Trump s-a supărat iar pe jurnaliști. Motivul: Revistele de modă au ignorat-o 4 ani pe Melania

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 25 decembrie 2020, 22:11 Actualitate | Internaţional


Melania Trump
Foto: Captura YouTube
Ultima răbufnire a liderului de la Casa Albă, aflat în ultimele săptămâni de mandat, este legată de soția sa, Melania Trump, despre care spune că este ”cea mai minunată Primă Doamnă din toate timpurile”.

Cunoscut pentru războiul său cu presa mainstream pe care a denumit-o Fake News Media sau Inamicul public, Donald Trump a redistribuit vineri, pe twitter, o postare a site-ului pro-prezidențial Breitbart News în care ”elitiștii snobi” care conduc revistele de modă sunt acuzați că au ignorat-o sistematic pe ”cea mai elegantă Primă Doamnă din isoria Americii”.



”Snobii elitiști din presa de modă nu i-au oferit nicio copertă celei mai elegante Prime Doamne din istoria Americii, patru ani la rând”, spune mesajul distribuit de Trump.

Președintele în exercițiu a însoțit postarea cu un comentariu personal, afirmând că soția sa e ”cea mai minunată Primă Doamnă din toate timpurile”.

Postarea site-ului citat trimte cititorul la un articol care încearcă să compenseze „nedreptatea comisă”, vorbind în termeni elogioși despre ținuta vestimentară aleasă de Melania Trump pentru vacanța de Crăciun pe care cei doi o petrec în stațiunea Mar-a-Lago, Florida. ​






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18377 vizualizari

  • -11 (19 voturi)    
    de unde stiti (Vineri, 25 decembrie 2020, 22:38)

    victor L [utilizator]

    ca e ultima "rabufnire"? mai ales ca daca ar fi ultima voi ce ati mai scrie?
    Aaaa, se pot inventa, ca si pina acum...
  • +6 (20 voturi)    
    Cu siguranță cea mai supusă. (Vineri, 25 decembrie 2020, 22:49)

    anton_carpati [utilizator]

    Doar un hijab îi mai lipsea.
  • -11 (17 voturi)    
    Vor nu cititi ce zice Trump? (Vineri, 25 decembrie 2020, 22:53)

    Zubizareta [utilizator]

    A zis ca e fake news! I s-a atribuit acel citat.
    Pot zice si eu de hotnews! Fake news!
  • -5 (15 voturi)    
    Are dreptate. (Vineri, 25 decembrie 2020, 23:15)

    spirache [utilizator]

    Trump - un necizelat, lipsit de diplomație ( v. Intalnirea cu Iohannis, in care a monopolizat timpul vorbind de turneul din țările arabe). Pe de altă parte, 90% din presa americană pestilențial de neimparțială. Combinație din asta, mai rar.
  • +9 (23 voturi)    
    o fi FOST ea "minunata" (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 6:11)

    Codruta N [utilizator]

    Dar NU mai e - de cand s-a casatorit, din interes, cu papagalu' asta!
    Apar mereu altele, mai tinere, mai frumoase si mai interesante ;)
    • -3 (15 voturi)    
      Da... (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 9:46)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      O sa fie o veselie in fake news media cu mirobolanta Jill Biden. Putintica rabadre ...
  • +20 (22 voturi)    
    Presupun că și a luat-o înainte (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 6:45)

    Captain Obvious [utilizator]

    L-a bacalarit Melania
  • +6 (10 voturi)    
    Tipa misto ! Oare tot cu ea o sa fie Trumpsy (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 10:35)

    Susufler0 [utilizator]

    ipeste patru ani cand o sa candideze din nou ?!
  • +5 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 10:36)

    [anonim]

  • -1 (11 voturi)    
    De ce Melania ? (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 11:58)

    Cugetator [utilizator]

    Poate sa nu-ti placa Trump , cum se intampla cu presa americana stangista , marele sau adversar , dar cum sa nu-ti placa Melania, care este pur si simplu, frumoasa. Oamenii normali si cu gandire proprie nu pot fii obligati sa placa exclusiv pe Michelle Obama , Kamala Harris, desi sigur ca au meritele lor, dar inca nu reprezinta idealul de frumusete feminina ,decat poate pentru CNN !
    • +4 (8 voturi)    
      nu e vorba despre asta (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 17:47)

      Dancing Dwarf [utilizator] i-a raspuns lui Cugetator

      cred ca reprezentam in presa personalitati pe alte criterii decat frumusetea. ma rog, asta daca nu e concurs de frumusete sau reclama sau alt gen de publicatie care se bazeaza strict pe aspect fizic.

      aici era vorba despre stil, moda etc. Personal gasesc ca Michelle Obama e mai interesanta ca stil, iar Melania, chiar daca frumoasa, e destul de stearsa ca personalitate.
  • +5 (7 voturi)    
    Trump se supara degeaba (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 12:24)

    Zapateado [utilizator]

    Pai ce, daca iesea Hillary presedintă, il baga cineva in seama pe Primul Domn al Americii? Poate doar daca canta ceva la saxofon.
  • -1 (11 voturi)    
    Faptul ca Trump e un taran e una (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 12:40)

    fat.cat [utilizator]

    Si ca nu ai aceleasi optiuni politice ca el, idem. Dar sa te razbuni pentru asta pe Melania mi se pare infantil. Adica vorbim de presa profesionista, nu de Dorel de pe net. Cucoana e impecabila. Fiti corecti si admiteti asta. Nu judecam aici motivele pentru care l-a luat pe Trump de barbat. Miliardele aplatizeaza asperitatile in cuplu, precum si defectele echipei adverse, cine zice altfel e ipocrit. Iar ea e cea mai eleganta si mai stilata prima doamna de la Jackie incoace. No offense.
    • +5 (13 voturi)    
      Ce vorbesti!! (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 16:19)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      O poti compara cu Michelle Obama? Nici in visele tale..
      • +2 (10 voturi)    
        Aici era vorba despre fashion (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 16:43)

        fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

        Si revistele de profil. Nu despre premiul Nobel. Take it easy. Iar ea a fost model profesionist. Hai sa nu-i negam aceste merite. Melania Trump nu e in aceeasi liga cu Michelle Obama. Si nici nu cred ca aspira la asta. Sunt doua persoane profund diferite. Asta nu inseamna ca nu are merite. Iar eleganta si stilul nu i le poti nega. Nu cred ca Michelle Obama a pus atata pret pe look, desi stilul ei a evoluat in mod vizibil in cei 8 ani la Casa Alba. Uita-te numai la pozele mai vechi. La fel cum a evoluat si stilul Melaniei Trump de-a lungul timpului. Dar profesia ei a fost imaginea. Spre deosebire de Michelle. Cred ca te-ai inversunat degeaba. De ce crezi ca am spus “no offense” la sfarsit?
        Sarbatori fericite!
        • +3 (7 voturi)    
          si Michelle.. (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 17:00)

          Dancing Dwarf [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

          ...a avut multe tinute superbe si un stil care tradeaza interesul pentru moda.
          • +4 (6 voturi)    
            stiluri (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 17:16)

            Dancing Dwarf [utilizator] i-a raspuns lui Dancing Dwarf

            ba chiar as spune ca Michelle e mai creativa, mai flamboyanta, mai interesanta cu totul.. spre deosebire de Melania care se imbraca bine, corect, dar clasic.
    • +4 (6 voturi)    
      este inalta si frumoasa.. (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 16:55)

      Dancing Dwarf [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      asta ne ia ochii.. ca bine imbracate/stilate au fost si altele. Poate chiar si mai putin rezervate decat ea, mai prezente, mai.. remarcabile.
    • +6 (8 voturi)    
      Stil înseamnă personalitate. (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 21:00)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      Melania este un manechin frumos, însă atât.
  • -1 (3 voturi)    
    Completarea comentariului despre Melania ! (Duminică, 27 decembrie 2020, 8:59)

    Cugetator [utilizator]

    La acest subiect, vreau sa subliniez ca revistele de moda se ocupa de frumusetea si eleganta unei persoane si deci Melania se evidentiaza perfect, nefiind vorba primordial de intelect si de bagajul de idei. Ca o dovada ca acest comentariu al meu nu e deloc rasist, este faptul ca am o mare admiratie si pentru pentru Meghan Markle , care este birasiala, foarte frumoasa , eleganta si desigur si inteligenta !
    • 0 (2 voturi)    
      despre stil este vorba, (Duminică, 27 decembrie 2020, 16:34)

      Dancing Dwarf [utilizator] i-a raspuns lui Cugetator

      despre moda, despre personalitate, nu despre frumusete. Si e ok ca stil, dar nu mirobolanta. Michelle Obama e mai interesanta ca stil. Ce spune Trump, ca e cea mai cea din istorie, este o aroganta.

      Meghan Markle are aparenta unei femei albe, nu convingi.