Nou atac armat în SUA: 8 persoane ucise la un birou FedEx de lângă Indianapolis

de S.J.     HotNews.ro
Vineri, 16 aprilie 2021, 11:11 Actualitate | Internaţional


Crimă
Foto: Pexels
Opt persoane au fost ucise joi noaptea în timpul unui incident armat la un birou FedEx din apropierea Aeroportului Internațional din Indianapolis, relatează Reuters și Insider.

În timpul unei scurte conferințe de presă ofțerul Genae Cook de la Departamentul Poliției Metropolitane din Indianapolis a declarat că 8 victime au fost pronunțate decedate la fața locului și alte 4 au fost transportate la spital, una dintre acestea în stare critică.

Cook a anunțat de asemenea că nu mai există nicio amenințare activă pentru comunitate, atacatorul părând să își ia viața după ce polițiștii au sosit la fața locului.

Mai mulți angajați ai FedEx au relatat că acestora le este interzis să aibe telefonul asupra lor la locul de muncă și că trebuie să îl încuie într-un vestiar, lucru care ar fi putut să îi împiedice pe muncitori să ceară ajutor în timpul atacului.

Un purtător de cuvânt al FedEx a declarat că societatea este la curent cu cele întâmplate şi cooperează cu autorităţile care investighează incidentul.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2751 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    America cea minunata..... (Vineri, 16 aprilie 2021, 11:55)

    A.Corneliu [utilizator]

    America "cea minunata" in descompunere.
  • +1 (7 voturi)    
    Eterna dilema: (Vineri, 16 aprilie 2021, 12:24)

    John M. [utilizator]

    -"Legi noi contra armelor"- vor zice unii.
    -"Nu ne lasa Constitutia"- vor striga altii.
    In conclusion, "The more things change, the more they stay the same".
    • +1 (5 voturi)    
      Si mai eterna dilema: (Vineri, 16 aprilie 2021, 13:05)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Cum dezarmezi 200 de milioane de americani înarmați pana în dinți? Totul e doar imagine si publicitate ieftina, gen Mircea fa-te ca muncești! Trebuie schimbata filozofia si cultura americana. Succes Biden!
  • -4 (8 voturi)    
    mioriticii (Vineri, 16 aprilie 2021, 13:08)

    victor L [utilizator]

    dau lectii de viata americanilor.
  • +4 (6 voturi)    
    Revenire (Vineri, 16 aprilie 2021, 13:51)

    RoyPeters [utilizator]

    la normal. Saptamana si macelul.
  • +3 (5 voturi)    
    si cand te gandesti ca Americanii cred despre ei (Vineri, 16 aprilie 2021, 14:47)

    Scarface1000 [utilizator]

    ca sunt citez: "The greatest country in the world"...

    Militar si la numarul de persoane ucise zilnic cu arme de foc, in rest sunt vai mama lor.

    Stalpi de curent de lemn de acum 30 ani peste tot, trenurile circula cu viteza celor din Romania, strazile si autostrazile sunt intr-o stare deplorabila, de atacuri armate nu mai zic, homless people peste tot etc

    Conform celebrei publicatii WorldAtlas Romania este pe locul 25 cea mai sigura tara din lume, iar sua pe locul .... 128...

    https://www.worldatlas.com/articles/safest-countries-in-the-world.html
  • -1 (5 voturi)    
    Oare ? (Vineri, 16 aprilie 2021, 17:02)

    danmarian [utilizator]

    "scarface 1000" - Ai fost vreodata prin USA ? Sa vezi autostrazi cu trei, patru cinci sau sase benzi ? Avem o casa de vacanta la ca 240 km de Chicago - unde locuiesc permanent - Pe autostrada - cu trei benzi !!! fac numai 2 1/2 ore conducand in limitele legale de viteza ! Poti face asa ceva mocofane in Romania ? Ciocu mic si la .... munca - nu la postat prostii !
    • +1 (3 voturi)    
      ce cauti pe site Romanesc, Amerikanule? (Vineri, 16 aprilie 2021, 21:17)

      Scarface1000 [utilizator] i-a raspuns lui danmarian

      ti-ai tradat tara si ai fugit in SUA pt 2 lei in plus, ar trebuii sa-ti fie rusine, ce s-ar intampla cu tara asta daca am fugii toti ca tine??

      Nu eu am spus ca e pe locul 128 in lume la siguranta, ci statisticile! cauta unde vrei sa vezi ca e adevarat, dezertorule de tara si neam!
      • 0 (2 voturi)    
        Wow, (Luni, 19 aprilie 2021, 10:01)

        feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui Scarface1000

        Nu am mai văzut de 30 de ani atâta ura si condamnare ... cum dracul era condamn cu manie patriotica sau proletara? Si uitasem ca exista securiști pe toate drumurile.