Dodon se oferă să fie primul moldovean care testează vaccinul rusesc

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 21 august 2020, 14:40 Actualitate | Internaţional


Igor Dodon și Vladimir Putin
Foto: Facebook / Igor Dodon
Președintele moldovean Igor Dodon, care se află la un sanatoriu din Federația Rusă, spune că se oferă să fie primul dintre moldovenii care vor testa vaccinul rusesc Sputnik V, vaccin care nu a fost încă recunoscut de către Organizația Mondială a Sănătății, potrivit Jurnal.md.

Dodon, care de câteva zile se află la un sanatoriu din Federația Rusă unde continuă niște investigații, spune că vaccinul rusesc anti - Covid-19 trebuie să ajungă cât mai repede la cetățenii din RM.

„Prieteni, așa cum deja cunoașteți, sunt pentru câteva zile la un sanatoriu, lângă Moscova, unde continui niște investigații pe care le-am început în luna martie. Fiind aici, am discutat cu partenerii din Federația Rusă despre vaccinul anti-Covid care a fost elaborat și este în procedura de testare. Am văzut că există mulți sceptici, atunci când am anunțat despre acest vaccin, de aceea, vreau să vă anunț că sunt gata să mă ofer ca primul dintre moldoveni pentru a testa vaccinul anti-Covid propus de Federația Rusă. Vreau să fac acest lucru pentru cetățeni, ca să ajungă cât mai repede în Republica Moldova”, a declarat Dodon.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1520 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    loool (Vineri, 21 august 2020, 14:48)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    poate da Dumnezeu sa faci niste complicatii ... sa scapam de prostul de tine.
  • +8 (8 voturi)    
    Dodoane... (Vineri, 21 august 2020, 14:52)

    mariusssss [utilizator]

    ...vezi ca vaccinul rusesc contine substanta din ceaiul lui Aleksei Navalnii... Esti sigur ca vrei?
  • +4 (6 voturi)    
    tocmai s-a desconspirat (Vineri, 21 august 2020, 15:00)

    snowflake [utilizator]

    din rolul de cobai
  • +8 (8 voturi)    
    O decizie foarte buna (Vineri, 21 august 2020, 15:10)

    Thexy [utilizator]

    Ai toata sustinerea noastra, doar nu te razgandi. Te rugam sa il convingi pe Ion Chicu sa iti urmeze exemplul.
    • +1 (1 vot)    
      Ar trebui sa-l protejam si pe Ilici cu o injectie (Vineri, 21 august 2020, 17:39)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Thexy

      Ca poate moare sarmanul pana cand ajungem sa-l condamnam la puscarie...
  • +3 (3 voturi)    
    Dondonel (Vineri, 21 august 2020, 16:39)

    Dorian Boguta [anonim]

    Recunosc, Dodoane, ca te credeam prost. Acum am inteles ca esti foarte destept. Ai luat cea mai buna decizie, ever, adica de cand ai aparut tu pe lume. Dar dupa ce iei, te rog sa stai si tu intr-un spital cu Covid, sa vada lumea efectul vaccinului!
  • +1 (1 vot)    
    Dodon se vrea cobai. (Vineri, 21 august 2020, 17:26)

    asavreau [utilizator]

    Ştim că Dodon este cobaiul lui Putin.Acum a primiit ordin să încerce vaccinul şi se gudură pe lângă Putin spunând că vrea să fie cobai,nu i nevoie de ordin.
    • 0 (0 voturi)    
      pai, (Vineri, 21 august 2020, 18:08)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      nu circula la noi o gluma cu masca si cu sefu;?
  • 0 (0 voturi)    
    sa'i faca (Vineri, 21 august 2020, 18:02)

    nash pandelica [utilizator]

    vaccinul rusesc pt. londra.