Numele vaccinului cu care se va imuniza Vladimir Putin rămâne secret

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 23 martie 2021, 13:19 Actualitate | Internaţional


Vladimir Putin
Foto: Kremlin.ru
​Kremlinul a comunicat marţi că a decis să nu dezvăluie cu care dintre serurile antiCOVID-19 de fabricaţie rusească va fi vaccinat preşedintele Vladimir Putin în cursul zilei, transmite Reuters, citată de Agerpres.

”În mod deliberat nu spunem ce vaccin va primi preşedintele, remarcând că toate cele trei vaccinuri ruseşti sunt absolut de încredere şi eficiente”, le-a declarat purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, reporterilor.

El a mai spus că Putin, care şi-a anunţat luni intenţia de a se imuniza, va fi vaccinat probabil în cursul serii şi va primi unul din cele trei seruri de fabricaţie rusească.

Peskov a subliniat că preşedintele a făcut deja foarte multe pentru a promova vaccinurile ruseşti, dintre care cel mai cunoscut este Sputnik V. Moscova a mai acordat autorizare de urgenţă altor două vaccinuri de producţie internă, EpiVacCorona şi CoviVac.

Preşedintele Putin nu agreează ideea de a fi vaccinat în faţa camerelor de luat vederi, a mai indicat purtătorul său de cuvânt.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1917 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    incepe cu V.. (Marţi, 23 martie 2021, 13:26)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... si se termina cu ..ODKA.
  • +4 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 23 martie 2021, 13:28)

    [anonim]

  • +13 (17 voturi)    
    Pfizer (Marţi, 23 martie 2021, 13:33)

    utilizator1 [utilizator]

    Pfizer, Bineînțeles. ca doar nu se vaccinează ca toți mujicii cu Sputnik.
  • +3 (9 voturi)    
    E AstraZenecca :)) (Marţi, 23 martie 2021, 13:39)

    rov [utilizator]

    cu vodca din Crimeea :)))
  • +4 (8 voturi)    
    Vaccinul lui Putin (Marţi, 23 martie 2021, 13:42)

    TrickyWicky [utilizator]

    Are la baza extract din Branca Ursuui si radacina bulgara Tribulus Terestris
  • +10 (14 voturi)    
    ... (Marţi, 23 martie 2021, 13:44)

    samuraijack [utilizator]

    "Putin nu agreează ideea de a fi vaccinat în faţa camerelor de luat vederi...". Interesant, până acuma iubea să facă pe macho în fața presei, să apară la bustu gol. Probabil o fi una dintre persoanele care leșină când văd un ac sau sânge.
  • +10 (14 voturi)    
    :)) (Marţi, 23 martie 2021, 13:45)

    sentenced [utilizator]

    Isi face Pfizer, pun pariu.
  • -5 (11 voturi)    
    Sunt convins (Marţi, 23 martie 2021, 13:46)

    Mica Sirena a lui Vasile Roaita [utilizator]

    Ca se va vaccina cu Sputink
  • -2 (8 voturi)    
    Stirea e ca nu o sa stiti. (Marţi, 23 martie 2021, 13:49)

    Redactia HotNews [utilizator]

    Tipic HN.
  • +9 (13 voturi)    
    sa ghicesc.... (Marţi, 23 martie 2021, 13:53)

    liviu_ [utilizator]

    Pfizer?! :D
  • +9 (13 voturi)    
    ... (Marţi, 23 martie 2021, 13:56)

    Thexy [utilizator]

    ..cel mai probabil Pfizer.
  • +9 (13 voturi)    
    ... (Marţi, 23 martie 2021, 13:58)

    Ecce_Homo [utilizator]

    Se vaccineaza cu Pfizer, de asta vrea sa tina secret. Doar nu e nebun sa accepte vaccinul Sputnik sau ce alte traznai mai fac rusii pe acolo...
  • +8 (10 voturi)    
    maca maca, vrajeala putinista (Marţi, 23 martie 2021, 14:01)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    din aia de tipul "si-a pus singur Noviciok in ceai".
    Adica , cica isi face cu unul rusesc, dar nu spune de care (vai, facem pe impartialul....pai uite, putea sa le pune pe masa si sa traga la sorti, sa dea cu zarul etc, care din ele, daca era sa le promoveze).
    Nu , nene, fiti seriosi, doar nu e fraier sa riste sa fie caz de studiu clinic pt vaccinurile lor. O sa isi bage din ala capitalist, ca totusi, in mod ciudat tuturor comunistilor, autorcratilor si "suveranistilor" tare mult le mai plac "asset"-urile capitaliste (ca vb de case, iahturi, conturi bancare etc)....
  • +9 (11 voturi)    
    mda (Marţi, 23 martie 2021, 14:04)

    SoulSearcher [utilizator]

    le va primi pe toate 3 sau cum ? :DDDD

    sau pe sticluta scrie de fapt PFIZER :))))))))))

    ce lovitura pentru mazetii si propaganditii cu cont de kremlin
  • -3 (9 voturi)    
    Placebo (Marţi, 23 martie 2021, 14:21)

    Algo [utilizator]

    Indiferent ce nume, ce marca scrie pe doza de vaccin pe care o va primi acest conducator de stat, este cunoscuta foarte bine formula acelui vaccin. Este aceeasi formula pe care o primesc toti conducatorii, specialii si esentialii, indiferent de tara de unde provin.

    Formula este : H2O + NaCl

    I se mai spune si Placebo.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Saline_(medicine)
    • +8 (10 voturi)    
      Da, dar poate rezulta..... (Marţi, 23 martie 2021, 14:58)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui Algo

      .... si din : NaOH + HCl !!
      • +1 (3 voturi)    
        cu o conditie in acest caz: (Marţi, 23 martie 2021, 17:25)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

        cele doua substante sa fie administrate separat.
        prima NaOH
        a doua, doar daca mai e cazul, la doua zile
  • 0 (2 voturi)    
    De asemenea ....... (Marţi, 23 martie 2021, 14:29)

    gigiN [utilizator]

    .... si locul de pe corp !!!
  • +10 (12 voturi)    
    Putin (Marţi, 23 martie 2021, 14:32)

    georgio [utilizator]

    Garantata Putin foloseste cel mai bun vaccin rusesc marca Пфизер.
  • +7 (9 voturi)    
    Ha ha ha ha...! (Marţi, 23 martie 2021, 14:38)

    scaraotchi [utilizator]

    Adică Sputnik V e doar pentru popoarele prietene și pt mujicul de rând, iar Piticot se vaccinează cu Noviciok ?!
    • +10 (12 voturi)    
      Mda (Marţi, 23 martie 2021, 14:58)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      ...nu prea.. sputnik nu e pentru prieteni, sputnik e pentru sclavi ! Numele vaccinului pentru presedinte ramane secret, ce se stie e ca e fabricat in SUA.
  • -8 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 23 martie 2021, 16:43)

    [anonim]

    • +1 (3 voturi)    
      S-o fi bucurand de incredere pe Pravda si Sputnik (Marţi, 23 martie 2021, 18:42)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui

      Dar e si demn de incredere?
    • +4 (8 voturi)    
      bey, dar (Marţi, 23 martie 2021, 18:59)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui

      suferi rau de tot!
      nu te mai jenezi deloc!
      ai trecut la atac direct!
      chibitii de pe hn zici tu.
      noi zicem agent rusesc de propaganda, obraznic si agresiv!
      sa-ti fie clar, tie si stapanilor tai: pentru romani, tot ce vine din rusia, este fals si periculos!
      despre ce cercetatori rusi vorbesti, trollule?
      despre miciurin si urmasi sai mici-urinisti, care a altoit graul pe pir si a imperecheat boul cu randunica?
      despre marele geneticean lâsenko, despre descoperitorul radioului, popov?
      tonul tau este obraznic,agresiv si dur, ton de mujik, pe care il recunosc, venind dintr-o epoca ce parea apusa. deja ti-ai scos bocancul si ai batut cu el in masa, precum mentorul tau ns hrusciov.
      • 0 (4 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Marţi, 23 martie 2021, 20:54)

        [anonim] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        • 0 (2 voturi)    
          pentru romani, (Marţi, 23 martie 2021, 22:34)

          miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui

          ramane valabil tot ce am spus!
          crezi ca uita cineva despre rapturile rusesti?
          -tezaurul
          -teritorii
          -comunism
          -sovromuri
          inteleg foarte bine!
          am trait acele timpuri!
          au schimbat in rau destinele a milioane de romani, au impus o ideologie straina poporului roman. au promovat nonvalorile, dispretul fata de munca si de proprietate.
          ca un mojic ce te afli, imi spui mie sa-mi temperez tonul? cu ce drept panarama ruseasca bati tu cu pumnul in masa/tastatura?
          mi-ati terorizat copilaria si adolescenta cu povesti tampite despre marea uniune sovietica si maretul popor rus. m-ati obligat sa invat o limba primitiva, imposibila, sa studiez tragedia optimista drept capodopera a literaturii universale, iar femeia comisar drept cel mai mare erou al lumii.
          Romania a pierdut sute de ani in dezvoltare sub ocupatia voastra.
          asa ca, ivan ivanovici puturosenko siktir cu mujicii tai salbatici cu tot!