Erdogan s-a lăudat în fața lui Putin cu nivelul mare de anticorpi contra coronavirusului. Reacția președintelui rus

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 30 septembrie 2021, 8:55 Actualitate | Internaţional


Recep Erdogan si Vladimir Putin
Foto: Vladimir Smirnov / TASS / Profimedia
Vladimir Putin și Recep Tayyip Erdogan s-au lăudat cu nivelul mare de anticorpi pe care îl au contra Covid-19, discuția având loc la rezidența președintelui rus de la Soci, potrivit The Moscow Times.

Mai mult, Putin a ținut să precizeze că a petrecut recent o zi întreagă cu un consilier infectat, dar nu a luat coronavirusul.

”Am niveluri înalte de anticorpi, mulțumesc lui Dumnezeu că am fost norocos”, i-a spus liderul de la Kremlin omologului său turc.

”Așa că data viitoare când te vaccinezi folosește Sputnik”, a adăugat Putin.

Erdogan i-a spus, însă, că deja a făcut rapelul cu Pfizer și are un nivel de anticorpi de 1.100.

”Data viitoare, atunci”, a replicat Putin.

Erdogan a început să râdă, fără să mai răspundă.

Luna aceasta, liderul de la Kremlin a petrecut două săptămâni în auto-izolare după apariția a numeroase cazuri în cercul său de apropiați.

Miercuri, Rusia a raportat 857 de decese Covid, fiind vorba de a doua zi consecutivă cu bilanț record de decese. Totalul este de peste 206.000 de decese Covid, cel mai mare din Europa, însă autoritățile minimizează gravitatea situației.

Sunt disponibile pentru cetățeni mai multe vaccinuri rusești, dar autoritățile nu reușesc să inoculeze o populație reticentă, mai puțin de 30% fiind vaccinată complet.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.



















15800 vizualizari

  • +14 (28 voturi)    
    Beavis si Butthead (Joi, 30 septembrie 2021, 8:57)

    un domn [utilizator]

    Sunt Reali
    • -1 (9 voturi)    
      ca i Strula aici mai sus! (Joi, 30 septembrie 2021, 16:50)

      nick1587873340950 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      .
  • +5 (17 voturi)    
    Discutii la nivel inalt (Joi, 30 septembrie 2021, 9:05)

    persuasiv [utilizator]

    ....dupe malu' santului.
  • +4 (14 voturi)    
    Până acum cei doi dictatori se comparau (Joi, 30 septembrie 2021, 9:15)

    Rescator [utilizator]

    în sisteme de arme,acum au trecut la faza pe anticorpi.
    Poate că virusul COVID-19 cu toate variantele lui,
    lansate ritmic pe piață,nu suportă dictatorii!
  • -9 (17 voturi)    
    DA (Joi, 30 septembrie 2021, 9:27)

    idealogul [utilizator]

    Din cate am auzit si Biden s-a laudat in fata lui Putin ca are mult mai mult estrogen in sange decat Putin.
    Saracu Putin e plin de testosteron si cam atat.
    PS. Evident un fake news plin de adevar.
  • -4 (18 voturi)    
    fals (Joi, 30 septembrie 2021, 9:30)

    gpavel [utilizator]

    la 144 milioane locuitori,rusia nu are numarul cel mai mare de decese per locuitor,sta chiar foarte bine si comparativ cu romania,o,001decese pe locuitor,fata de 0,0018romania!!!(deci romania cu cca 80%mai mult)!!!!
  • -2 (8 voturi)    
    Știu eu cum o fi cu nivelul ăsta? (Joi, 30 septembrie 2021, 9:31)

    BEDE [utilizator]

    Știu pe cineva care a fost spitalizat o săptămână, din care cinci zile cu oxigen, iar peste vreo 3 luni avea nivelul de anticorpi 14800.
    Dar, ce anticorpi oi fi avut eu când la mine a fost ca o răceală, deși atunci nu-mi venise rându să mă vaccinez?
    Acum, dacă lucrurile stau prost la începutul anului viitor, probabil că voi testa și eu ce nivel de anticorpi am. Altfel, la ce folos? Doar ca să mă sperii în caz că nu am?
  • +17 (19 voturi)    
    niste baieti... (Joi, 30 septembrie 2021, 9:33)

    Metec [utilizator]

    Si ce si-au mai masurat, in afara de anticorpi?! ;))
    • +3 (5 voturi)    
      a (Joi, 30 septembrie 2021, 11:44)

      gicutotala [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      orgoliile
  • -8 (20 voturi)    
    O dovada clara despre Sputnik (Joi, 30 septembrie 2021, 10:21)

    tahomir [utilizator]

    faptul ca Putin nu s-a infectat, desi numerosi oameni ai muncii, savanti, pompieri, agricultori, femei de servici, tanchisti samd din jurul lui erau pozitivi, e o dovada clara ca vaccinul Sputinik functioneaza perfect,fix la fel ca si celelalte vaccinuri.
    Faptul ca acei numerosi oameni s-au infectat desi erau absolut toti vaccinati e o dovada clara ca Sputinik da rateuri pe banda rulanta, fix ca si celelalte vaccinuri.
    Stiu, important e ca sa nu fie o forma grava. Orice om cu o minima informare stie ca asta e maximum la ce poate sa spere un vaccin pentru virusi cu o astfel de grad de mutabilitate si contagiune. Avem o noua dovada , la cel mai inalt nivel, ca discrimiarile astea intre vaccinati si resul lumii sunt de o stupizenie crasa. Virusul il vom lua toti, vaccinati sau nevaccinati. Logic este sa se protejeze prin vaccin cei vulnerabili, cei in varsta. Ptr ceilalti e fix tot aia , cu exceptiile de rigoare. Stop discriminarilor!
    • +7 (13 voturi)    
      ai dreptate (Joi, 30 septembrie 2021, 11:34)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      de aceea mor ca mustele per zi, aproape de o Mie,
  • -4 (10 voturi)    
    Mda (Joi, 30 septembrie 2021, 12:48)

    Popescul [utilizator]

    Mda, bine ca nu s-au masurat in vintre :D. Sper ca au discutat chestiuni mai importante decat numarul anticorpilor. Adica, sunt buni si astia, dar parca exista lucruri mai inaltatoare. Zic si eu, nu dau cu bastarca de beizbol.
  • +6 (6 voturi)    
    Adevăru' e că... (Joi, 30 septembrie 2021, 17:51)

    Dalla [utilizator]

    ... amândoi au Diktatest pozitiv, și printre cele mai ridicate niveluri de anticorpi la democrație din Europa. Lukașenko (Belarus) și Ilham Aliyev (Azerbaidjan) îi talonează din scurt, dar nu stau așa de bine la purtatul măștii, mai exact a măștilor, în public.
    • 0 (0 voturi)    
      glumesti? (Joi, 30 septembrie 2021, 20:45)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui Dalla

      pe putin daca il musca un zombie se infecteaza zombiul si mere sa anexeze china, "democratic".