Joi, 13 martie 2008, 18:38)

    Shogunul New Yorkez [anonim]

    Trebuie sa fii mai mult decat idiot sa faci ce a facut Spitzer. Si el nu e idiot. Pur si simplu a fost mazilit.
    Sa explic de ce.
    Omul e procuror de meserie si a scos din circuit multi miliardari de pe wall street. In felul asta evident si-a facut multi dusmani.
    Una dintre legile pe care le-a autorizat pe cand era US Attorney prevede ca tranzactiile bancare mai mari de 10,000 de para sa fie monitorizate, pentru a preintimpina finantari ale organizatiilor teroriste.
    Tranzactiile politicienilor, sunt si mai atent urmarite.
    Ok, in conditiile astea, cat de idiot trebuie sa fii sa dai 80,000 de para la curve, stiind ca esti urmarit. Mai mult decit atit, cat de bou poti sa fii sa umbli cu curve, demnitar fiind, si inca unul cu experienta in domeniul legal, stiind consecintele?
    Imi pare rau, dar cred ca Spitzer nu e atit de prost. Pur si simplu a fost "aranjat". De catre cine si de ce nu imi pasa, ideea e ca politica ramane aceeasi curva.
    • 0 (0 voturi)    
      ihiiiiii (Joi, 13 martie 2008, 19:37)

      Gabbone [anonim] i-a raspuns lui Shogunul New Yorkez

      ba nu itzi zic io a fost prost ca s-a crezut prea smecher. si era smecher intr-adevar, numai ca in lumea bivolilor de pe wall-street itzi trebuie si prieteni (mai ajunge vorba si pe la urechea ta) ceea ce el n-are. el era urmarit de luni de zile si clar n-a shtiut daca s-a vazut cu femeia cu 2 luni inainte sa se faca public.

      si fata costa 1000 pe ora (de fapt 500, ca jumate se ducea la club) nu 5000. 5000 a dat el ca e potent probabil si a stat 5 ore. :))))

      iar faza ca e demnitar, sa fim seriosi toti au fetitze d-astea, trebuie doar sa fii atent. auzi tu sa plateshti bagaboanta cu cardu. :)
      • +1 (1 vot)    
        cardu (Vineri, 14 martie 2008, 11:14)

        gigi balerinu' [anonim] i-a raspuns lui Gabbone

        pai a fost mai simplu pentru el sa treaca cardul printre (........aici fiecare isi imagineaza ce vrea) si sa spuna ACHITAT.
        ca in bancurile cu prosti :))
    • +1 (1 vot)    
      "Conspiratia" anti-Spitzer (Joi, 13 martie 2008, 19:54)

      Un trecator [anonim] i-a raspuns lui Shogunul New Yorkez

      Shogun NY,
      Frumoasa teorie dar nu prea tine.
      1. US Attorney = avocat. Un avocat nu "autorizeaza" legi in nici o tara din lume, doar le studiaza si face bani pe urma celor care le cunosc mai putin.
      2. Spitzer a fost NY Attorney General, echivalent a "procuror general" al statului NY. In aceasta calitate, a acuzat mai multe firme de pe Wall St. pentru frauda financiara.
      3. Transactiile cash de peste $10,000 se monitorizeaza, si bancile sunt obligate sa depune un CTR (Cash Transaction Report). Dar asta este urmare a Patriot Act din 2002 (lege federala).
      4. Conturile celor cu trafic de prostitutie au fost monitorizate, si telefoanele lor ascultate de FBI (money laundering este crima federala, prostitutia este doar "contraventie" la nivel de stat).
      5. Spitzer a cazut ca musca in lapte, sunand la telefoanele asculate de FBI.
      6. Un om obisnuit ar fi fost amendat pt prostitutie, dar un om politic e tam tam mare.

      De aici pana la conspiratie...drum lung. Dar interesanta ipoteza. Scrie o carte.
      • +1 (1 vot)    
        corect (Vineri, 14 martie 2008, 9:40)

        soso [anonim] i-a raspuns lui Un trecator

        imi place ai dat un raspuins pertinent si informat
    • 0 (0 voturi)    
      posibilul dedesubt al afaceri? (Vineri, 14 martie 2008, 15:49)

      parpanghel [anonim] i-a raspuns lui Shogunul New Yorkez

      http://www.whatdoesitmean.com/index1077.htm
  • 0 (2 voturi)    
    Slabut (Vineri, 14 martie 2008, 0:35)

    IQ [anonim]

    Ma, acuma pe bune, e cam naspa tipa, sau cel mult banala. Gasesti prin Bucuresti niste curvulite de mori. Just a thought.
  • 0 (2 voturi)    
    5500$/ora???? (Vineri, 14 martie 2008, 6:42)

    Alien [anonim]

    Asta?? Ce gusturi mai au si americanii astia! La banii astia ma asteptam la o tipa dupa care sa nu-ti revii o saptamana doar daca o vezi trecand pe strada!
  • +1 (1 vot)    
    made in romania (Vineri, 14 martie 2008, 9:58)

    hmm [anonim]

    dar curvele noastre sunt cele mai frumoase, destepte, ieftine , vorbesc afacereza
    ca de alfel tot boborul roman

    singura problema e ca relitatea e atat de gri prafuita, ca doar in in lumea imaginara ne putem refugia sa ne simtim bine cu noi insine
    • +1 (1 vot)    
      HU (Vineri, 14 martie 2008, 13:02)

      IQ [anonim] i-a raspuns lui hmm

      Te contrazic: nu doar romancele sunt misto. Si unguroaicele sunt bune rau.
  • +1 (1 vot)    
    scumpa e discretia (Vineri, 14 martie 2008, 10:59)

    ioi [anonim]

    Stati fratilor cuminti pe fundurile voastre. Prostituatele de lux se platesc mai scump nu ptr. ca ar fi mai frumoase. Oricum frumusetea cam depinde de gusturi. Exista alte criterii iar ptr. alea cel mai important e discretia. In principiu o prostituata de lux nu-si divulga sub nici o forma clientii (tipa asta cred c-a dat cu batu-n balta cand a confirmat indirect, s-ar putea sa zica adio la job). Alte criterii ar fi eleganta, cultura, inteligenta. <br>Dar nah, pot pricepe ca in lumea voastra mica astfel de criterii sunt inutile.
    • 0 (2 voturi)    
      Razboiul lumilor (Vineri, 14 martie 2008, 13:00)

      IQ [anonim] i-a raspuns lui ioi

      Hmmm sunt sigur ca si in lumea lui mare putea gasi o bagaboanta mai acatarii.