VIDEO Noi proteste în SUA după ce un bărbat de culoare a fost împușcat în spate de polițiști / Garda Națională a fost mobilizată în Wisconsin

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 24 august 2020, 23:06 Actualitate | Internaţional


barbat de culoare impuscat in spate de politie
Foto: Captura video
Doi polițiști din statul Wisconsin au fost suspendați luni și a fost deschisă o anchetă, după ce un bărbat de culoare a fost împușcat de mai multe ori în spate duminică, în fața copiilor săi, dând naștere unor noi proteste, relatează Reuters.

Aproximativ 125 de membri ai Gărzii Naționale Wisconsin vor fi mobilizați în Kenosha, Wisconsin, unde a avut atacul, pentru a contracara ceea ce se așteaptă o nouă noapte de demonstrații, relatează Milwaukee Journal.

Jakob Blake, 29 de ani, a fost dus de urgență la spital după ce a fost împușcat duminică după-amiază. Tatăl lui Blake a spus la NBC News că fiul său a ieșit din operație și este stabil.

Un video care circulă pe social-media arată cum Blake, neînarmat merge pe trotuar și apoi se îndreaptă către locul șoferului unei mașini în timp ce din spate este urmat de doi ofițeri cu armele îndreptate spre el. Când bărbatul deschide portiera, un polițist îl apucă de maieu, îl ține și îl împușcă de mai multe ori.

Nu se știe care sunt motivele pentru care poliția a folosit armele, precum nu se știe nici dacă ambii ofițeri au tras sau doar unul.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6584 vizualizari

  • -9 (83 voturi)    
    imi pare rau dar asa e cand te dai..''ciumeg'' (Luni, 24 august 2020, 23:26)

    Mistrelutz [utilizator]

    cand politia indreapta armele spre tine si iti zice sa te opresti in repetate randuri si tu pur si simplu ii ignori si te intorci la masina ca si cum nimic nu s-ar intampla..esti cam fraier. nu inteleg de ce nu l-au tras sau imobilizat inainte sa ajunga la masina ,dar nici el nu a procedat calumea.trebuia sa se opreasca cand i s-a spus sa se opreasca.nu sa isi vada de treaba ca si cum ar zice ''fuck the police''
    • +6 (14 voturi)    
      Si sa spunem ca ai dreptate (Marţi, 25 august 2020, 12:24)

      Eu123 [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

      Asta inseamna ca meriti sa primesti 7, exact 7 gloante in spate?

      Asa ca sa fie politistul sigur ca cei 3 copii din masina au vazut ca el, "the mighty police officer", a incercat din rasputeri sa omoare un om?

      Ce ar trebui sa faca un om ca sa "merite" un singur glont in picior sau un glont in fiecare picior? Intrebarea este retorica, nu te obosi sa imi raspunzi.
      • 0 (4 voturi)    
        Dezinformezi (Marţi, 25 august 2020, 20:22)

        Popescul [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

        Cand politia iti spun sa pleci de undeva, tu nu pleci, te volatilizezi de acolo si te rogi sa fie totul ok. Poate ca acel politist a crezut ca individul va scoate o arma odata ajuns la masina si il va ataca. La ei daca militia isi simte viata pusa in pericol, e foc de voie. Focu la ei. Ai, n ai mingea, dai la poarta. Ai, n ai ce face, tragi. Dupa aceea viu fiind poti vedea ce i de facut. La ei nu i ca la noi. Cred ca au fost milioane de politisti impuscati de infractori. De aceea garda are asa drepturi extinse de actiune.

        Ti am zis sa te pui culcat. Daca in urmatoarea secunda nu ai in dinti o halcă zdravana de asfalt, vei altceva in spinare. Suna dur, dar legea trebuie respectata sau impusa. Asta ne deosebeste de regnul animal. Domnia legii. Cand te culci si te uiti in tavan, tre sa vezi scris "Domnia legii". Atat. Doar dupa aceea poti inchide ochii. Apropo. Stii ce tre sa vezi cand ii deschizi, nu? Ai ghicit ;)
        • +1 (1 vot)    
          Eu iti propun (Marţi, 25 august 2020, 21:49)

          Eu123 [utilizator] i-a raspuns lui Popescul

          Sa mai citesti un pic de legislatie de la ei ca sa vezi ca exista o conditie ca sa iti spuna politia tot ce ai descris tu, se numeste "reasonable suspicion". Next level este " probable cause", asta pentru mandat de arestare

          Pana nu iti spune din ce cauza esti "detained" si care este suspiciunea rezonabila in baza careia esti "detained", ai dreptul sa le intorci spatele si sa pleci. Nu esti obligat nici macar sa le arati ID card.

          In acel moment ei nu au dreptul sa te impuste. dar deh, e mai usor sa arunci cu vorbe decat sa citesti stufosul lor cod penal bazat in proportie de 75% pe cutumele juridice.

          "Reasonable suspicion" trebuie sa tina cont de ""specific and articulable facts" legate strict de individul cu care politia vorbeste.

          Cum spuneam, o documentare mai atenta nu ar strica inainte sa pui in scris ideile.
          • +2 (4 voturi)    
            Individul nu era destul de suspect? (Miercuri, 26 august 2020, 0:57)

            Popescul [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

            Cand un ceatean fuge de politie spre masina, dupa ce l ai somat de zeci de ori, nu e clar ca se duce sa si ia shotgun ul sa te impuste? Ridici ochii din pamant, ți-i pierzi. Cand te opreste garda, nu ai opinii personale, ci executi. Punct. Nu o faci.... Ce sa spun? Incepi sa ai probleme. Sapte in cazul de fata.

            Eu cred ca in speta de fata organul va scapa fluierand ptr ca va putea invoca riscul iminent a de a fi executat daca il lasa sa deschida usa masinii. Mai vedem. Ar merita urmarit cazul. Daca aici nu i risc iminent de ucidere a unui organ, atunci cand este? Mai apare vreodata acest risc? Ce trebuia sa faca soferul ca sa fie mai dubios de cat a fost?
  • -11 (79 voturi)    
    poate incerca sa scoata ARMA din portiera (Luni, 24 august 2020, 23:39)

    Boham [utilizator]

    de ce nu s-a oprit cand a fost somat sa se opreasca?
    • -10 (20 voturi)    
      pai (Marţi, 25 august 2020, 9:39)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      asta poate sa o spuna politistul la ancheta.
      ma rog,treaba lui,insa ma pune in garda botii blm care activeaza pe aici.nu trebuiesc ignorati si nici uitati.ei merita toata atentia.
      atat a cetateanului obisnuit cat si a meseriasilor.
      ce au reusit in murica,nu e intamplare sau o miscare agtitatoare.are toate componentele unlei lovituri pe termen lung.
      in combinatie cu ''protestele'' blm din iuropa,toate miscarile aste pe bani pot fi usor demontate.insa se pare ca cuiva-i convine...
      asa cum am mai batut toba:
      covid:toata lumea sta fortat in case!!!
      in afara de blm si antifa
  • -9 (65 voturi)    
    Asta e executie (Marţi, 25 august 2020, 0:03)

    holinessdani [utilizator]

    Si unii protesteaza la noi ca jandarmeria a fost rea cu niste manifestanti care dadeau foc guvernului!
    Abia astept sa vad ce zice ambasada.
    • +4 (44 voturi)    
      nu dadea nimeni foc guvernului, nu mai minti (Marţi, 25 august 2020, 0:36)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      in primul rand ca oamenii erau la vreo 100m de guvern

      iar cei recalcitranti erau chiar oamenii guvernului - atat jandarmii cat si cei adusi de PSD sa faca dezordine (minerii)
    • +4 (34 voturi)    
      Reiau si eu ... (Marţi, 25 august 2020, 1:20)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      ...expresia folosita de Sputnik la adresa ciolacului psd-ist: "cat de ticalos poti sa fii" sa spui astfel de minciuni?

      Jandarmeria a fost "rea" cu cei care erau pasnici si a fost "buna" cu cei fata de care trebuia sa fie rea, asa cum a fost planuit. Pana si un borfas ca tine stie asta, dar na, asta ti-e meseria.
    • +3 (7 voturi)    
      Iti transmit salutari din partea prietenului tau (Marţi, 25 august 2020, 8:44)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      @un domn ! :))

      PS. Si apropo : sa stii ca nu s-a inselat deloc in ceea ce te priveste !
  • -9 (25 voturi)    
    Cum s-ar zice (Marţi, 25 august 2020, 3:51)

    Upstanding [utilizator]

    “Black olives matter”
    *in USA, in general, democrații și negrii sunt mai presus de lege
  • -9 (15 voturi)    
    10 august... (Marţi, 25 august 2020, 4:01)

    Criogenia [utilizator]

    ...zi de doliu national...de la 3 butelii de gaz lacrimogen...se folosesc 4 la evacuarea unei peluze la derby. Gospodinele indoliate inca mai bocesc?
  • -4 (26 voturi)    
    Exemplu (Marţi, 25 august 2020, 7:13)

    harapalb [utilizator]

    Cand un politist are indreptata o arma spre tine asculti, nu ii sfidezi si te duci in masina. Exemplu concret:

    https://youtu.be/YQLOmfx8X_E?t=89
    • -2 (10 voturi)    
      Dar de unde atitea minusuri? (Marţi, 25 august 2020, 13:09)

      Mihai Panet [anonim] i-a raspuns lui harapalb

      Un mesaj foarte corect zic eu. Si atunci de unde atitea minusuri? Care e explicatia? Ne spune si noua unul din cei cu minusurile?
  • +5 (35 voturi)    
    Executie in stil mafiot (Marţi, 25 august 2020, 7:34)

    canavaro [utilizator]

    Politistii albii ucid fara mila un cetatean de culoare. Rasismul sistemic dovedit inca o data.
    • -1 (11 voturi)    
      Declaratie politica (Marţi, 25 august 2020, 13:14)

      Mihai Panet [anonim] i-a raspuns lui canavaro

      Din cite inteleg nu l-au ucis. A ajuns la spital.

      Le-a luat ceva timp sa decida sa nu aiba mila.

      Nu observi ceva ciudat in atitudinea celui impuscat? Ceva fara legatura cu paradigma rasista sau rasiala sau cum i-o spune.
  • +10 (32 voturi)    
    "politisti" (Marţi, 25 august 2020, 8:12)

    oreo [utilizator]

    Care politisti? Daca le dai jos uniforma au toti tinuta de gala KKK.
  • +12 (26 voturi)    
    7 gloante (Marţi, 25 august 2020, 9:58)

    Eu123 [utilizator]

    Politistul care il tragea de tricou a tras de sapte ori.

    Doamne iarta-ma, dar daca pentru politisti omul acela reprezenta asa o "amentintare":

    - de ce naiba nu au tras cu un taser inainte sa ajunga la portiera?
    - de ce nu i-au dat un baston peste picioare?
    - de ce nu au sarit 3 politisti pe el sa-l imobilizeze?

    Din imagini se vede clar ca omul nu avea nicio arma in mana si nici pe sub tricou nu se vede profilul vreunui pistol.

    Uitati-va cum actioneaza un politist in Tara Galilor:

    https://www.thesun.co.uk/news/uknews/12355077/police-officer-man-woman-taser-wales/

    Fara gloante, fara discutii, fara victime, fara decese.

    Dar deh, once a cowboy, always a cowboy.

    Cum era sloganul "Let's make America great again!"
    Intr-adevar, e great again, nu am ce spune.
    • -9 (23 voturi)    
      au tras si cu taser si nu s-a oprit (Marţi, 25 august 2020, 10:12)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

      prima data a fost electrocutat si apoi impuscat
    • -3 (21 voturi)    
      trist, dar (Marţi, 25 august 2020, 11:42)

      harapalb [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

      Uite aici, intr-un alt video si incident, cum au tras cu taser, inutil, iar politistii au fost impuscati dupa ce suspectul a reusit sa ajunga la masina, foarte similar cu ce s-a intamplat acum.

      https://youtu.be/YQLOmfx8X_E?t=89

      Iar ce nu va spune nimeni e ca tipul avea mai multe antecedente, printre care si agresare sexuala, la fel ca si primul vostru erou. Nu mai faceti din criminali eroi ca nu asa merge treaba.

      Si documenteaza-te, unii pe droguri rezista si la taser si chiar la mai multe gloante luate in corp, ramanand foarte periculosi.

      Unii din voi nu stiu nimic. Uita-te ce se intampla NUMAI in statele conduse de democrati: teroare, incendii, ZECI de crime inregistrate in urma protestelor "pasnice" (inclusiv persoane de culoare) care au avut ca pretext moartea lui G.F., nenumarate afaceri distruse (inclusiv a persoanelor de culoare), etc. Inghititi tot ce vi se da fara sa judecati.

      Nu vreau sa ma transform in avocatul politistilor si nici nu aplaud in vreun fel unele abuzuri care se petrec, fie accidental, fie voit (problemele mentale pot aparea peste tot). Dar ce-ar fi sa nu mai existe politie? Puteti procesa macar un pic?.
      • +10 (18 voturi)    
        Nu fac din criminal eoru (Marţi, 25 august 2020, 12:21)

        Eu123 [utilizator] i-a raspuns lui harapalb

        Nu despre asta este vorba ci despre faptul ca nu este nevoie de 7 gloante ca sa imobilizezi un om mai ales cand in masina suspectului erau 3 copii.

        Politistii nu l-au legitimat, nu aveau de unde sa stie daca are antecedente sau nu.
        Sa spunem, pentru ca inca nu am vazut imagini, ca l-au nimerit cu taser-ul si nu a functionat. Pasul urmator, spray cu piper si imobilizat de 3-4 politisti.Repet, suspectul nu avea nicio arma deci imobilizare fara probleme.
        Sa spunem ca nu functioneaza nici piperul, nici taser-ul nici vreo 2-3 "imbranceli", atunci daca nu se opreste, cum a facut suspectul, ii tragi un glont in picior pentru o imobilizare sigura. Maxim 2 gloante in zone ce nu sunt considerate ca fiind vitale. Dupa un glont in fiecare picior, nu mai pleaca nicaieri.

        Ideea este ca ei nu au urmarit sa-l imobilizeze ci sa-l omoare.

        Este imposibil dpdv logic sa spui ca ai vrut sa-l imobilizezi cu 7 gloante trase in spate. Acolo a fost "shoot to kill" fara nicio discutie.

        Asta este mentalitatea pe care eu nu o inteleg.

        Iar legat de "Unii din voi nu stiu nimic", fara a vrea sa par ceea ce nu sunt, dar legat de imobilizari si alte tehnici si tactici de acest gen se prea poate sa stiu cate ceva.

        Pentru partea cu statele democrate, aici situatia este mult mai complexa si pleaca de la educatie, de la cultura, rasism, ura, segregare sociala, lipsa de "omogenitate" in tratamentul aplicat de zeci de ani diverselor categorii rasiale si sociale si de la ceea ce inseamna capitalismul "salbatic" in care sa te fereasca sfantul sa ai vreo boala si sa nu ai macar 100.000 $ pusi deoparte.
        • -3 (15 voturi)    
          nu faci, dar sustii indirect pe cei care o fac (Marţi, 25 august 2020, 14:21)

          harapalb [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

          De acord, trebuie solutii din ce in ce mai bune pentru astfel de situatii, REFORMA, training psihologic, etc. care necesita fonduri mai mari. Democratii vor "defund the police, in schimb".

          "Asta este mentalitatea pe care eu nu o inteleg". DE ACORD, e sincer AIUREA dar, cum am spus mai sus, sunt nenumarate cazuri speciale care au avut final nefericit pentru politisti. E usor ca cineva sa vorbeasca fara sa fie implicat in astfel de situatii, care te solicita la alt nivel, mai ales pe fondul actiunilor teroristilor domestici deghizati in protestatari. Ba la stiri ii mai numesc si pasnici.

          Dar nici mentalitatea de a sfida politistul si ordinul lui nu o inteleg. De ce? E confirmat oficial ca s-a folosit fara succes taserul.

          Si multe altele nu inteleg. De exemplu, un copil de 5 ani a fost executat acum vreo doua saptamani de un negru - si vecin cu el, pe deasupra - in fata celor doua surori ale lui (de 7, respectiv 8 ani) pentru ca mergea cu bicicleta prin fata casei lui. Pe baza unui nebun psihopat din acesta ar trebui sa incep sa urasc persoanele de culoare? Sau sa incep sa generalizez ca negrii sunt doar criminali? Sau ar trebui sa ma duc sa ard restaurante, sa opresc masini pe strada cu gasca si sa terorizez oameni nevinovati, sau sa incep sa dau in stanga si in dreapta pe cine prind? ABSURD. Nu am vazut canalele si site-urile de stiri (mai ales de la noi) sa se oripileze. Silence total, morbid.

          https://www.dailymail.co.uk/news/article-8615711/Five-year-old-boy-riding-bike-shot-dead-neighbor-25-two-sisters.html

          Orasele unde se intampla protestele si, culmea, unde sunt cele mai mari violente, sunt conduse de democrati de ZECI de ani! Despre ce vorbim? Acum, acele state il vor vota pe Trump.

          Scuze pentru faza cu "unii din voi nu stiu nimic", dar ignoranta, naivitatea si impulsurile teribiliste sunt in floare iar postacii platiti sunt prezenti sa dezinformeze imediat. Si ai dat-o cu bata-n balta cu MAGA, te-ai grabit. Drept dovada, Trump va castiga detasat.
          • +1 (9 voturi)    
            aperi niste militieni violenti (Marţi, 25 august 2020, 15:45)

            polca [utilizator] i-a raspuns lui harapalb

            ceea ce spune totul despre tine. Tu esti pentru un stat politienesc in care cetatenii sunt impuscati in spate. Asa va arata America cu Trump din nou presedinte. Din fericire va pierde si va merge la puscarie.
            • +2 (2 voturi)    
              absolut deloc (Marţi, 25 august 2020, 21:56)

              harapalb [utilizator] i-a raspuns lui polca

              Sunt o persoana pasnica cu defect de exprimare (rigid si cu patos poate).

              La fel pot sa spun si eu cuvinte gratuite despre tine, ca sustii terorismul domestic, de exemplu si ca asta spune totul despre tine. Incetati cu radicalizarea, ffs.

              Nimeni nu ma crede, insa eu nu ader la nici o ideologie politica sau doctrina. Sustin doar partea care mi se pare cea mai potrivita din toate punctele de vedere pe moment, in urma unei documentari amanuntite (cat am timp) din sfera tuturor culorilor. Nu (mai) las sa-mi picure nimeni nimic cu forta in ureche, m-am trezit de mult si vad cat de parsive sunt lucrurile. Dar sunt si multe lucruri de bun simt si de o parte si de alta (singurele chestii la care se conecteaza oamenii normali si normali la cap, daca ma intrebi). Cand o parte o ia pe aratura, cum se intampla de obicei, o sustin pe cealalta, desi DETEST sa fac asta dintr-un motiv foarte simplu: ambele curente au schelete in dulap. Tot timpul suntem pusi in situatia de a alege raul cel mai mic. Poti sa ma numesti cum doresti din cauza asta, dar asa vad eu lucrurile.

              Acum, Trump mi se pare de o mie de ori mai bun pentru SUA si LUME ca Biden, care e sub controlul total al radicalilor, al extremistilor, ca sa nu mai vorbim de abilitatile lui cognitive sau de gafele impardonabile. Trump reprezinta un fenomen rar in istorie asa ca le doresc americanilor sa nu-si rateze sansa. Daca tu ai alta parere, esti liber sa sustii pe cine doresti si sa crezi ce vrei si in cine simti. Eu nu am o echipa "sportiva" cu care sa tin no matter what si din cauza asta consider - foarte posibil sa ma insel - ca sunt mai obiectiv.
        • -4 (12 voturi)    
          continuare (Marţi, 25 august 2020, 14:33)

          harapalb [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

          Din fericire, barbatul impuscat e in STARE STABILA, nu a murit. Daca era executat, cum zici, era MORT. Dar nu ai gasit detaliul acesta in articol, asa-i? Nu ti se pare ciudat?

          Pozitia mea e intotdeauna ANTI instigare la violenta si anti violenta, care mi se pare extrem de primitiva. Oricine e vinovat pentru fapte pentru care exista legi, trebuie sa plateasca, inclusiv politistii.
        • -2 (10 voturi)    
          filmare noua (Marţi, 25 august 2020, 15:34)

          harapalb [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

          Uite, o filmare din alt unghi, unde se vede ca politistii AU INCERCAT sa-l imobilizeze, dar a scapat si s-a dus teava spre masina, EXACT ca in filmuletul postat de mine ca exemplu.

          https://nypost.com/2020/08/25/jacob-blake-seen-struggling-with-officers-moments-before-being-shot-video/?utm_medium=SocialFlow&utm_source=NYPTwitter&utm_campaign=SocialFlow
          • +3 (7 voturi)    
            pe filmre nu se vede nimic clar (Marţi, 25 august 2020, 15:43)

            polca [utilizator] i-a raspuns lui harapalb

            se vede in schimb foarte clar cum a foast impuscat in spate fara sa reprezinte nici un pericol pentru politisti.
        • +1 (3 voturi)    
          Si ce daca (Marţi, 25 august 2020, 20:33)

          Popescul [utilizator] i-a raspuns lui Eu123

          Si ce daca erau trei copii in masina? Asta iti da dreptul sa nu te supui organului? Individul se ducea la masina sa isi un shotgun. Ce trebuia sa faca garda? Sa astepte sa fie impuscata in moalele capului? Intreb, nu dau cu bastârca. Daca nu asculti de organ, nu mai asculti deloc. Daca in trafic te opreste organu si iti cere sa sari, tu tre sa intrebi "Boss cat de sus?", nu sa mergi spre masina si sa scoti bazooka. Iti faci ambitia, nu mai ajungi la masina.

          Dpdv legal n are nicio relevanta cine era in masina. Putea fi si G.F. inviat din morti precum Lazar. Daca politia a poruncit ceva, executi si basta. Dupa aceea n ai decat sa faci reclamatie. Frumos, elegant, cat de cat.
      • +4 (10 voturi)    
        unii nu stiu nimic.. (Marţi, 25 august 2020, 14:05)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui harapalb

        pentru ca nu traiesc in SUA, tara in care toti idiotii au dreptul sa poarte arma.
        • -8 (14 voturi)    
          la fe (Marţi, 25 august 2020, 15:55)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          ca aici, unde toti idiotii comunistoizi useristi au dreptul sa abereze grosolan pe forumuri.
          • +3 (5 voturi)    
            Bravo (Marţi, 25 august 2020, 22:41)

            Eu123 [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

            Un comentariu ce se incadreaza exact la subiectul discutiei. Bravo!!!

            Si da, sunt ironic!
        • 0 (4 voturi)    
          Ai un mare plus de la mine (Marţi, 25 august 2020, 21:56)

          Eu123 [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          Cred ca este cea mai buna remarca din toate comentariile de la acest articol.

          Daca nu ar mai vrea violenta ar interzice armele de foc pentru toata lumea si ar lasa doar cele de vanatoare cu examen psihologic regulat si obligativitatea de reinoire a permisului la fiecare 12-18-24 de luni, depinde cum vor.

          Dar, registrul detinatorilor de arme nu-l vor, arme au intr-adevar toti nebunii lor, este o mandrie sa ai arma si sa tragi ca descreieratul.
          Si asta se aplica atat civililor cat si politistilor.

          Si tot ei se plang ca se ajunge la asemenea incidente in care un politist in "power trip" trage pana ramane fara gloante in incarcator. ca nu l-a invatat nimeni sa imobilizeze un suspect ci i-au spus cel mai probabil "if you're in trouble, light them up"
  • 0 (2 voturi)    
    Un prost cu aere de superioritate (Marţi, 25 august 2020, 21:33)

    Criogenia [utilizator]

    In tara in care politistul are licenta sa omoare se trezesc tot felul de idioti de toate rasele si culorile, nu numai negri, sa faca pe razboinicii si sa nu se supuna regulilor stabilite mai ales ca in US planeaza neincrederea in populatia neagra si pe buna dreptate majoritatea infractorilor sunt negri apoi latino.

    Cum credea asta ca poate fi lasat sa fuga cu masina plina de copii?!?!? Sa mai nenoroceasca si pe altii intr-un accident ulterior....

    Idioti similari sunt impuscati zilnic dar sunt mediatizati numai cei din zonele unde cu ocazia asta se pot genera conflicte necesare luptei din campania electorala...
  • +1 (3 voturi)    
    Justitie (Marţi, 25 august 2020, 22:20)

    wintershadow [utilizator]

    si verdicte date dupa un filmulet de 13 sec.
    Daca politistii il urmau cu armele in maini si il somau, trebuia sa stea locului.
    Nu te conformezi, suporti consecintele.
    S-a gandit cineva ca poate a deschis portiera sa ia o arma?