Cum îl vede pe Donald Trump sora sa, fost judecător federal: "crud", "mincinos", "lipsit de principii"

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 23 august 2020, 18:49 Actualitate | Internaţional


Donald Trump cu masca
Foto: Alex Edelman / AFP / Profimedia Images
Președintele american Donald Trump este un om "crud", "mincinos" și lipsit de principii, spune Maryanne Trump Barry, sora președintelui american, ale cărei afirmații, înregistrate în secret, au fost publicate sâmbătă de Washington Post, transmite AFP.

Maryanne Trump Barry, fost judecător federal și sora mai mare a lui Trump, a criticat în special politica privind migrația a actualului președinte, care a condus la separarea copiilor de părinții lor, la granițe.

"Tot ce vrea este să placă bazei sale" electorale, potrivit acestor înregistrări, procurate de cotidianul american. "Nu are niciun principiu. Niciunul".

"Blestematele sale de tweet-uri și minciunile, o, Doamne", adaugă ea.

Înregistrările au fost făcute de nepoata președintelui, Mary Trump, care de altfel a publicat recent o carte în care denunță "familia toxică" din care face parte.

Robert Trump, fratele președintelui care a murit săptămâna trecută, a sesizat în zadar justiția în încercarea de a bloca apariția acestei cărți. Circa 950.000 de exemplare au fost vândute în prima zi. Casa Albă a denunțat o "minciună".

"Este falsitate și cruzime. Donald este crud", adaugă Maryanne Trump Barry.

Aceasta afirmă între altele că miliardarul a trișat la un concurs universitar, o afirmație care se regăsește și în cartea lui Mary Trump. "A intrat la universitatea din Pennsylvania pentru că altcineva a dat examenele", spune ea, adăugând că își amintește numele persoanei în cauză.

"În fiecare zi, e altceva, prea puțin contează. Îmi lipsește fratele meu și voi continua să lucrez din greu pentru poporul american", a reacționat Donald Trump, într-o declarație publicată de Casa Albă.

"Nu toată lumea este de acord, dar rezultatele sunt evidente. Țara noastră va fi în curând mai puternică ca niciodată", asigură el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10242 vizualizari

  • -17 (47 voturi)    
    Minciunele (Duminică, 23 august 2020, 19:03)

    Victtor [utilizator]

    Au inregistrat povesti electorale.
  • +14 (48 voturi)    
    La conducerea marilor puteri nu ajung (Duminică, 23 august 2020, 19:07)

    Rescator [utilizator]

    decât mari psihopați,mincinoși,criminali ,papagali
    și războinici, de amorul artei.Exemple:Trupilă,Putin,Xi,
    Erdogan,etc.
    • -21 (35 voturi)    
      lista e lunga (Duminică, 23 august 2020, 19:35)

      nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      micronul, hitleru - merkelu, astia din nord cu yes sir, aia din insula, portocalii, etc - in scurt, marile (foste) puteri coloniale ..
      - de rasul rasului e micronul, care chiar isi da importanta, vrea sa faca el ordine in liban, in belarus, oriunde, iar la el acasa e jale ...
      • +16 (20 voturi)    
        Mai baga si: lenin, (Duminică, 23 august 2020, 21:23)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

        stalin,hrușciov...etc o lunga lista de semi analfabeti, insetati de sangele propriului popor.stalin a trimis la moarte milioane de oameni.Fostul presedinte rus,Medvedev a condamnat dur regimul fostului dictator.Noroc cu Beria,care l-a ''consolat'' in ultimele clipe de viata.Nici hienele intre ele,nu fac ce i-a facut lui Beria lui stalin....
    • +17 (29 voturi)    
      Nu este chiar asa (Duminică, 23 august 2020, 19:36)

      Sofis [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      La americani este un accident. La turci problema mocnea inca de la Ataturk. La rusi este regula ultimilor 150 de ani.
    • +2 (30 voturi)    
      hehe (Duminică, 23 august 2020, 19:50)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Da de cand sunt "mari puteri" Turcia sau Rusia? Astea sunt tari de nivelul Coreei de Sud sau a Spaniei.

      Ti se pare ca Spania e MARE PUTERE? Putinel e un vataf cracanat peste o tara de sclavi, in cam 5 ani ii depaseste chiar si Olanda (care are populatie de vreo 8 milioane nu de peste 109 ca Rusia...)
      • -2 (14 voturi)    
        mda... (Duminică, 23 august 2020, 21:11)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

        oare cum e sa fi...penibil??!!...
      • +13 (19 voturi)    
        Situație complicată (Duminică, 23 august 2020, 21:32)

        rectificare [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

        Dacă privim prin prisma nivelului de dezvoltare, a puterii economice, a nivelului de trai al cetățenilor ei, Rusia nu poate fi considerată o mare putere. Dacă ne uitam însă la mărimea teritoriului pe care îl controlează, la mărimea populației, la bogăția de resurse naturale, la puterea militară. la gradul de organizare și eficiență a serviciilor secrete și a autorităților de forță, atunci cu siguranță Rusia apare ca o mare putere. Însuși faptul că au pus la Casa Albă un om controlat de ei, spune foarte mult despre puterea Rusiei de azi. Una peste alta, ar fi greșit ca Rusia să fie subestimată.
      • +1 (1 vot)    
        Trebuie să mai studiați! (Marţi, 25 august 2020, 8:26)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

        În acest moment,din păcate,Rusia dispune de
        vreo 8000 de focoase nucleare,față de SUA care au
        7300,iar China 250.Ca număr au cele mai multe tancuri și TAB-uri dintre toate țările lumii,iar la
        avioane de luptă sunt la paritate cu SUA.
        La dictatori nu prea contează mărimea PIB-ului
        ci mărimea ciomagului.Dacă mai luăm în calcul
        și agresivitatea atavică a rușilor iese cu pericol.
        Apropo,Olanda are ceva peste 16 milioane de
        locuitori.Să auzim numai de bine!
    • -15 (29 voturi)    
      mai ajung (Duminică, 23 august 2020, 19:51)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      si fosti utexisti, ca merkel, klauz. si mai vorbesc si nemteste,!
    • -14 (28 voturi)    
      Il bagam si pe Obama pe lista? (Duminică, 23 august 2020, 22:31)

      graveyard_shift [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Sau incercam sa fim politicosi si vorbim doar de era post-Obama?
  • -18 (38 voturi)    
    publicate in secret (Duminică, 23 august 2020, 19:49)

    nash pandelica [utilizator]

    deci, secretu' a rost tinut pana dupa tambalaul demolkkat de nomonare a celui mai longeviv catindat la presedentia sua. ca sa nu fie prilej spre a folosi declaratia secreta ca arma electorala.
    poate si din grija pt. sanatate alui gio bidon.
    deci, ca sa vezi, in secret, sora s'ia dat in vileag fratele, de vicii de caracter...secrete.
    ca para nu erau suficiente cele nesecrete, mereu infierate de presa luptatoare pt. binele boborului.

    parca mai fusese o nepoata sau cam asa ceva care daduse pe goarna, in vileag, metehnele lui trompa.
    atentie, va urma jurnalul secret a fratelui taman decedat, precum si ce spuna ivanka cu mult ani in urma. pan' la urma il scot si de canibal. ii plac copiii cruzi.....
    si'ar mai fi ceva si despre giuliani, dar ...la timpul potrivir, pac, la razboiu, Qanon ce zice ? :-)
    hai, dom'le, iar cu teoria conspiratiei !
    pai !
    • +12 (24 voturi)    
      cel mai rau pe.. (Duminică, 23 august 2020, 21:08)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      lumea asta este sa fi prost si sa nu ti dai seama...si , din pacate, e...multi din astia...in bobor...scosi din glumele lui amza...
    • -7 (9 voturi)    
      Nepoata (Luni, 24 august 2020, 19:00)

      GPohila [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

      Nepoata a inregistrat in secret convorbirea cu sora presedintelui Trump si acum sora e foarte furioasa pe nepoata ca a inregistrat convorbirile si mai rau le-a dat presei care e anti Trump, cand trebuia sa fie doar o convorbire intima in familie.
      Se pare ca nepoata e furioasa pe Trump pentruca presedintele Trump a scos-o din testament de aia a scris si o carte anti Trump.
  • +10 (22 voturi)    
    de ce nu corectati ??? (Duminică, 23 august 2020, 19:58)

    exilatul [utilizator]

    "" "A intrat la universitatea din Pennsylvania pentru că altcineva a dat examenele", spune ea, adăugând că nu reține numele persoanei în cauză.""""....Maryanne Trump Barry a spus ca isi aduce aminte de numele celui care l a inlocuit la examen...verificati va sursa si traducerea...
  • -12 (36 voturi)    
    Da (Duminică, 23 august 2020, 21:10)

    Luk [utilizator]

    Trump e Diavolul, Raul Absolut si Cosmarul Binelui.
    Categoric.
    Hillary si Joe sunt Sf Parascheva respectiv Sf. Gheorghe calare si cu binoclul la ochi.
    Ceva nou avem?
    • +6 (22 voturi)    
      Da, avem... (Luni, 24 august 2020, 7:33)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      Ieri la tv s-a afirmat loud and clear in prime time ca Trump este un sociopath care n-avea ce cauta in biroul oval, iar pentru binele omenirii ar trebui sa plece cat mai curand.
      • -8 (16 voturi)    
        Da? (Luni, 24 august 2020, 9:00)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        Si dumneata ai crezut? :)
        • +5 (13 voturi)    
          Am crezut si votez ! (Luni, 24 august 2020, 12:27)

          John M. [utilizator] i-a raspuns lui Luk

          Intreaba academia cine e individul. I s-a facut deja un profil de schizo-narcissist, incult si autist.
        • -7 (13 voturi)    
          sigur,, (Luni, 24 august 2020, 12:43)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Luk

          doar a spus la cenene, asociatii la latrinele varanului...infiintati de un milionar rosu,, exact ca varanu.
      • -4 (10 voturi)    
        A, s-a afirmat la teve (Luni, 24 august 2020, 13:52)

        ac [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        M-am mai linistit. La care, BLMtv?
        • -3 (11 voturi)    
          Pai?! (Luni, 24 august 2020, 15:38)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui ac

          US ar avea nevoie de o cura de televiziune, sa zicem 20 de ani cu un singur canal TV, doua ore pe zi, plin de realizarile Partidului Democrat. Eventual partial color.
          E posibil sa se intample, daca Biden castiga si poate fi prezervat (doar cat sa para viu) destul de mult. :)
          • -4 (10 voturi)    
            Pai oricum is la fel (Luni, 24 august 2020, 16:26)

            ac [utilizator] i-a raspuns lui Luk

            Difera cantitatea de laude gretoase, in rest ce mi-e a3 rtv, ce mi-e cnn si msnbc.
    • -9 (15 voturi)    
      vin alegerile si apar "inregistrarile" (Luni, 24 august 2020, 11:54)

      omul.rau [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      miscare clasica
  • +6 (22 voturi)    
    Toti stiu asta (Luni, 24 august 2020, 9:00)

    domos [utilizator]

    Stim ca Trump este un bolnav mintal manevrat de Putin
  • +6 (14 voturi)    
    si-a creat imagine de afacerist de succes (Luni, 24 august 2020, 14:11)

    krank [utilizator]

    insa e un sarlatan care a inselat multa lume. Cel mai bine il cunosc rudele lui.
  • -5 (11 voturi)    
    Mai sa fie (Luni, 24 august 2020, 15:41)

    Setalcott [utilizator]

    Se vede treaba ca Trump n-are de luptat doar cu o presa disfunctionala, ci si cu o familie toxica.