Întrebarea Reginei Elisabeta a II-a care a stârnit râsul ”familiei” G7 VIDEO

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 iunie 2021, 8:25 Actualitate | Internaţional


Regina Elisabeta a II-a gazda receptie summit G7
Foto: Captura YouTube
Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii a fost vineri gazda unei recepţii în onoarea liderilor statelor din grupul G7, iar în timpul pozei de grup a încercat să detensioneze atmosfera cu o glumă, relatează BBC.

Summit-urile precum G7 pot fi uneori un pic stânjenitoare, iar liderii lumii trebuie să stea în fața camerelor pentru perioade lungi de timp pentru a fi fotografiați.

Regina nu s-a temut să relaxeze atmosfera cu spiritul ei ironic, adresându-i premierului Boris Johnson o întrebare ușor îndrăzneață.

”Ar trebui să arătăm ca și cum ne-am simți bine?”, a întrebat regina Elisabeta II-a.



”Da, categoric”, a fost răspunsul premierului Boris Johnson.

”Ne-am simțit bine, în ciuda aparențelor”, a adăugat acesta.





Suverana în vârstă de 95 de ani a fost însoţită de ceilalţi cei mai importanţi membri ai familiei regale britanice, fiind prezenţi fiul său şi prinţul moştenitor Charles şi soţia acestuia Camilla, precum şi nepotul reginei, prinţul William, şi soţia acestuia, Kate.

Recepţia prilejuită de summitul G7 a fost primul eveniment public major în care aceştia s-au reunit după funeraliile prinţului consort Philip, în aprilie.

La recepţie, desfăşurată la Eden Project, cea mai mare grădină botanică interioară din lume, regina s-a întâlnit cu Joe Biden pentru prima dată de la învestirea acestuia la Casa Albă. Biden a devenit astfel al 13-lea preşedinte american pe care suverana britanică îl întâlneşte în cei 69 de ani de domnie.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















27314 vizualizari

  • -23 (27 voturi)    
    Doamna are si umor imvoluntar: (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 8:43)

    John M. [utilizator]

    Pe Mick Jagger, la receptia la care i-a acordat o medalie acum 2,3 ani, l-a intrebat senina "Cantati de mult timp?" intr-o lume care-l stie pe Mick mai bine dacat pe ea.
    • +25 (35 voturi)    
      Nu cred (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 9:21)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Nu cred ca ala a fost "umor involuntar". Femeia asta e mai desteapta decat multi alti sefi de stat.
      • -22 (26 voturi)    
        Vrei sa spui ca "femeia asta" (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 10:01)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        asculta Rolling Stones la i-pod?! Hei, aceste personaje din propria lor opereta habar n-au cat costa un litru de lapte sau daca exista o echipa Arsenal Londra! Ask around...
        • +15 (19 voturi)    
          Vreau sa spun (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 10:43)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Vreau sa spun ca are cine sa-i povesteasca toata viata lui MJ inainte sa-i dea orice fel de medalie. Aia cu Arsenal si cu litrul de lapte sunt prostioare pentru clasele I-VIII, imi pare rau...
        • +18 (22 voturi)    
          Inca ceva (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 11:02)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Rolling Stones sunt faimosi de prin '65, doar varsta ta explica treaba cu iPod-ul. iPod-ul a aparut jumatate de secol DUPA ce Jagger a devenit faimos :))
        • +2 (14 voturi)    
          cate odata... (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 11:52)

          asada [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          ...este bine sa stii si cand sa te opresti ,inpolintetea sigur nu este involuntara ci are legatura cu cifra sapte....!!
          • +1 (5 voturi)    
            ...de-acasa! (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 15:16)

            atc [utilizator] i-a raspuns lui asada

            Sapte? Nu ti se pare prea mult si obositor pentru astia?
    • +15 (19 voturi)    
      Nu prea ai inteles (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 10:04)

      Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      A fost o ironie din partea ei, tocmai pentru a sublinia ca omul continua sa cante depasind recorduri de longevitate artistica.
    • +9 (11 voturi)    
      umorul britanic (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 11:50)

      mgexpert [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      e puțin deosebit. La fotbal, de pildă, nu știu ce tip trage la poartă și mingea se-ndreaptă fulgerător spre rădăcina barei. Cu un reflex greu de imaginat, portarul plonjează și scoate, cu vârful degetelor, mingea în corner, la care fundașul mucalit îi zice : - Putea-i s-o prinzi... Așa și cu MJ.
    • +5 (7 voturi)    
      Zau ? (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 18:33)

      Akylas [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      John M.

      1. In limba romana exista cuvantul "involuntar"
      2. La 95 de ani si la doar 2 luni dupa moartea sotului, sa ai un asemenea simt al umorului este de-a dreptul impresionant ! Chapeau !!!
  • +19 (21 voturi)    
    Fin (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 10:06)

    Droper [utilizator]

    Regina are un umor prea fin pentru multi sa-l intelega. Un exemplu e comentariul cu Mick Jagger de mai sus. "Hă hă hă, ce proastă" nu?...
    • +8 (12 voturi)    
      Dap (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 13:39)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Droper

      Un oarecare Ion are opinii despre regina si asta il face sa se simta important.
  • +16 (20 voturi)    
    Cind a vizitat Australia... (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 11:04)

    O_Tannenbaum [utilizator]

    Cu multi ani in urma, citiva extremisti republicani au aruncat in caleasca ei cu oua.

    La plecarea din Australia , regina a declarat ca, in general s-a simtit bine dar ca ouale le prefera la micul dejun.
    • +8 (14 voturi)    
      Ahahahaha :))) (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 11:47)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

      Teribil de desteapta femeie :)))
  • -7 (11 voturi)    
    Obiceiuri și... obiceiuri (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 11:41)

    finutza [utilizator]

    Regina nu poartă doliu?
    • +10 (12 voturi)    
      Prin unele părți mai civilizate (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 12:14)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      ale lumii doliul se mai poartă și în suflet. Iar înmormântările sunt decente.
  • -4 (10 voturi)    
    REGINA (Sâmbătă, 12 iunie 2021, 16:22)

    atc [utilizator]

    Ciudat, dar nu se vede prompterul din mijlocul drumului, de pe care si-a citi Regina gluma!