Dodon, către susținătorii săi supărați că a pierdut alegerile: ”Liniștiți-vă. Beți câte 50 grame și mergeți mai departe”

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 23 noiembrie 2020, 8:18 Actualitate | Internaţional


Igor Dodon
Foto: Facebook
Igor Dodon, încă președinte în funcție al Republicii Moldova, după ce a pierdut alegerile în fața Maiei Sandu, merge în localitățile în care a obținut cele mai multe voturi la scrutinul prezidențial și le muțumește alegătorilor săi, scrie
Agora.md.

La întrunirile din aceste localități Dodon a criticat-o pe Sandu, dar și-a și încurajat susținătorii să treacă peste înfrângere: „Liniștiți-vă, beți câte 50 de grame și mergeți mai departe”.

Pe rețelele de socializare a apărut și un clip video de la un banchet la care Igor Dodon le vorbește celor prezenți în sală, în limba rusă.

„Știu că nu e ușor. În suflet … Știu că mulți din voi au plâns. Chiar și acum am văzut lacrimi în ochii unora. Nici mie nu îmi este ușor pe motiv că toată mizeria a fost vărsată peste mine și familia mea. Luați exemplu de la mine. Să trecem cu toții peste asta. E mai bine ca acum trei ani. Avem mai multe instrumente, ai multe oportunități, Rusia este alături. Liniștiți-vă. Beți câte 50 grame. Strângeți în pumn forțele și mergeți mai departe”, s-a adresat Igor Dodon oamenilor adunați într-o sală de ceremonii.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18140 vizualizari

  • +24 (26 voturi)    
    atata... (Luni, 23 noiembrie 2020, 8:20)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. doar sa aiba grije ca au stricat astia reteta la spirt de cand cu covidu' asta.
  • +14 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 23 noiembrie 2020, 8:25)

    [anonim]

    • +11 (11 voturi)    
      La asa candidat asa alegatori (Luni, 23 noiembrie 2020, 9:50)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui

      Q.E.D.
    • +4 (4 voturi)    
      mai degraba... (Luni, 23 noiembrie 2020, 12:19)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui

      .. piere laleaua decat maracinele.
  • +25 (25 voturi)    
    Bun sfat ... (Luni, 23 noiembrie 2020, 8:29)

    Carcalete [utilizator]

    ... Rusia style
  • +23 (25 voturi)    
    Incomplet (Luni, 23 noiembrie 2020, 8:44)

    Malone_M [utilizator]

    Ce trebuia sa adauge Don Don este: dimineata pe stomacul gol. Cele 50 de grame sa reprezinte startul unei zile normale pentru simpatizantii lui. Iar daca vor vrea ca ziua sa se termine in glorie, sa mai adauge pana seara inca vreo doi litri de vodka la alea 50 de grame, in dulcele stil rasaritean mult indragit si de multi romani votanti de trandafiri rosii.
  • +14 (14 voturi)    
    Ce scarba... (Luni, 23 noiembrie 2020, 8:57)

    Nonidem [utilizator]

    Ce scarba de om reprezenta mult martirizata Basarabie!Ce tresarire de demnitate nationala neasteptata a acestei parti a poporului roman!"Basarabie..../Cuvant ca o sabie/Furata,tradata mereu/Esti floare de foc Basarabie/Esti lacrima neamului meu"(Dumitru Matcovschi-a platit cu viata pentru aceasta poezie).
  • -10 (24 voturi)    
    america vs rusia (Luni, 23 noiembrie 2020, 9:15)

    Instanta [utilizator]

    Rare cazurile cand USA poate lua lectii de democratie de la rusi, dar asta e unul din ele. 70 de milioane de alegatori inca il sustin pe loserul trump, si nu pot sa accepte ca a pierdut alegerile, si, spre deosebire de Dodon, Trump - acest "planetary bully" divide natiunea americana si mai mult cu fiecare discurs sau tweet in fiecare zi.
    • +11 (17 voturi)    
      Trump este sclavul Rusiei... (Luni, 23 noiembrie 2020, 10:16)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Instanta

      Trump este sclavul Rusiei...
  • +8 (8 voturi)    
    *Simpaticul* Dodonel cu o față de cazac (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:28)

    Rescator [utilizator]

    este foarte modest.Rusnacii lui care l-au votat intră
    în stare de funcționare doar după 1 litru de votcă ,
    la o sesiune de băut.
    • +5 (5 voturi)    
      vodka? (Luni, 23 noiembrie 2020, 12:20)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      sau pufoaika?
  • +3 (5 voturi)    
    Dodon govorit po ruski (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:59)

    CristescuPRadu [utilizator]

    Dl Dodonin cred ca are dreptate, Rusia va fi de-a pururi alaturi de Rep. Moldova Chiar si cu dna Sandu la putere, din pacate Moscova tot alaturi de Basarabia va fi. Avand in vedere indestructibila prietenie vesnica basarabo-ruseasca, Rep. Moldova nu va intra in vecii vecilor in NATO si UE. Va reusi doar prin reuniune cu Romania sau cand Rusia va accede pasnic la NATO si UE, ceea ce ar fi un non-sens.
    PS. Dl; Dodon ar trebui sa nu mai vorbeasca romaneste, ne jignerste limba si istoria si neamul.
  • +6 (6 voturi)    
    Cata nesimtire! (Luni, 23 noiembrie 2020, 14:59)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Cum este posbil sa ceva???
    Suporterii dumnealui sunt ruznaci, pentru ei este o insulta cumplita "beti cate 50 de grame", daca le zicea sa bea juma de litru de votca, mai mergea!
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Luni, 23 noiembrie 2020, 15:48)

    mihai_mi [utilizator]

    Cine a mai vazut rusnac sa se opreasca dupa 50g???
  • +6 (6 voturi)    
    Un cazac mioritic: lacrimi, vodca si resemnare (Luni, 23 noiembrie 2020, 16:38)

    D-or [utilizator]

    E cel mai grozav discurs de infringere ever.

    O combinatie intre sentimentalismul slav (lacrimi si vodca, mai lipsesc pupaturile) si resemnarea mioritica.

    Pentru vorbele astea merita sa ramina in istoria universala.
  • +1 (1 vot)    
    am vaga banuiala (Luni, 23 noiembrie 2020, 18:53)

    hmc [utilizator]

    ca se referea la dezinfectant.
  • +2 (2 voturi)    
    Apreciez ca stie sa piarda cu demnitate (Luni, 23 noiembrie 2020, 22:16)

    Ochiana [utilizator]

    bine ca nu face ca dictatorul ala din Bielorus care si acum isi bate si isi inschide opozantii. S-a gandit totusi ca e mai importanta stabilitatea tarii lui decat interesele lui de moment.
    Pentru asta , respect.
    Va trebui sa conlucreze cu Maia Sandu desi sunt sigura ca ii va baga destule bete in roata