Administrația Trump își face bagajele. Imaginile cu un camion parcat la Casa Albă au devenit virale VIDEO

de DG     HotNews.ro
Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:44 Actualitate | Internaţional


Screenshot
Foto: Hotnews
Imagini cu un camion al unei firme de mutări, parcat la una din intrările Casei Albe, au devenit virale pe reţelele de socializare, internauţii sărbătorind ceea ce ei au numit începutul plecării lui Donald Trump.

Fotografia și înregistrarea video publicată de The Hill prezintă un grup de lucrători ai firmei descărcând paleţi cu lăzi goale la una din intrările în Casa Albă.



Imginile au suscitat comentarii pe Twitter de genul "am aşteptat patru ani să vedem asta", "ce privelişte frumoasă", sau "în sfârşit se întâmplă!", relatează EFE citată de Agerpres.

Cu doar câteva zile înainte ca preşedintele să-i predea ştafeta succesorului său, Joe Biden, la 20 ianuarie, majoritatea comentariilor celebrează iminenta plecare de la Casa Albă a lui Donald Trump şi familiei sale care se va muta, după cât se pare, în Florida.

Potrivit Departamentului de Stat, cel încă preşedinte al ţării va sta în noaptea de 19 ianuarie, de dinaintea învestirii lui Joe Biden, la Blair House, o reşedinţă din apropierea Casei Albe ce găzduieşte şefi de stat veniţi în vizite oficiale la Washington.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


13836 vizualizari

  • +18 (40 voturi)    
    Dus (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:53)

    DiDiRo [utilizator]

    era mai demult, dar putini au sesizat asta.
  • -22 (48 voturi)    
    inrternautii DEMOCRATI (Vineri, 15 ianuarie 2021, 10:58)

    Kivek [utilizator]

    dar de ce sunt numiti internauit si nu cetateni americani care l-au votat pe Biden?
    • -17 (35 voturi)    
      algoritmii l-au votat (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:05)

      TrickyWicky [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      Un suscces deosebit al AI
    • +10 (12 voturi)    
      traducere (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:20)

      Wheelwright [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      In limba engleza a aparut un nou cuvant, "netizen", un fel de cetatean de pe net, banuiesc ca asta a fost tradus.
  • -17 (37 voturi)    
    Ce (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:02)

    rana [utilizator]

    bine ne va fi din 21 ianuarie... !
    Ca doar nu va fi criticat Biden atat de mult ca si Trump...
  • +16 (46 voturi)    
    Duca-se la inchisoare (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:07)

    Brezan [utilizator]

    Presedintele ce a incercat sa conduca tara dupa model sovietic.
    Nota bene pentru rusofili, astea sunt rezultatele politicilor totalitariste.

    Never again!

    O rusine in instoria Statelor Unite si a scenei politice mondiale.

    Un clovn care trebuie sa raspunda in justitie pentru actiunile si inactiunile sale!
  • -22 (44 voturi)    
    Mare atentie! Mare atentie! (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:15)

    Zapateado [utilizator]

    Să nu ia si bideurile. Fiindca bideurile ii trebuie si lui Bideu.
  • +10 (32 voturi)    
    Priceless ! (Vineri, 15 ianuarie 2021, 11:22)

    TheFreeOne [utilizator]

    :)
  • +15 (27 voturi)    
    astept cu mult mai mult interes (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:18)

    ..13 [utilizator]

    Scena predarii Casei ALbe - cei doi care vor oficia ceremonia sunt Pence si Biden.

    Cu aceasta ocazie o vom vedea si pe dna Pence a real First Lady.

    Si ca sa imi satisfac orgoliile as vrea sa vad scena cu plecarea Melaniei de la WH.

    Horror man, horror! After so many years in US you aren t able to fluently read in English but you affirm that you are speaking several foreign languages??? bulshit
  • +7 (19 voturi)    
    Acum il asteapta camionul (Vineri, 15 ianuarie 2021, 12:58)

    treos [utilizator]

    In cateva luni il va astepta duba.
    • +3 (9 voturi)    
      Duba uitarii... (Vineri, 15 ianuarie 2021, 13:13)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui treos

      Trump nu va lasa niciun fel de urme in istoria Americii.
      Avem mult mai multe amintiri de care avem grija sa nu fie uitate niciodata...
      • -10 (16 voturi)    
        Cel mai bun presedinte din ultimii 50 de ani (Vineri, 15 ianuarie 2021, 14:17)

        Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        Dar n-ai tu habar ce va lasa, ca de exemplu declasificarea Obamagate documents. Ooopsss!!!
        • +5 (9 voturi)    
          Trumpeta ar fi zis (Vineri, 15 ianuarie 2021, 15:45)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

          (daca nu a si zis asa ceva) cel mai bun presedinte American din ultimele 3 milenii
  • -10 (20 voturi)    
    virale (Vineri, 15 ianuarie 2021, 13:01)

    VOX. [utilizator]

    Micile bucurii ale vietii celor din clasa de jos.
  • -5 (15 voturi)    
    Bucurati-va (Vineri, 15 ianuarie 2021, 13:48)

    Setalcott [utilizator]

    Dar va trebui sa impartiti o tara cu concetateni cu care nu mai aveti nimic in comun, iar tehnodictatura vi-i tine sub papuc. Mai este asta o tara? Sunt doua tari secesionate de facto.
  • -1 (5 voturi)    
    Va avea de cărat ceva mai multe.. (Vineri, 15 ianuarie 2021, 16:31)

    laurandro [utilizator]

    lăzi decât Băsescu , părerea mea .
  • -5 (9 voturi)    
    nu (Vineri, 15 ianuarie 2021, 16:36)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    doar internautii se bucura, si poponautii sint incintati.
    • +4 (4 voturi)    
      Umor fin,elevat doar pentru cunoscatori (Vineri, 15 ianuarie 2021, 22:43)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      de cea mai inalta calitate.
  • 0 (0 voturi)    
    sunt curios (Marţi, 26 ianuarie 2021, 11:06)

    hanu [utilizator]

    dupa ce trump e istorie pe cine vor mai da vina :)
    probabil pe "greaua mostenire"