FOTO VIDEO Glumele apărute pe rețelele de socializare după ce Biden s-a împiedicat în timp ce se îmbarca pe Air Force One

de george sirbu     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 martie 2021, 10:49 Actualitate | Internaţional


Joe Biden
Foto: Captura YouTube
Joe Biden s-a împiedicat și a căzut de două ori, vineri, în timp ce urca pe scara avionului Air Force One, Casa Albă spunând după incident că președintele american se simte bine. Biden nu a fost iertat de glumeții de pe rețelele de socializare, pe acestea apărând numeroase postări ironice, multe dintre ele cu tagul #Bidenfall.

























Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13135 vizualizari

  • +9 (33 voturi)    
    E copt mos bideu (Sâmbătă, 20 martie 2021, 11:32)

    mihaipricop [utilizator]

    oricat incearca sa-l impaieze progresistii elgebitisti.
    • +2 (12 voturi)    
      Atentie!! (Sâmbătă, 20 martie 2021, 17:09)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      Sa ne gandim ca au trecut DOAR doua luni de cand a fost numit in functia de Pres.

      Deci, teoretic, au mai ramas inca 3 ani si 10 luni din Primul Mandat a lui Joe.

      Am precizat ca este doar 'primul mandat' caci, desigur, lui Joe i-ar place sa fie NUMT INVINGATOR si in 2024...!
  • -8 (34 voturi)    
    A alunecat pe gelul de par ramas de la Trump (Sâmbătă, 20 martie 2021, 11:53)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Personal prefer un "...mosneag, da, Imparate..." in locul variantei americane a lui Gigi Becali.

    O fi Biden de stanga, dar fanfaronada dreptei americane (prin reprezentantul ei la putere) mi-a lasat un gust amar.
  • +10 (28 voturi)    
    Cel putin de acum incolo Biden va crea (Sâmbătă, 20 martie 2021, 12:23)

    Susufler0 [utilizator]

    publicului american vii emotii ori de cate ori va urca scara lui Air Force One !

    PS. Sau o va cobori !

    PPS. Cu aceste prilejuri in tara in care se pariaza pt orice, in Anglia se vor face pariuri, care si ele vor contribui la faima lui Sleepy joe !!
  • +7 (21 voturi)    
    blestemul trabantului Rosu (Sâmbătă, 20 martie 2021, 17:09)

    Razvan_M [utilizator]

    Biden, in rasetele "jurnalistilor", facea misto mai an de Trump coborand o rampa cu grija. Bineinteles, asta fiind dovada de simt al umorului. Sau ca nu este chiar atat de senil precum se zicea.

    Dupa o vreme, cand a fost nevoit sa iasa din subsolul palatului sau, Biden a inceput sa aiba nevoie de insotitori care sa-l sprijine serios. Sau a inceput sa se tarasca pe jos, cu toate intaritoarele primite.

    Este o situatie destul de trista ca Presedintele Statelor Unite sa fie numit in functie ca urmare a unor alegeri fraudate pe stil sovietic, dupa o campanie electorala unde nimeni nu-i urmarea discursurile si mai nimeni nu a participat la reuniunile sale electorale. Asta arata inca o data puterea presei si a cenzurii.

    Pentru Romania este o situatie ce tinde sa devina periculoasa. O America unde fraudele electorale nu sunt investigate deloc (din cateva zeci de procese, majoritatea au fost oprite de judecatori pe motive procedurale, fara a se ajunge la fondul problemei), iar presedintii ajung sa fie numiti de oligarhie, fiind doar niste papusi de paie, este o America slaba. O America slaba poate genera instabilitate si mai mare decat pana acum. Iar jignirile lui Biden fata de Putin, in direct la TV, nu arata decat slabiciunile lui Biden, un mincinos deja notoriu (poate din senilitate).
    • +5 (7 voturi)    
      Solutia exista! (Sâmbătă, 20 martie 2021, 23:29)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Functia de Presedinte al SUA a fost prescurtata astfel: POTUS, deci Presedinte Of The United States.
      Prin urmare, au fost POTUS precum Trump, Obama, Bush, Clinton, etc.

      Insa, incepand cu Pres. Biden o parte a presei americane a schimbat POTUS cu PINO, care inseamna President In Name Only, asadar, 'președinte numai cu numele', desigur tot al USA...!
      Aveti mai jos numai un exemplu din multe altele:

      Biden is President 'in name only' based on left-wing policy agenda.
      Fri, March 19, 2021
      https://www.yahoo.com/news/biden-president-name-only-based-162729766.html
    • +4 (4 voturi)    
      din pacate ai dreptate! (Duminică, 21 martie 2021, 20:43)

      Scarface1000 [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Media din Romania gen Antena 3,RTV e ZERO de corupta fata de ce e acolo

      Fox News e clar pro republicani dar PE FATA nu asa..

      In schimb CNN, NBC, MSNBC,NYT, Washington Post etc e PE FATA pro democrati...

      Daca va vine sa credeti de ex CNN si MSNBC nu au reportat DELOC stirea ca Biden a cazut de 3 ori pe scarile avionului in schimb cand Trump a coborat o rampa uda mai incet au chemat 7 experti in platou sa discute starea fizica a lui Trump si daca acesta mai este capabil sa-si indeplineasca functia de presedinte...

      In US presa mainstream e ca in Korea de Nord!
  • +10 (10 voturi)    
    A vrut sa arate cat e el de tanar, (Sâmbătă, 20 martie 2021, 17:11)

    John M. [utilizator]

    urcand in fuga si s-a facut de rasul lumii intregi.
  • +4 (6 voturi)    
    Bietul om (Sâmbătă, 20 martie 2021, 21:42)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Ajunge ciuca mistoului.

    Ma intreb ce zice Kamala zilele astea... pare mai on forma ;-).
  • -4 (6 voturi)    
    Numele planetei Pamant printre extraterestrii (Duminică, 21 martie 2021, 8:42)

    Alui [utilizator]

    Trebuie sa fie “Moron”! Pentru ca majoritatea locuitorilor din specia cea mai inteligenta, oamenii, sunt totusi “morons”. Numai niste morons ar rade la “glumele” astea, numai niste morons ar vota pentru Trump, Erdogan, Putin, V. Orban, Brexit, ar fi antivaccinisti tocmai cand ii omoara o pandemie virala pe capete, ar fi rasisti, si.... ar crede in zei care au creat universul, dar pe care zei nu ii poate vedea nimeni decat dupa ce moare cica (ce convenabil!), si numai niste morons isi pot ucide semenii impinsi de “credinta” in zeii respectivi!
  • +3 (3 voturi)    
    biden nu termina mandatul (Duminică, 21 martie 2021, 20:37)

    Scarface1000 [utilizator]

    o sa cada, o sa vorbeasca prostii la converinte live ( ca la interviuri filmate editeaza si taie prostiile ce le zice )

    o sa faca tot feluri de boacane iar K. Harris va prelua functia de presedinte.

    Mare lucru de nu asta a si fost strategia de la inceput!

    Democratii isi doreau de mult o femeie mai ales neagra presedinte, si doar in acest fel o puteau pune...