Dodon anunță că pleacă la Moscova imediat după învestirea Maiei Sandu în funcția de președinte

de I.H.     HotNews.ro
Vineri, 11 decembrie 2020, 11:45 Actualitate | Internaţional


Igor Dodon și Vladimir Putin
Foto: Facebook / Igor Dodon
Președintele în exercițiu Igor Dodon pleacă din nou la Moscova, dar de data aceasta nu în calitate de șef al statului, scrie deschide.md. Dodon va pleca în capitala Rusiei în 24 decembrie, chiar după ceremonia de învestire a Maiei Sandu.

"Pe 24 decembrie, cel probabil, voi fi la Moscova. Pe 24 decembrie, după ce va avea loc inaugurarea noului președinte, la care am anumite angajamente… Trebuie să particip ca șef de stat, trebuie să o întâlnesc pe doamna Maia Sandu în această clădire. Seara, cel mai probabil, voi pleca la Moscova”, a spus Dodon vineri, în cadrul emisiunii sale de pe rețelele de socializare.

El a susținut că va avea "mai multe întrevederi importante”, despre care nu poate oferi mai multe detalii acum. "Pe 25 decembrie deja sunt planificate mai multe întrevederi. Nu o să vin acum cu detalii, dar vor fi întrevederi foarte importante. Mergem cu un grup de colegi din conducerea PSRM”, a spus Dodon, citat de Ziarul Național.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















19782 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    normal... (Vineri, 11 decembrie 2020, 11:49)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. ca doar nu pleca cu buzunarele goale.
  • +17 (17 voturi)    
    Ivan Turbinca iubește Rusia (Vineri, 11 decembrie 2020, 11:54)

    un domn [utilizator]

    Nu Romania !
  • +23 (23 voturi)    
    Se duce dupa instructiuni (Vineri, 11 decembrie 2020, 12:01)

    UnOarecare [utilizator]

    ...multe lichele pe lumea asta.
  • +20 (20 voturi)    
    Moscova nu crede în lacrimi (Vineri, 11 decembrie 2020, 12:02)

    Radu69 [utilizator]

    E zi de salariu, d-le Dodon? Prima de Crăciun?
    • +13 (13 voturi)    
      Crăciunul îl face pe stil vechi. (Vineri, 11 decembrie 2020, 13:00)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Radu69

      Sovietic.Dodon merge la Moscova să primească instrucțiuni și să-și aranjeze treburile.Recunoaște că pleacxă cu toată grupa de trădători,așa că Serviciile secrete pot afla ușor cine trădează Moldova.Sunt curios cu ce va circula la Moscova !
    • +10 (10 voturi)    
      Cadoul de la Moș Gerila = Putin (Vineri, 11 decembrie 2020, 13:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Radu69

      Cu ocazia sfârșitului de an
    • +6 (6 voturi)    
      Eu (Vineri, 11 decembrie 2020, 17:45)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui Radu69

      m-as caza la parter ................ ceai !!!?
  • +14 (14 voturi)    
    Se duce lacheul (Vineri, 11 decembrie 2020, 13:16)

    persuasiv [utilizator]

    la stapan.
  • +13 (13 voturi)    
    cred ca aib elit-o (Vineri, 11 decembrie 2020, 13:20)

    miculescu-rucar [utilizator]

    de gheorghe danga, pe versuri de vlaicu bîrna!
    pentru rezultatele obtinute la alegeri, stapanii tai iti vor oferi un traditional ceai rusesc cu ingrediente putiniste
    pe 25 decembrie, toti crestinii sarbatoresc Craciunul, doar dihaniile astea o fac cu 13 zile mai târziu.
    • +8 (8 voturi)    
      Esti Fenomenal ! Vine Sfarsitul Lumii ! (Vineri, 11 decembrie 2020, 17:34)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      Din pro mujic, ai devenit anti mujik !
  • +11 (11 voturi)    
    merge sa returneze harta (Vineri, 11 decembrie 2020, 15:32)

    cugetatorul [utilizator]

    Moldovei Mari si sa vada daca primeaste harta Siberiei...
    • +9 (9 voturi)    
      Administrația lui Putin a publicat (Vineri, 11 decembrie 2020, 18:13)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui cugetatorul

      că are un loc disponibil de ușier la Kremlin.Dodonel
      cu fața lui de tătar beat se califică sigur.
  • +10 (10 voturi)    
    Slab, foar slab! (Vineri, 11 decembrie 2020, 17:28)

    Sunt_nimic! [utilizator]

    Extrem de slab, acest Dodon!

    La noi, batranul kaghebist ilici a pierdut in 2004 alegerile, dar a decis sa ramana la noi, nu s-a intors in patria-mama!