Navalnîi a fost internat într-un spital din Berlin / Activist: Starea sa este ”foarte îngrijorătoare”

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 august 2020, 8:17 Actualitate | Internaţional


Avionul ambulanta german
Foto: Twitter
Aflat încă în comă, Alexei Navalnîi a plecat în noaptea de vineri spre Germania pentru a fi tratat la Berlin, după o zi în care apropiații opozantului rus au acuzat autoritățile rusești că încearcă să blocheze plecarea acestuia din spitalul din orașul siberian Omsk.

UPDATE 13.53 Navalny este internat la complexul spitalicesc Charite. Unitatea nu a dat niciun detaliu despre starea acestuia, dar a precizat că va oferi informații pe această temă și despre tratament după ce se vor face investigații medicale și după consultarea familiei.

Pe de altă parte, activistul jaka Bizilj a spus că starea lui Navalnîi este ”foarte îngrijorătoare”. ”Medicii ne-au spus foarte clar că dacă avionul său nu ateriza de urgență în Omsk, ar fi murit”, a adăugat Bizilj. Amintim că lui Navalnîi i s-a făcut rău în timpul zborului Tomsk-Moscova, după ce în aeroport a băut un ceai. Avionul a aterizat de urgență, el fiind dus la spitalul din Omsk.

UPDATE 10.43 ”Starea lui Navalnîi a fost stabilă în timpul zborului și după aterizare”, a declarat activistul Jaka Bizilj, care conduce ONG-ul ce a organizat transferul în Germania

UPDATE 10.07 Aeronava medicală cu Navalnîi la bord a aterizat pe aeroportul berlinez Tegel

Viața lui Navalnîi nu este în pericol imediat, el fiind în comă indusă, iar creierul său fiind în stare stabilă, au spus medicii din Omsk, potrivit Reuters.

Navalnîi a fost dus la aeroportul din Omsk la câteva minute după miezul nopții, iar avionul a decolat după aproximativ două ore.

Purtătoarea de cuvânt a opozantului rus, Kira Yarmish, a spus că Yulia, soția acestuia, s-a urcat și ea în avion



Spitalul rus unde a fost internat opozantul numărul 1 al lui Vladimir Putin, Alexei Navalnîi, și-a dat acordul vineri seară pentru externarea acestuia, afirmând că starea sa este de acum "stabilă", în condițiile în care un avion închiriat de un ONG german îl aștepta la aeroportul din Omsk.

Avionul german a ajuns, vineri dimineață, în orașul siberian Omsk, pentru a-l transfera la un spital din Berlin pe Navalnîi. Medicii ruși nu au vrut, inițial, să-l lase să plece, spunând că mutarea i-ar pune viața în pericol. Kira Yarmysh, a acuzat că se trage de timp până dispar urmele otrăvirii.

Oficialii Ministerului Sănătății din regiunea siberiană unde Alexei Navalnîi este spitalizat au anunțat vineri după-masă că un laborator al poliției a descoperit o substanță chimică de natură industrială în părul și pe mâinile criticului Kremlinului.

Medicul-șef al spitalului siberian a declarat că Navalnîi a fost diagnosticat cu o boală metabolică provocată de nivelul redus al glicemiei. Murakhovsky a adăugat că pe degetele și hainele opozantului rus au fost găsite urme de substanțe chimice industriale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14786 vizualizari

  • +9 (23 voturi)    
    Zero Dark Moscow = Taxidermia Cracanatului (Sâmbătă, 22 august 2020, 8:27)

    un domn [utilizator]

    Este #necesara
  • -28 (56 voturi)    
    e ok, poate-l salveaza... (Sâmbătă, 22 august 2020, 9:13)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. dar ma intreb cat de uns cu toate alifiile sa fie si asta de au venit aia din germania cu avon-ambulanta dupa el. pai daca mi se facea mie rau, venea cineva dupa mine?
    • +16 (28 voturi)    
      Cred că venea un popă (Sâmbătă, 22 august 2020, 9:26)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      cu medicamentele din dotare:popazol și cimitirină.
      • -10 (18 voturi)    
        era bine... (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:48)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

        ... popa dadea cu aghiazma care vindeca orice substanta neurotoxica.
      • -2 (12 voturi)    
        Ortopopina (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:56)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

        Si Colivazol
    • +14 (24 voturi)    
      Dar tu cine esti? (Sâmbătă, 22 august 2020, 9:41)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Pimen?
      • 0 (22 voturi)    
        da descultu' ala cine e? (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:49)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

        ... mare "adversar" al piticului cracanat. dar in germania cine si ce reprezinta el? cine e in spatele lui?
        ee... hai nu mai faceti pe prostii, veniti cu raspunsuri.
    • -11 (39 voturi)    
      acum stim cine il sponsorizeaza: Germania (Sâmbătă, 22 august 2020, 10:15)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      cica un ONG a platit :-)))
      dar in spatele acelui ONG cine e ???


      in Mediterana tot ONG-urile 'salveaza' - tranbsporta migranti din Africa in Europa - dar stim cine le sponsorizeaza
    • -11 (37 voturi)    
      Corect (Sâmbătă, 22 august 2020, 10:23)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Pentru răniții de la Colectiv nu-mi amintesc ca nemții să fi trimis un avion-ambulanță.
      • +10 (26 voturi)    
        ... (Sâmbătă, 22 august 2020, 10:49)

        ak33 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        La colectiv banicioiu (ala de la psd ciuma rosie) a refuzat orice ajutir. Btw nu tu zicea la colectiv ca si au dat foc singuri? Acum iti pare rau de ei?
        • -1 (19 voturi)    
          lasa vrajeala.. (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:47)

          Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui ak33

          asta nu-i un argument.... ce rusii n-au refuzat? s-au trezit direct cu avionul-ambulanta la usa.
    • -12 (16 voturi)    
      Da (Sâmbătă, 22 august 2020, 10:25)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Draq.
      • +2 (10 voturi)    
        era bine... (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:50)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

        .. dar pana la dracu, te mananca popii.
    • +3 (3 voturi)    
      Dar tu...? (Sâmbătă, 22 august 2020, 17:39)

      Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Dar tu ai cumva puterea sa infrunti cel mai mare demon al zilelor noastre? Nu! Tu esti doar un individ care mereu improasca ineptii care sunt fatis create sa rascoleasca reactii din partea celor care nu au fost stimulati de catre regimul comunist sa gandeasca! Dupa tine nu as trimite-o nici macar pe Dancila!
  • -36 (56 voturi)    
    este rusinos (Sâmbătă, 22 august 2020, 9:15)

    nicoR [utilizator]

    ca un tip care se vrea sa ajunga tzarul cel mare sa vrea sa fie tratat medical in strainatate. pai atunci pe cine reprezinta el ? chiar nu era un spital din ditamai rusie care sa "simpatizeze" cu tipul asta ?
    - la fel la noi, toti alesii poporului se trateaza pe la viena, ca de, nu se cade sa se amestece cu plebea ...
    - iti vine gre.ta de insi de astia - sustinuti evident de amerloci, pt singurul motiv sa puna mana (pe nimic) pe ce se poate shmangli in rusia, adica resurse, minerale, apa, electricitate, utilitati si MAI ALES pe insii care mai stiu matematica, fizica, de prin centrele lor militare, ca apoi sa vedem ce Maga(rie) ne arunca amerlocii ca fiind miusa ...
    - toate tarile sa devina capre de muls, ca acum 2000, sau 500 de ani, iar la centru se va trai bine. la periferie, sefii de bande locale, care daca colaboreaza sunt ok, vezi astia cu shalvari, daca nu, sunt comunisti, dictatori, etc
    - astia chiar ne cred pe toti prosti ... te uiti la pompao ala ce democratie arunca tot timpul. seamana cu guzganul nostru rozaliu ca doua picaturi de .. tuica ...
    • +13 (27 voturi)    
      Ohooo guzganul rozaliu (Sâmbătă, 22 august 2020, 9:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

      Ce fetish ai cu Hrebenciuc ))))
      • -9 (21 voturi)    
        da tu (Sâmbătă, 22 august 2020, 11:32)

        nicoR [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        cu tot cu Maga(ria) amerloaca ..
    • +11 (27 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 22 august 2020, 9:47)

      cartograful [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

      @nicoR...
      "pe ce se poate shmangli in rusia, adica resurse, minerale, apa, electricitate, utilitati "

      da, sunt convins ca "amerlocii" vor sa fure apa rusilor s-o care in America cu avionul. Voi cititi ce scrieti?
      • -2 (18 voturi)    
        pt cartongros (Sâmbătă, 22 august 2020, 11:29)

        nicoR [utilizator] i-a raspuns lui cartograful

        unde se duc toate profiturile firmelor mari din RO ? la buget ? suntem o tara de lohn, maine daca nu le convine nu stiu ce, sting lampa sau ne ameninta cu plecatul in papuasia .. ce democratie au "dezvoltat" amerlocii la noi ? toti banditii din psd s-au intalnit cu cei mai de frunte amerloci sau merkeliti. plebea insa, canchi visa, canchi schengen, suntem citati la loc de frunte cand vine vorba de rasism in ce tara vrei tu din vest, etc. iti suna ceva cunoscut ? sau tu tot cu maga(ria) o tii ?
        • +4 (16 voturi)    
          Saritul pe Geam de la et al V Lea (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:12)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

          Este Vital pentru Voi
          • -5 (11 voturi)    
            pentru voi (Sâmbătă, 22 august 2020, 16:58)

            nicoR [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            e ingropatul delicat in fundatii de betoane la zgarie nori, ca sa tie bine ...
        • +3 (7 voturi)    
          Infantil! (Sâmbătă, 22 august 2020, 18:01)

          Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

          Ce minte puerila... incearca sa caute porecle mereu, intr-un mod care inspira scarba si mila pentru emitent!
          • -2 (8 voturi)    
            pt infantil (Sâmbătă, 22 august 2020, 20:31)

            nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Urzitoru

            asurzitorul: du-te si te mai plimba cu masca, evident, ca nu stii de gluma, sau poate te duci sa mai incerci odata la scoala de inteligenti ...
            • +1 (1 vot)    
              Poate tu... (Luni, 24 august 2020, 1:07)

              Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

              poate ca tu ar trebui sa dispari de pe aici! Nu vezi ca nu te suporta nimeni! In afara de voturile pe care ti le-ai dat singur de pe alte conturi, toti au reactii scarbite la prostoveniile tale!
      • +2 (8 voturi)    
        Mai sunt si inculti facuti gramada! (Sâmbătă, 22 august 2020, 17:58)

        Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui cartograful

        nu au auzit, sau (cat timp sunt troli rusi) pretind ca nu stiu... de calitatea foarte proasta a titeiului Ural!
        • -3 (9 voturi)    
          ma cultule (Sâmbătă, 22 august 2020, 20:32)

          nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Urzitoru

          da brashoave de washton ai auzit ?
          • +1 (1 vot)    
            Dovada clara! (Luni, 24 august 2020, 1:14)

            Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

            Iar ai folosit cuvantul "washton" in loc de Washington! Pentru ca asa pronunta rusii acel nume de capitala! Hai ca daca se intampla o data mai pacaleai pe cineva ca ai gresit o litera... dar acum poate vedea toata lumea ca esti un agent rus platit sa bage zazanie!
            Iar "brasoave... nushce..." e o inventie tampa de a ta! Brasovul nu e in USA, iar americanii nu vorbesc Romana ca sa aibe argoul asta! Nu imi vine sa cred ce non-sensuri debitezi!
    • -11 (23 voturi)    
      Dar de otravit (Sâmbătă, 22 august 2020, 10:26)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

      Totusi are mandria de a se lasa otravit de poporul sau iubit.
      • -6 (18 voturi)    
        pt mauser fikus (Sâmbătă, 22 august 2020, 11:31)

        nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

        - da pe JFK cine a ordonat sa-l omoare, ai aflat ?
        - vezi ca hitler si-a facut harakiri, sau cine stie ...
    • +4 (10 voturi)    
      Esti dus? (Sâmbătă, 22 august 2020, 17:53)

      Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

      Omul ala nu are cuvant acum pt ca E IN COMA!!! Iar in Rusia a fost otravit de doua ori! Ti se pare ca ar mai putea exista vre-o bruma de securitate pt el acolo??!! Lasa ca am jucat destul dupa muzica sovietica! Acuma ai mancare de te ingrasi ca porcul, iPhone-uri de te miri de unde naiba au toti amaratii atatia bani, dar cel mai important, poti sa iti versi psihopatiile aici in voie fara sa te traga securitatea de maneca! Atata mai schelalaiti... dar pe cat de mult injurati presedintele Romaniei, pe atat sunteti de penibili pentru ca e atat de limpede ca el este o persoana care pretuieste si apara democratia!Dovada sta tot veninul vostru netaxat indreptat inspre el!
      • -4 (8 voturi)    
        dar ce are (Sâmbătă, 22 august 2020, 21:16)

        nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Urzitoru

        statul rus cu otrava lui. intelegi ? inteligentule ? ce treaba are statul rus cu liderul opozitiei, cica, cati sunt nu se stie, dat nu-i asta chestiunea, cand in rusia sunt 1 milion de idioti pro-sovietici si 1 milion anti-sovietici ? intelegi ? iar tu vii aici cu mizeriile tale la adresa mea ... esti un neica nimeni, zau ...
        • +1 (1 vot)    
          Statul rus e doar putin acum. (Luni, 24 august 2020, 1:22)

          Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

          Mai ia niste ulei de peste ca se vad batranetile tale in incoerenta mesajelor! Si mai invata sa scrii! Sovieticule! "Omul nou" ponosit si expirat moral!
    • -1 (5 voturi)    
      O placere, (Sâmbătă, 22 august 2020, 22:34)

      Verdier [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

      de cititi replicile dvs. spirituale, prompte, iRonice...;-)
      Multumiri ! :-)
      • -1 (3 voturi)    
        multumiRi (Duminică, 23 august 2020, 13:01)

        nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Verdier

        pt complimentele dvs. bine tintite .. mai aveti si alte tinte ?
        • +1 (1 vot)    
          Ceausescu, PCR!; Ceausescu PCR!; Ceausescu PCR!... (Luni, 24 august 2020, 1:27)

          Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

          Bravo baieti! Aplaudati-va singuri! Tipic regimului de trista amintire! Duhoare de naftalina si hepatita!
  • +16 (36 voturi)    
    temporizare (Sâmbătă, 22 august 2020, 9:42)

    revo [utilizator]

    "spitalul rus si-a dat acordul..." ha!

    Executantii din spitalul rus a impiedicat plecarea de urgenta a victimei pentru a da timp otravii sa se elimine din corp. Probabil ca "doctorii" i-au facut si proceduri de curatare pentru a grabi eliminarea. Asta inseamna ca stiu ce i s-a administrat - ceea ce este foarte nasol pentru ei, din cauza curentului teribil care bantuie necontenit mareata si glorioasa Rusie.

    Executantii din asa-zisul spital rus au avut morcovul cat paru' in timpul vizitei scurte a medicilor germani, sa nu cumva sa obtina aia ceva informatii revelatoare, si s-au dat peste cap sa stearga urmele, pentru ca se stie bine cate ferestre are un spital.

    Multa sanatate victimei regimului mafiot de la Kremlin. Este foarte, foarte adevarat ca GIO rusesc este doar emanatia poporului rus, ca si la noi, ca si in Berlarus, Venezuela etc.
    Deci, daca se mai trezeste, victima ar face bine sa mediteze la adevarul crunt la care a ajuns Petre Tutea, dupa 17 ani de inchisoare comunista.
    • +1 (15 voturi)    
      Eu unul (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:57)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Banuiesc ca i s-a administrat o doza industriala de patriotism de la Moscova. Cu substanta respectiva nu e nimic in neregula, insa a facut soc anafilactic la ea.
  • -10 (24 voturi)    
    Substante industriale... (Sâmbătă, 22 august 2020, 10:33)

    Criogenia [utilizator]

    Intr-un final familia va spune ca s-a imbatat pe avion si in dreptul orasului Omsk, datorita cirozei cronice i s-a facut rau si l-au bagat in coma indusa pana ii gasesc un ficat pentru transplant...iar "substantele industriale" erau vodka Putin de 53 de grade si de 40, prima era folosita la spalat pe dinti de dimineata iar cea de 40 de grade era pemtru consum intern/propriu zilnic.

    Le-a incurcat in dimineata aia din cauza fusului orar...ghinion de nesansa.
    • +6 (22 voturi)    
      wow (Sâmbătă, 22 august 2020, 11:55)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      Scoala de glume de la Kremlin, plin de votca si umor "fin".
      Inegalabililor.
      • -6 (20 voturi)    
        hai las-o (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:26)

        nicoR [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

        ca nu are egal cu cea de la langaley, cu cartoane disney si gagici c.r gol de la washton ...
        • +3 (9 voturi)    
          Transpare faptul ca esti trol rus! (Sâmbătă, 22 august 2020, 18:33)

          Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

          Doar rusii tind sa nu scrie litera "i" din cuvantul Washington, pt ca ei nu o pronunta! Iar tu ai facut fix lucrul asta!
          • -2 (8 voturi)    
            pt transparentul (Sâmbătă, 22 august 2020, 20:29)

            nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Urzitoru

            intelegi. lasa-te de chestii de astea cu troli si nu stiu ce. ca ti-oi lipi si eu o eticheta, dar nu o fac .. te las sa zbieri .. e mai simplu ... daca mai mult nu poti face
          • +3 (7 voturi)    
            Desconspirare (Sâmbătă, 22 august 2020, 20:33)

            Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Urzitoru

            Gata l-ai depistat...dar tu de unde stii treburile astea de le zici cu rusii?

            Ai avut un moment de sinceritate sau doar te-ai scapat fara sa vrei?
            • +1 (1 vot)    
              Educated guess (Luni, 24 august 2020, 1:38)

              Urzitoru [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

              Am intuit ca ar fi asa, luandu-ma dupa fonetica generala a limbii Ruse, care este foarte franta, brutala, inclinata mult spre consoane sudate... si nu mi-a fost de mirare sa constat ca, intr-adevar, ei asa pronunta acel cuvant, atunci cand am verificat cu google translate (are un buton care iti arata pronuntia in format audio), dar si cand am verificat in cateva clipuri de pe youtube, declaratii de presa, clipuri de stiri... Ei papa cat de multe vocale pot!
    • -10 (14 voturi)    
      Cand beau (Sâmbătă, 22 august 2020, 12:40)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      Mama mi-a spus mereu sa beau putin.
  • -6 (10 voturi)    
    CIUDAT, fff ciudat (Sâmbătă, 22 august 2020, 13:10)

    nick24 [utilizator]

    sunt pe aici mai mulți pro decât contra.
    Hopa! Au devenit majoritari în Ro!
    • -5 (11 voturi)    
      Nu-i interesează că cineva a fost otrăvit (Sâmbătă, 22 august 2020, 13:34)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      ci numai cine-l ia, cine-l tratează, de ce îl tratează?
      • -6 (16 voturi)    
        pai nu-i normal ? (Sâmbătă, 22 august 2020, 14:00)

        nicoR [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        pareri contrare sunt binevenite. apropo, ai fost de fata cand s-a pus otrava, ca o iei asa de buna ? iti mai aduci aminte chestia cu tirurile alea irakiene, invizibile, care circulau numai noaptea, pline de wmd ?
  • +2 (18 voturi)    
    Gata nu mai mor sinucisi de la etaj. (Sâmbătă, 22 august 2020, 14:20)

    persuasiv [utilizator]

    Odata cu asta s-a redeschis oficial sezonu' la ''substante industriale''.Discretia este de domeniul trecutului.Totul se face in vazul intregii lumi.Josnic este ca se gasesc unii ca: ''nicoR'',''Boham'',''Mazeta'', ''Ismail Paine de circ'',''Criogenia'',care au gasit si in asta subiect de cocalareala/mistocareala de-a dreptul oripilanta.La fel a fost si in cazul lui Khashoggi...caterinca la misto a fost nelipsita.
    • -5 (11 voturi)    
      Asta e miștocăreală? (Sâmbătă, 22 august 2020, 15:18)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      nu mi se pare deloc, au niște păreri ferme!
    • -2 (14 voturi)    
      mistocareala (Sâmbătă, 22 august 2020, 15:47)

      nicoR [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      faci tu ca nu intelegi mare lucru. eu incerc sa arat ca cei "buni" sunt la fel de banditi, daca nu mai rau, ca astia cu etajul .. intelegi, e ca in poza aia cu aia doi in aeroport, care se grabeau asa tare sa ajunga la spionul ala rus, ca le-a iesit timpul de trecere prin check-in la camere video complet acelasi, la microsecunda, intelegi ? cat se mai grabeau aia d-le ...
      • +4 (6 voturi)    
        Nu,astia cu ''etajul'' sunt diferiti,total. (Sâmbătă, 22 august 2020, 19:05)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

        tara lor e diferita,total.Acolo este un regim totalitar,unde daca ai cascat gura impotriva curentului,mori sinucis.E simplu.E clar ca lumina zilei,vede lumea intreaga ce se intampla in rusia si cine este putler.E neagra si voi veniti si spuneti ca e alba si cu picatele.Ce exemplu penibil ti-ai gasit sa-mi dai...Terminati cu tampeniile.Pe cine naiba credeti ca prostiti,voi preplatitii???Stiti prea bine ca nu aveti dreptate,suntei orice vreti sa fiti,insa nu prosti.Ce va mana pe voi sa faceti asta....???
        • -2 (8 voturi)    
          da pe tine (Sâmbătă, 22 august 2020, 20:28)

          nicoR [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

          ce te mana sa mananci numai rah.t .. adica daca tu ai alta parere esti platit cu prepay sau mai stiu eu ce ? exemplu este cat se poate de clar. si sunt multe din pacate. adica de ce ES nu ia primul avion sa se duca in usha ? concluzia: pe cine sustii asa vartos ? o clasa de schmecheri politici din vest, care au dominat lumea cu armele si care au grija numai de 1%, iar in rest arunca cu bombe cand nu stai pe burta ?
    • +1 (15 voturi)    
      apropo (Sâmbătă, 22 august 2020, 15:50)

      nicoR [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      de kashogi ala, ai auzit de sanctiuni, regime change, etc pt tara aia condusa de cremenalul ala ce a ordonat totul ? nimic .. piuitul mic, mic, mic, pana dispare ...
      • 0 (10 voturi)    
        Lasa sanctiunile...Ca nici putler nu e (Sâmbătă, 22 august 2020, 18:50)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

        sanctionat.Eu ma referam strict la ce debitati voi,preplatitii lui putler.
        • -1 (7 voturi)    
          las-o balta (Sâmbătă, 22 august 2020, 20:27)

          nicoR [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

          cu platiti si altele. toti de aici care imi dau - fara a clipi, numai ca scriu altfel, au acelasi mindset: nu stiu de unde sa mai faca rost de parale de la o luna la alta, de democratie le pasa prin prisma culorilor de pe bani, nu fac fata .. esti unul din astia ?
          • 0 (4 voturi)    
            Nu,deloc,Nu fac parte din tagma (Duminică, 23 august 2020, 10:43)

            persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

            de care vorbesti...A voastra,adica.Muncesc de 30 de ani.Cam de cand erai tu la gradinita,cred.Nu cred ca mi-ar place sa scriu ca voi,la comanda.
            • -1 (3 voturi)    
              nu scriu (Duminică, 23 august 2020, 13:03)

              nicoR [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

              la comanda si nici la IMPULS si nici sunt SPALAT pe creier. scriu cand am timp si cand baietii astia de navalesc cu epitet aici par o turma de .. acum faci pe desteptu' dar nu te prinde. din pacate trebuie sa ma cobor la prima treapta ca sa ma intelegi ...
              - am o viziune mult mai ampla decat crezi. am trecut prin diverse lumi, regimuri si continente
              • -1 (3 voturi)    
                diverse lumi, regimuri si continente (Duminică, 23 august 2020, 14:41)

                persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

                Chiar asa????Mai taie din ele,da-le....Nu cobori,te rog ramai acolo ca esti bine unde esti.Pacat de viziunea aia ampla,se strica daca pierzi din altitudine.La cate ''diverse lumi, regimuri si continente'' ai batut meriti un piedestal.Fac eu o cheta.
                • 0 (0 voturi)    
                  esti schmecher (Duminică, 23 august 2020, 18:06)

                  nicoR [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

                  tare, se pare, le invarti la lopata cu MAGA(riile) .. dai inainte, mai ai mult pana la pensie ...
                  • 0 (0 voturi)    
                    Hai ca asta a durut....daaamn (Duminică, 23 august 2020, 19:59)

                    persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

                    te-a lasat fara replica...Ai incercat,dar nu ti-a mai iesit nimic.Hai,hai ca mai vorbim,te las ca am treaba.
          • 0 (4 voturi)    
            Bay the way,cum suna mindset (Duminică, 23 august 2020, 10:50)

            persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

            in limba mujiceasca???
            • -1 (3 voturi)    
              bay vine (Duminică, 23 august 2020, 13:08)

              nicoR [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

              de la baywatch .. alea din anii '90, Pamela, Carmen, eiii ... macar stii ce-i aia mindset pe romaneste ?
              • -1 (1 vot)    
                By,daca vrei (Duminică, 23 august 2020, 15:22)

                persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

                Ai inteles bine ce vreau sa spun,doar esti umblat prin lume...
                • 0 (0 voturi)    
                  fii mai (Duminică, 23 august 2020, 18:21)

                  nicoR [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

                  persuasiv cu alte chestii, cu astea lasa-te, nu-i de tine ...
    • 0 (8 voturi)    
      Vodka-Finlandia Europeana... (Sâmbătă, 22 august 2020, 20:30)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      Treci pe vodka...poate-ti trec nabadaile...
      Acum esti pe deontologeala si ne certi bag de seama...
  • +1 (1 vot)    
    aha (Duminică, 23 august 2020, 15:43)

    revo [utilizator]

    Ne-am lamurit, i-a scazut glicemia, ne-am linistit.

    Totusi, de ce exceptionalii medici rusi l-au bagat in coma indusa pentru o banala cadere a glicemiei? Nu era suficienta o perfuzie cu glucoza? 500 ml si gata, era bun de externare, pleca pe propriile picioare in maxim 2 ore.

    Ba, pe langa ca sunteti mincinosi, mai sunteti si prosti. Dar fericiti - n-a cazut nimeni de la fereastra spitalului... Inca...