O „anarhistă transsexuală satanistă” a câștigat nominalizarea republicană în cursa pentru postul de șerif din comitatul Cheshire

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 13 septembrie 2020, 11:23 Actualitate | Internaţional


Aria DiMezzo
Foto: Facebook
Aria DiMezzo, care se descrie drept "transsexuală satanistă anarhistă", a câștigat nominalizarea republicană pentru postul de șerif în comitatul Cheshire, o victorie despre care chiar ea spune că dovedește faptul că sistemul este distrus “fără speranță”, scrie Fox News.

DiMezzo, care a candidat cu sloganul de campania “F*** the Police” și care se aștepta să piardă cursa, a câștigat nominalizarea joi.

Ea s-a înscris în cursă pentru desemnarea candidatului republicanilor cu două zile înainte de termenul final, după ce a aflat că tradiționalul candidat republicat, Earl Nelson, nu mai candidează.

Marylin Huston, șefa filialei republicane din Cheshire, a felicitat-o pentru victorie. Huston s-a referit în mod constant la DiMezzo ca “el”, deși candidata se identifică drept „She-Male”.

Într-o postare pe blogul ei de vineri, DiMezzo a afirmat
că se opune unui sistem care permite oamenilor să intre într-o cabină și să voteze fără să știe “absolut nimic despre persoana pe care o nominalizează pentru cel mai puternic post de impunere a legii din comitat”.

"Candidez pentru postul de șerif deoarece mă opun însuși sistemului și șeriful are cea mai mare capacitate din comitatul Cheshire de a se opune sistemului,” a arătat ea. “Sistemul care te-a dezamăgit permițându-mi mie - o transsexuală satanistă anarhistă - să fiu candidatul tău pentru postul de șerif este același sistem pe care îl atac. Îmi pare rău, și știu că doare să auzi asta, dar acest sistem este o minciună."

Inside Sources, care a relatat primul povestea, afirmă că Aria va concura pentru postul de șerif împotriva democratului Eli Rivera, care dorește un al cincilea mandat. Publicația notează că Aria DiMezzo provine dintr-un grup de activiști libertarieni și are o emisiune radio pe internet.

Potrivit descrierii de pe blogul ei, Aria DiMezzo „a avut multe întâlniri cu poliția în viața ei și foarte puține dintre ele au fost pozitive. Este Înaltă Preoteasă la Biserica Reformată Satanică, o femeie trans și o anarhistă republicană”






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11662 vizualizari

  • -5 (55 voturi)    
    Slava Domnului! (Duminică, 13 septembrie 2020, 11:39)

    Sparafucile [utilizator]

    Bine că postul n-a fost cistigat de vreo crestinopata fundamentalista, care se duce la biserica si in timpul liber pupă moaşte.

    Satanistii sunt viitorul omenirii si vietile lor conteaza!
    • +10 (36 voturi)    
      Exact ! (Duminică, 13 septembrie 2020, 13:01)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      E clar voia Domnului .
      • -3 (3 voturi)    
        Nu voia, (Luni, 14 septembrie 2020, 12:39)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui gamma

        ingaduinta Lui.Poate ne dam seama unde ajungem urmand "indemnurile" civilizatiei occidentale actuale!
        Spunem de Putin, dar incearca sa faci chestiile astea in Rusia!
      • 0 (0 voturi)    
        Exact! (Luni, 14 septembrie 2020, 18:21)

        gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui gamma

        Un sheriff in bikini!! Wow!
    • +3 (29 voturi)    
      Exact (Duminică, 13 septembrie 2020, 21:12)

      tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Am vazut cat de bine e condusi de o tuta cu basma in cap care pupa icoane: furt, mahala si mizerie! Tuta care vine dintr-o comuna a carui motto este "Nimic fara Dumnezeu"!

      Si eu as fi votat o satanista anarhista trans in locul unui crestinopat! Votam crestinoizi de 30 de ani si tot in mocirla suntem.
      • -2 (2 voturi)    
        Adica (Luni, 14 septembrie 2020, 12:41)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui tudor74

        vreti sa spuneti ca noi am votat pana acum crestini adevarati !? Pai daca ar fi asa nu s-ar mai fura!!!
  • -2 (38 voturi)    
    O fi fost vot negativ (Duminică, 13 septembrie 2020, 12:14)

    patrunjel [utilizator]

    O fi fost vot negativ la adresa concurentului democrat care a avut deja 5 mandate. S-or fi saturat de el in asa hal ca ar fi votat si cu catelui Grivei ca alternativa.
    • +12 (22 voturi)    
      Exista de mult zicala (Duminică, 13 septembrie 2020, 12:55)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui patrunjel

      "Li s-a urat cu binele " , sau preferata mea moderna
      " mai bine este raul binelui "
    • +12 (30 voturi)    
      dar nu (Duminică, 13 septembrie 2020, 12:55)

      Erwin [utilizator] i-a raspuns lui patrunjel

      Logica de trumpist.
      Astea au fost alegeri pentru desemnarea candidatului
      republican. Ciudatenia aia e desemnata de republicani ca si candidat. Nu ca ar fi prima oara cand republicanii desemneaza ca si candidat pe unul scapat de la circ.

      Nu afecteaza cu nimic candidatul democrat care vrea un nou mandat. (si care o sa obtina fara probleme un nou mandat, pentru ca acum nu are contracandidat).
      • -3 (25 voturi)    
        Asa este, cum ziceti! (Duminică, 13 septembrie 2020, 16:54)

        constatator [utilizator] i-a raspuns lui Erwin

        Dar sa ne uitam in urma, de pilda.. 2016 la Hillary, care si a uitat nasul rosu acasa, si a pierdut presedintia!!
        Acum este un alt candidat democrat,cica m ai pregatit! Sa l vedem si pe asta! Dar la cum se prezinta el, nu m ar mira sa si uite pastilele!
  • +1 (37 voturi)    
    E perfecta... (Duminică, 13 septembrie 2020, 13:23)

    ElDiablo [utilizator]

    ... satanista, transsexuala si anarhista... a uitat sa mai adauge o "calitate", ca e si bolnava psihic. Eu stiam ca la americani persoanele de genul asteia sunt internate prin ospicii. Asta se pare ca a scapat...deocamdata. Si ea si aia care au nominalizat-o.
    • -8 (16 voturi)    
      Ai vorbit tu cu ea, Marele Psiholog de la Pocreaca (Duminică, 13 septembrie 2020, 16:21)

      Savitar [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      Si ai pus dignosticul, Bolnava Psihic!!! Ai auzit de stereotipuri si prejudice?
      • -5 (21 voturi)    
        Ia te... (Duminică, 13 septembrie 2020, 18:55)

        ElDiablo [utilizator] i-a raspuns lui Savitar

        uita! Un pui de BLM-ist, din secta ultratolerantilor, ma intreaba daca am auzit de stereotipuri si prejudecati? Tu prin ce "calitati" si activitati personale te simti compatibil si rezonezi cu aratarea care face subiectul articolului, esti satanist, transsexual, anarhist, nebun sau esti pur si simplu stupid people?
        • 0 (2 voturi)    
          Clar n-ai auzit, nici nu stii ce-s alea! (Luni, 14 septembrie 2020, 20:30)

          Savitar [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

          Dar nah, tu creca faci ce face popa, nu ce-ti spune, paracioasa mica ce esti!!!
    • +3 (9 voturi)    
      Internare (Duminică, 13 septembrie 2020, 18:02)

      minup [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      in America costa minim $10k pe noapte. Cine nu e violent dar bolnav pshihic se plimba pe strada in numele libertatii,in realitate din cauza costului unui tratament. I cazul descris persoana poate sa-si faca in mod corect datoria .
    • +4 (16 voturi)    
      Corect (Duminică, 13 septembrie 2020, 21:14)

      tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      Unu care crede cu tarie in existenta unui mos cu barba in cer e definitia sanatatii mintale, curat murdar monsher!
    • -7 (11 voturi)    
      Prietene ar trebui sa te bucuri!? (Duminică, 13 septembrie 2020, 21:17)

      constatator [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      E de a voastra transsexuala!
      A,.. nu, ce sa intimplat v a dat flit si nu se milogeste la voi? Probabil are calitati si e respectata de comunitate!
      Nu un milog care nu vrea sa mucesca fizic pt ca are o gaura!!
      • +1 (5 voturi)    
        Candidat (Luni, 14 septembrie 2020, 7:48)

        atc [utilizator] i-a raspuns lui constatator

        N-ati inteles: exista LGBT buni( de-ai nostri) si rai (de-ai vostri). E ca la toate celelalte categorii: parlamentari, guvernanti, prosti, mafioti ( alaturarea a venit de la sine) justitiari, CCR-isti, presedinti si tot ce-o mai fi pe acest pamant. Ca sa parafrazez: cine-i ca mine, e cu mine.
    • -2 (2 voturi)    
      Sau (Luni, 14 septembrie 2020, 12:42)

      Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui ElDiablo

      pot ajunge presedinte!
  • -7 (29 voturi)    
    republicanii ii bat pe democrati si la asta! :)) (Duminică, 13 septembrie 2020, 14:38)

    Crup [utilizator]

    Republicanii nu sunt nici comunisti, nici bolsevici, nici anarhisti, nici progresisti, nici de extrema stanga. Pentru toti acestia culcusul, caldutul culcus se afla la partidul democrat.
    In general replublicanii nu sunt asa.
    In general.
    Dar si cand sunt, apoi ii bat de la o mila distanta pe democrati si la acest capitol. :))))
    Ia sa vad, stimati democrati, de unde scoateti voi o ciudata si mai ciudata decat ciudata asta? :)))))))))
    P.S. Urez sanatate si mult, mult noroc comitatului Cheshire. Va avea nevoie. DIn belsug! :))))))
  • -3 (23 voturi)    
    A castigat doar nominalizarea ! (Duminică, 13 septembrie 2020, 16:01)

    adrian88000 [utilizator]

    Cursa continua. Si e clar ca va castiga democratul. Republicanii au vrut sa castige democratul , ca sa scoata castanele din foc cu manuta lui democrata. Va fi o lectie pentru democratii care tipau " defund the police !"
  • 0 (12 voturi)    
    asa se intmpla cand (Duminică, 13 septembrie 2020, 17:01)

    richter [utilizator]

    unii abdica de la a-si asuma responsabilitati
  • +4 (20 voturi)    
    Ha...hahahahaha (Duminică, 13 septembrie 2020, 19:04)

    belfast [utilizator]

    Satanista....ca majoritatea republicanilor.