Bill Gates organiza petreceri nud „nebunești” cu striperițe înainte de căsătoria sa cu Melinda

de S.J.     HotNews.ro
Marţi, 11 mai 2021, 11:56 Actualitate | Internaţional


Bill Gates tanar
Foto: Captura video
Un fost jurnalist de investigație care a scris două cărți despre cofondatorul Microsoft Bill Gates afirmă că acesta găzduia „petreceri nud nebunești cu striperițe” înainte de căsătoria cu Melinda, relatează Fox News.

James Wallace, fost jurnalist de investigație la Seattle Post și autor a două cărți despre cofondatorul Microsoft publicate în anii 1990, se întreabă dacă Bill se va întoarce la vechile obiceiuri acum că a devenit din nou burlac.

„O grămadă din puștii Microsoft de atunci erau tipi tineri în cămăși pătate de pizza de la lucrat încontinuu la cod software timp de două-trei zile”, a relatat Wallace pentru Daily Mail luni.

„Ei organizau niște petreceri destul de nebunești în care ieșeau și lua striperițe din Seattle pe care le aduceau la casa lui Bill. Nu era un băiat din cor pe atunci, nu era doar un tocilar cu computerele. Avea o viață pe atunci”, mai afirmă acesta.

Wallace a vorbit despre pretinsele „petreceri nud” de la casa cofondatorului Microsoft în cartea sa din 1997 „Overdrive: Bill Gates și Cursa pentru a Controla Ciberspațiul”.

La momentul respectiv Wallace scria că Gates organiza „petreceri de burlac nebunești” și „vizita unul dintre cluburile de striptease nud din Seattle și plătea dansatoare să vină la casa sa și să înoate dezbrăcată cu el și prietenii lui în piscina sa interioară”.

Wallace a pretins de asemenea că obiceiurile CEO-ului Microsoft i-au afectat relația cu viitoarea sa soție Melinda.

„Deși Gates a început să iasă cu French (numele de fată al Melindei) în 1988, acesta a continuat să joace și la alte capete o perioadă, mai ales când era plecat din oraș, ocazii cu care se dădea frecvent la jurnaliste care scriau despre Microsoft și industrie”, a scris acesta în carte.


Gates a fost arestat în 1977 pentru că a condus fără permis

„Faptul că era afemeiat era bine cunoscut chiar dacă nu s-a scris mult despre el fiindcă Gates și Microsoft dădeau povești cu lingurița jurnaliștilor din industrie pentru ziare ca New York Times și niciunul dintre ei nu voia ca fluxul de informații să se oprească”, a mai afirmat Wallace.

„French știa foarte bine de aventurile lui Gates, motiv pentru care relația [dintre ei] a fost când fierbinte, când rece. La un moment dat s-au despărțit timp de aproape un an fiindcă Gates ar fi refuzat să își ia orice fel de angajament. Însă când s-au împăcat în 1992 relația a devenit mai apropiată și puternică”, afirmă acesta.

Bill și Melinda s-au cunoscut când aceasta s-a angajat ca manager de produse la Microsoft în 1987. Cei doi s-au căsătorit 7 ani mai târziu în 1994.

Fostul director al Microsoft Vern Raburn a coroborat afirmațiile făcute de Wallace.

„Să fii dezbrăcat într-o piscină nu e mare lucru”, a declarat Raburn pentru The Daily Mail, precizând că „e o diferență între a fi dezbrăcat într-o piscină cu o grămadă de alți oameni și a fi dezbrăcat într-o piscină cu altcineva sau în pat cu altcineva”.

Raburn, care ulterior a fondat compania Eclipse Aviation, a afirmat însă că „din câte știu” Gates i-a fost fidel Melindei după ce cuplul s-a căsătorit.

„Înainte de căsătorie, da. Lui Bill îi plăcea să petreacă. Dar n-am văzut nimic de genul după căsătorie. De fapt, am luat cina cu el într-o noapte. Mi-a spus că este foarte mândru de faptul că n-a mai făcut nimic de genul de când s-a căsătorit”, a relatat antreprenorul.

Bill și Melinda Gates au anunțat pe 4 mai că vor divorța după 27 de ani de căsnicie.

Citește și:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















23106 vizualizari

  • +37 (45 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 11 mai 2021, 12:01)

    [anonim]

    • -19 (31 voturi)    
      corupt (Marţi, 11 mai 2021, 12:55)

      Ionescu Raymond [utilizator] i-a raspuns lui

      Produs introdus cu Șpăgi în multe țări, produs vulnerabil la toate tipurile de atacuri, produs care a redus mult locurile de muncă, produs care ar trebui descărcat de pretenții financiare și lăsat la liber să vedem dacă e preferat fără șpăgi la Institutii celui al lui Linus Torvalds. Sper sa pice brandul Microsoft
      • +13 (21 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Marţi, 11 mai 2021, 13:30)

        [anonim] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

        • +8 (8 voturi)    
          corect spus (Marţi, 11 mai 2021, 19:23)

          was [utilizator] i-a raspuns lui

          Apoi, daca ne gandim, daca nu exista Microsoft, atunci cine ar fi fost alternativa? Cineva trebuia sa inceapa, el a fost cel mai bun dintre competitori. Aici nu vad nici o problema.
          Vulnerabilitai ale Windows? Normal, ca este cel mai folosit sistem de operare, nici un hacker nu o sa sparga un sistem de operare care nu este prea mult folosit, nu va avea clienti pe care sa mulga.. De ce este cel mai raspandit sistem de operare? Fiecare sa raspuna ce crede.
          • +1 (3 voturi)    
            Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 12 mai 2021, 7:58)

            [anonim] i-a raspuns lui was

      • +11 (11 voturi)    
        ha, si ce produs e sigur 100% (Marţi, 11 mai 2021, 14:00)

        AM1981 [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

        Daca nu e o vulnerabilitate software, e hardware. Nimic nu 100% pentru totdeauna. Nici măcar un banal bolovan.
        • +2 (6 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Marţi, 11 mai 2021, 16:42)

          [anonim] i-a raspuns lui AM1981

      • +10 (10 voturi)    
        - (Marţi, 11 mai 2021, 14:51)

        andrei9999 [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Raymond

        hai ca ai zis-o: "a redus locurile de munca"...da-l naibii de progres trebuie sa pastram slujbele potcovarilor si lampasilor si minerilor nu?
    • 0 (10 voturi)    
      stim, stim.. (Marţi, 11 mai 2021, 15:18)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui

      ... la fel spuneati si cand ascultati muzica lu pedofilu ala de MJ.
  • -21 (31 voturi)    
    cine stie.. (Marţi, 11 mai 2021, 12:09)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. cati copilashi o fi "intepat" si dupa casatorie. a mirosit Matilda, pardin.. Melinda, ceva de a bagat divort.
  • +29 (39 voturi)    
    Așa... și ce? (Marţi, 11 mai 2021, 12:11)

    fdaniel [utilizator]

    Era tânăr, necăsătorit și a făcut banii prin munca și ideile lui, nu ca prinții cu bani de la Bugetul de Stat via babacu' care e în ceva funcție publică și care fac același lucru prin cluburile de fițe.
    • -8 (10 voturi)    
      A facut un rahat (Marţi, 11 mai 2021, 16:44)

      gie [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      Ideile nu erau ale lui, au fost ale altora, a creeat o porcarie de sistem care o ducem si acum in carca, a speculat un moment si a avut relatii probabil cu ajutorul carora si-a impus porcaria, iar bani avea dinainte avea/are parinti cu bani... Cand aud asta ca a facut firma de mld in garaj innebunesc. Din ciclul nu ma intreba cum am facut primul milion.
  • +16 (20 voturi)    
    Cum că acestea apar tocmai acum? (Marţi, 11 mai 2021, 12:11)

    BEDE [utilizator]

    Cum se face că toate chestiile astea ies la iveală la mai bine de 20 de ani după ce s-au petrecut? Să fie cumva că cine le-a știut și a avut probe a vrut să facă un șantaj și a găst că acum este momentul potrivit să le dea pe piață? Sau să fie niște chestii fabricate, așa ca să aibă ce să spună mai rău de Bill Gates ca să obțină condiții favorabile la divorț.
    Cum-necum, dintr-odată, Bill Gates, care până nu demult a avut o reputație de gentleman, este zugrăvit acum ca fiind dintre cei răi. Chiar așa de rău să fie?
    Poza de când a fost arestat în tinerețe o știam, dar poți spune că a făcut și el mici nebunii în tinerețe...
    Care să fie oare realitatea? De ce tocmai acum se puseră pe el să-l distrugă? Fie că a făcut ceea ce afirmă ei acum, fie că nu, tare curios aș fi să știu motivele pentru care tocmai acum se spune de astea... Ce voia să facă Bill Gates și nu le convine celor care fac să iasă la iveală aceste chestii?
    • -10 (18 voturi)    
      complexul superioritatii (Marţi, 11 mai 2021, 12:59)

      Ionescu Raymond [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      oricum , prin faptul ca a tras IT-ul si Mapamondul cu microsoft-ul lui in sus, isi asuma deja un rol de DUmneZEU.

      deja se erija intr-un Salvator al Lumii ....

      a facut destule, sa ne mai lase in pace
    • 0 (14 voturi)    
      E foarte simplu!!!! :) (Marţi, 11 mai 2021, 13:06)

      Roby745 [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      Vroia sa puna cipuri in vacin , dar , iata societatea civila strikes back ! :))))

      In plus Soros e de acum prea batran ca sa fie credibil in rolul de eru negativ, iar Bill pare a fi un candidat potrivit , mai in putere si mai adecvat timpurilor aceastea , sa-l inlocuiasaca.
    • +15 (17 voturi)    
      - (Marţi, 11 mai 2021, 13:20)

      andrei9999 [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      nu apar acum din neant. wallace a scris in cartile lui dina anii 90 despre petrecerile astea. siteurile de stiri reincalzesc supa asta veche de 25 ani in speranta ca mai prind niste clickuri...
      • +7 (9 voturi)    
        Și totuși (Marţi, 11 mai 2021, 14:15)

        BEDE [utilizator] i-a raspuns lui andrei9999

        Dacă Melinda știa de aste, de ce nu a divorțat atunci când a aflat ci abia acum? Este ceva care nu știm.
        • +3 (5 voturi)    
          - (Marţi, 11 mai 2021, 14:49)

          andrei9999 [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

          tu ai citit articolul sau ai dat repede repede la comentarii? toate astea se intamplau inainte de casatorie
        • +4 (4 voturi)    
          Ce naiv esti.. (Marţi, 11 mai 2021, 15:10)

          1anonim [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

          Evident ca stia de mult, dar atunci nu era momentul potrivit pentru divort. Acum au sfatuit-o avocatii sa bage actele, pentru ca acum poate profita la maximum.
  • +7 (9 voturi)    
    aoloe... (Marţi, 11 mai 2021, 17:08)

    liviu_ [utilizator]

    1 - pics or it didn't happen (a se citi calomnie)
    2 - daca face asta nustiu ce manelist toti il lauda... FYI
    3 - ce fa f*** pe voi de viata privata a astuia?!
    4 - dupa cati ani s-a publicat asta?! suna a santaj, interese si alte kkturi ...
    5 - nici un CEO al nici unei companii mari din lume nu e perfect si a facut tampenii la viata lui... sincer (presupunand ca e adevarat) il prefer pe unu care da petreceri cu striperite, decat pe unu care-ti citeste convorbirile private (vezi FB) !
  • +10 (12 voturi)    
    Ce surpriză! (Marţi, 11 mai 2021, 17:28)

    Nyk1 [utilizator]

    Deci Bill a fost un bărbat normal în tinerețe, în ciuda aparențelor - nu un roboțel autist cu cheiță ca Zuckerberg!
  • +2 (4 voturi)    
    se pare ca o fo normal (Marţi, 11 mai 2021, 21:34)

    je2012 [utilizator]

    in tineretze, dar in mod normal totzi ne ramolim de la o varsta!