Cum își promovează un fost general israelian ultima carte: Federația Galactică există, avem contacte cu extratereștrii și o bază pe Marte

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 8 decembrie 2020, 10:05 Actualitate | Internaţional


Haim Eshed
Foto: Captura YouTube
A fost statul israelian în contact cu extratereștrii? Potrivit lui Haim Eshed, general israelian în rezervă și profesor universitar, răspunsul este ”da”, dar acest lucru a fost ținut secret pentru că ”umanitatea nu este pregătită” pentru asta, scrie Jerusalem Post.

Declarațiile au fost făcute cu ocazia ultimei cărți a generalului, în care acesta dezvoltă subiectul.

Într-un interviu pentru Yediot Aharonot, Eshed – care a fost șeful programului de securitate spațială al Israelului timp de trei decenii și a primit de trei ori cea mai înaltă distincție de securitate israeliană – a susținut că atât Israelul cât și Statele Unite au contacte cu extratereștrii de ani de zile.

Eshed, în vârstă de 87 de ani, afirmă că există o ”Federație Galactică”.

Acesta susține că actuala cooperare dintre extratereștri și Statele Unite include și o bază subterană pe Marte, unde stau trimiși americani și extratereștri.

Ehed pretinde că Donald Trump cunoaște acest lucru și a fost ”pe punctul” de a dezvălui existența extratereștilor, însă Federația Galactică l-a oprit pentru a preveni o isterie în masă și pentru că omenirea are nevoie ”să evolueze și să ajungă la un stadiu în care vom înțelege ce sunt spațiul și navele spațiale”.

Întrebat de ce a ales să dezvăluie aceste informații acum, generalul a răspuns că se datorează felului cum arată mediul academic acum și faptului că a ajuns să fie respectat în cadrul acestuia.

”Dacă ieșeam acum cinci ani cu ce spun acum aș fi fost spitalizat”, a spus el pentru Yediot.

  • Jerusalem Post a precizat că Federația Galactică nu a putut fi contactată pentru a comenta subiectul.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11542 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    Lol (Marţi, 8 decembrie 2020, 10:20)

    mitg [utilizator]

    Au reusit sa-l aduca la tacere pe santajat, dar el si emil strainu au reusit cumva sa scape de jug!
  • +2 (26 voturi)    
    "The Universe behind the Horizon" (Marţi, 8 decembrie 2020, 10:54)

    animatron [utilizator]

    Dl general are 87 de ani si "nimic de pierdut" (l-am citat), nu-i este teama nici de ridicol si nici de "expertii universitari".

    Ironic si oarecum cinic, dl general spune ca universitatile i-au acordat deja credit si l-au validat ca om de stiinta prin numeroasele diplome si premii obtinute.
    Ar fi dificil ca aceleasi personaje academice sa vina acum sa-l atace pt astfel de afirmatii.

    Echilibrul psiho-emotional i-a fost si el controlat si validat de institutii specializate ale armatei si serviciilor israeliene de informatii, nu lasi "nebunii" sa fie sefi de programe spatiale.

    Probitatea morala si profesionala i-au fost certificate de autoritati care l-a decorat de 3 ori cu cele mai inalte distinctii.

    Isi foloseste exceptionalul CV pt a-si promova o carte si a deschide ochii opiniei publice asupra necesitatii unei Omeniri unite in fata imensitatii Spatiului si a provocarilor care pot si probabil vor veni de acolo.

    Nu stiu daca e intamplator dar presedintele Trump ramane in Istoria USA si pt faptul ca a creat o noua ramura a fortelor militare americane, "Space Force".

    https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Space_Force

    In anul 2017, in care a preluat presedintia, Donald Trump a initiat si un program spatial american de amploare, Artemis:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Artemis_program

    Artemis a permis finantarea si cooperarea NASA-Space X, cu un rezultat exceptional, prima nava spatiala de conceptie 100% privata care a dus pe orbita astronauti americani dupa 40 de ani, eliminand dependenta de navele Rusiei.

    Daca ar exista extraterestri interesati de "pastorirea" speciei umane Sapiens Sapiens, probabil ca s-ar adresa prioritar "marilor puteri" de pe planeta, cele care au influenta asupra a miliarde de oameni (USA, China, India, poate Rusia).
  • +1 (19 voturi)    
    Ma intreb pentru ce (Marţi, 8 decembrie 2020, 10:54)

    Harald2 [utilizator]

    categorie de votanti (daca e sa ne raportam doar la votanti, pentru ca tocmai au fost alegerile :)) ) este acest articol.
  • 0 (24 voturi)    
    Pastile, cum se zice la noi (Marţi, 8 decembrie 2020, 10:57)

    Soarele [utilizator]

    Domnul general a uitat să își ia pastilele. Trist estee că mulți pun botul la povești SF.
    • 0 (2 voturi)    
      chiar nu stii ? (Miercuri, 9 decembrie 2020, 23:52)

      BlueX [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      chiar ? sigur nu stii cat de multi pun botul la DUMNEZEU si ALAH si altti zei si parazei si preasfinti ? ? care e diferenta intre a crede in DZEU si un extraterestru ???

      iti spun eu care .. aia care cred in extraterestrii nu fac biserici de miliarde si nici nu iau spaga la nunti si inmormantari ... plus masini si vile si afaceri

      si de ce te miri ca exista din astia care cred in extraterestrii ?
  • +4 (20 voturi)    
    il primesc in AUR? (Marţi, 8 decembrie 2020, 11:29)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    hai na, AUR au de acum material pentru inca 3-4 tururi de alegeri. :))
  • +5 (21 voturi)    
    Fed. Gal. l-a oprit pe Trump sa vorbeasca, (Marţi, 8 decembrie 2020, 11:36)

    Mihai Bucur [utilizator]

    De ce nu si pe generalul de 87 de ani? Le-o fi dat spaga, la Fed. Gal., ca sa-si vânda el bine cartea? Sau s-au gandit ca oricum nu-l vor crede decat aia de la AUR si altii ca ei? Da' sa vedeti cum s-ar vinde cartea ca la balamuc, daca generalul ar avea acum o disparitie misterioasa! Si cum o sa votam atunci toti cu AUR, ca numai astia ne pot pune bine cu Federatia Galactica!
  • +10 (22 voturi)    
    Totul se leaga (Marţi, 8 decembrie 2020, 12:52)

    ipolitic [utilizator]

    Pandemia asta si cu purtatul mastii a fost inventat sa nu recunoastem extraterestrii infiltrati intre noi. Care extraterestri intra si ies printr-o gAURa de vierme.
  • 0 (18 voturi)    
    Confirmare (Marţi, 8 decembrie 2020, 14:42)

    Enoeth [utilizator]

    Citind comentariile majoritare, avem confirmarea ca si aceia care stiu sa mazgaleasca hartia, in mare majoritate, sunt departe de statutul de fiinte evoluate si nu merita increderea de a li se impartasi lucruri greu de digerat pentru putinii lor neuroni. Cititul pentru acestia reprezinta o mare dificultate, altfel, ar fi aflat de articolul din "The New York Times" din 16 decembrie 2017, referitor la "The Pentagon's Mysterious UFO Program", articol care a fost insotit de recunoasterea din partea Pentagonului, care nu a mai putut nega declaratiile a zeci de militari americani cu ranguri inalte. Entitatile umanoide, dar inca departe de stadiul de om evoluat, care fac mistouri insipide, inca n-au citit stirile oficiale de acum cativa ani in legatura cu subiectul OZN, legat de ministrul apararii al Canadei, inca in functie la acea data, de solicitarile oficialilor britanici catre cei rusi de a face publice documentele referitoare la OZN. Dar ce pretentii sa ai de la semidocti?
    • -3 (5 voturi)    
      RE: Confirmare (Marţi, 8 decembrie 2020, 22:04)

      kukubau [utilizator] i-a raspuns lui Enoeth

      Felicitari, Enoeth, este 100% si parerea mea !
  • +2 (2 voturi)    
    Ce ar zice Tolkien? (Marţi, 8 decembrie 2020, 22:01)

    Zapateado [utilizator]

    Ca, da, ei exista. Si ar fi aplaudat zgomotos de tot soiul de neispraviti.
  • +3 (3 voturi)    
    cheia articolului este (Marţi, 8 decembrie 2020, 22:01)

    hanu [utilizator]

    "Eshed, în vârstă de 87 de ani, afirmă că există o ”Federație Galactică”. "
  • +1 (1 vot)