Oficialii ruși spun că Navalnîi a fost testat negativ la inhibitori de colinesterază

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 24 august 2020, 20:44 Actualitate | Internaţional


Spitalul din Omsk, unde este tinut Navalnii
Foto: Yevgeny Sofiychuk / TASS / Profimedia
Oficialii ruși din Sănătate au spus luni că Aleksei Navalnîi, critcul Kremlinului, a fost testat negativ la inhibitori de colinesterază când a fost spitalizat în Omsk săpămâna trecută, contrazicând diagnosticul pus de doctorii germani care îl tratează la Berlin, relatează Reuters.

Navalnîi nu a arătat semne că a fost otrăvit când a fost internat la clinică și au fost făcute teste pentru a verifica o serie de substanțe, inclusiv inhibitori, a spus Ministerul Sănătății.

Cancelarul german a cerut luni Rusiei să ancheteze posibila otrăvire, după ce spitalul german care îl tratează pe Navalnîi a spus că teste clinice arată ”o otrăvire cu o substanță din categoria inhibitorilor de colinesterază”.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2885 vizualizari

  • -12 (14 voturi)    
    Otrăvit ? (Luni, 24 august 2020, 21:03)

    Observatory [utilizator]

    de ce ? Putin nu se sinchisește de asemenea specimene, și cunoana de la Berlin : Vezi cum vorbești, îți taie ...gazul și rămâi de VW ...
    Ilici este bune sănătos ? Sa nu îl otrăvească cineva ...glumesc, comunistii sunt iubiți poporului !
    • -4 (8 voturi)    
      nea observatu (Luni, 24 august 2020, 22:46)

      nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      da pe JFK ai aflat cine a ordonat sa-l omoare ? sau pe kashoggi ala, ca nici dintii nu s-au mai gasit ?
      - ce scula esti ...
      • 0 (4 voturi)    
        Da' pe Cezar cine dreac,a ordonat (Marţi, 25 august 2020, 6:16)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

        sa-l omoare???Ca sta lumea-n loc,pana nu se afla.Dar lui Jimmy Hoffa cine i-a luat piuitul,dom'ne???
    • +1 (3 voturi)    
      A incerca sa judeci (Marţi, 25 august 2020, 9:05)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      rational actiunile unui paranoic e curata nebunie. Putin doreste sa fie iubit de tot poporul mujic si orice opozitie e luata ca afront personal si declanseaza reactii isterice. Cracanel are o istorie lunga de astfel de actiuni irationale.
  • +7 (13 voturi)    
    pai ce sa zica... (Luni, 24 august 2020, 21:17)

    minus [utilizator]

    daca ar spune altceva, exista riscul ca brusc sa inceapa sa sara de la etaj, unul cate unul. Omul e si asa pe duca, nu-i asa?
  • +9 (15 voturi)    
    Concluzia, nemtii l-au otravit pe avion (Luni, 24 august 2020, 21:18)

    rov [utilizator]

    sa-i faca rau cracanatului atomic...:)))
    ce scoala jegoasa de ordinari zace-n dihaniile astea
  • +10 (16 voturi)    
    Traducere (Luni, 24 august 2020, 21:35)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "Am cautat urme dupa otrava folosita de noi si nu am gasit nicio urma".
  • +11 (17 voturi)    
    Bineinteles, era sanatos tun (Luni, 24 august 2020, 21:39)

    Savitar [utilizator]

    Doctorii nemti vor sa denigreze Rusia.
    PS: Acum Navalnii se preface, este in coma autoindusa!
  • +9 (15 voturi)    
    Oribil,normal ca nu recunosc,dar nici nu mai (Luni, 24 august 2020, 21:45)

    persuasiv [utilizator]

    conteaza.Au mai sinucis un om.Chiar daca nu moare,ramane pe veci o leguma legata de aparate.Le sar burtile din cauza hohotelor,se felicita batandu-se pe spate...marele pitic e multumit.Prea ii statea in coaste ca un junghi.O adevarata democratie cloaca aia,gaura aia veninoasa.Cine-i urmatorul???