Explozie puternică în orașul american Nashville. Poliția spune că a fost un ”act deliberat” VIDEO

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 25 decembrie 2020, 18:06 Actualitate | Internaţional


Explozie in Nashville (sursa foto: twitter)
Foto: Hotnews
O explozie puternică s-a produs în dimineața de Crăciun în centrul oraşului Nashville din statul american Tennessee, cel puțin trei persoane fiind rănite, iar zeci de clădiri afectate, relatează CNN. Poliţia a transmis că pare a fi vorba de un act "deliberat". Explozia ar fi fost cauzată de un vehicul suspect.

Potrivit poliției, în jurul orei 5.30 a.m, o patrulă se afla în zonă răspunzând unui apel privind focuri de armă. Polițiștii nu au identificat niciun incident armat, în schimb au observat o rulotă suspectă.

Vehiculul rula un mesaj de avertizare, anunțând că o bombă va exploda în 15 minute, a precizat, într-o conferință de presă șeful poliției locale John Drake. Vehiculul a explodat în jurul orei 6.30 a.m.

"Explozia a fost puternică (...) Poliţia locală şi poliţia federală au deschis o amplă anchetă", a declarat și purtătorul de cuvânt al poliţiei din Nashville, Don Aaron.



"Credem că explozia a fost un act intenţionat", a adăugat el.

Faţadele mai multor clădiri din apropiere au fost distruse de explozie, care aparent a provenit de la un vehicul. O altă maşină pare să fi fost de asemenea distrusă.



Deflagraţia a fost resimţită pe o distanţă de câţiva kilometri. Cel puţin trei persoane au fost rănite uşor şi transportate la spital, conform pompierilor citaţi de media, scrie și Agerpres.

Explozia s-a produs în nordul zonei centrale a oraşului, în apropiere de turnul AT&T, o clădire emblematică din capitala muzicii country şi supranumit 'Batman Tower' din cauza formei sale. Întregul cartier a fost înconjurat de forţe de ordine și echipe FBI.

(știre actualizată)






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15023 vizualizari

  • +3 (41 voturi)    
    Mâna lui (Vineri, 25 decembrie 2020, 18:23)

    Observatory [utilizator]

    Alah și prietenii lui de pretutindeni ...
    • -12 (40 voturi)    
      Poate... (Vineri, 25 decembrie 2020, 19:06)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Dar foarte bine ar putea fi prietenii lui trampulică.
      Astăzi, in America divizată de alegerile prezidențiale, orice este posibil.
      • +4 (10 voturi)    
        Chiar batzi campii (Vineri, 25 decembrie 2020, 23:21)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

        Cine ar face asa ceva de Craciun ? Doar Ciuhapii !
        • 0 (2 voturi)    
          ca sa vezi! (Luni, 28 decembrie 2020, 8:30)

          ember [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          trumpanzeii nu au rusine. daca aveau, trebuia sa se intoarca la vechile comentarii si sa isi ceara scuze
    • -11 (35 voturi)    
      muzica o fi de vina (Vineri, 25 decembrie 2020, 19:23)

      Filbert [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Nu cred ca pe Allah si pe prietenii lui ii deranjeaza 'country music'...
      Mie-mi pare ca e mai curind vorba de un trumpit furios din neamu' celui care a pus bomba de la Oklahoma City in 1995.
    • -15 (39 voturi)    
      Cred... (Vineri, 25 decembrie 2020, 19:26)

      brigadierul [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Ca esti un mare imbecil!
      • 0 (22 voturi)    
        Hussein ! (Vineri, 25 decembrie 2020, 20:33)

        Observatory [utilizator] i-a raspuns lui brigadierul

        Ce faci mai băiatule, esti vine si nevătămat ?
      • +8 (20 voturi)    
        Imbecil? (Vineri, 25 decembrie 2020, 21:03)

        Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui brigadierul

        Interesant, pe mine m-a averizat un moderator sa nu mai insult. Oi fi insultat in vreo directie gresita.
    • -5 (31 voturi)    
      E America (Vineri, 25 decembrie 2020, 21:07)

      jcjc [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Mai degrabă e vreun fan Trump supărat că i-a furat Hugo Chavez voturile. Sau un Boogaloo Boi dornic de al doilea Război Civil. Sau vreun patriot din vreo miliție populară. Sau vreun lunatic Q-Anon în căutare de copii răpiți de Democrați. E o listă foarte lungă de locali înainte să ajungi la Allah și ai lui.
      • +9 (27 voturi)    
        ai uitat de niste baieti cu masti negre (Vineri, 25 decembrie 2020, 21:46)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui jcjc

        Care aud dat foc la propriu la mai multe chestii decat 100 de RV-uri.
        Sunt unii cu Anti-ceva si fratii lor majoritari albi de la Alb Inchis-matter.
        Sau pe astia ii crezi prea trogloditi sa manevreze o masina cu explozibil? ei se pricep doar la bate si gloate de jefuitori!
        • -1 (3 voturi)    
          Da, da... (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 23:52)

          jcjc [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Faptul că a fost vizată o clădire AT&T sugerează vreun nebun anti 5G sau vreun fan Kraken, înfierbîntat de poveștile nemuritoare cu mașini de vot programate de venezueleni anti-Trump.

          P.S. Ce-i aia "Alb Inchis-matter"? Grey matter? Dirty matter? Ivory matter?
    • +4 (18 voturi)    
      Esti ca un patefon stricat (Vineri, 25 decembrie 2020, 21:15)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Filmul evenimentelor arata ca a fost un act deliberat, dar planificat sa nu produca victime.
      -politia a primit o alarma falsa ca se trag focuri in zona
      -la sosirea politiei, rulota (RV, adica recreational vehicle) a emis mesaje de avertizare ca urmeaza sa explodeze in 15 minute
      Ipoteza ta ca a fost mana lui Dumnezeu, nu prea sta in picioare. Cand Yahve voieste ceva, vointa Lui se implineste.
  • +1 (31 voturi)    
    Nu nu sunt (Vineri, 25 decembrie 2020, 20:36)

    Observatory [utilizator]

    Conservatorii, nici urma de jeguri , încercați Antifa, BLM. și chiar PLArmy..
  • +3 (11 voturi)    
    Dominion voting machines (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 11:03)

    traianw [utilizator]

    In Nashville, TN, au fost aduse cu 2 zile in urma masinile de votat Dominion, si depozitate in cladirea AT&T pentru a fi analizate, in dosarul privind suspiciunile de frauda electorala din SUA.

    Reamintim ca in urma exploziei au fost afectate mai multe cladiri, printre care si cladirea AT&T unde se afla masinile de votat Dominion.

    Cine mai crede in coincidente?