Atac armat la o școală primară din Slovacia: Un bărbat a fost ucis, alte cinci persoane, între care copii, au fost rănite

de I.H.     HotNews.ro
Joi, 11 iunie 2020, 14:38 Actualitate | Internaţional


Cutit
Foto: Stirile ProTV
Un atac a avut loc joi la o școală primară din oraşul slovac Vrutky, unde un bărbat a înjunghiat mortal un adult și a rănit alte cinci persoane, între care și copii. Ulterior, atacatorul a fost împușcat de către polițiști, scrie Reuters, citată de Agerpres.

Potrivit presei slovace, atacatorul şi-a atacat victimele cu un cuţit şi apoi a fost împuşcat de poliţişti în timp ce încerca să fugă de la şcoala primară din oraşul situat la circa 220 de kilometri nord-est de capitala slovacă Bratislava.

Cinci persoane au fost rănite, între care şi copii, a menţionat o purtătoare de cuvânt a serviciilor de salvare.

Poliţia l-a identificat ulterior pe atacator în social media ca fiind un bărbat în vârstă de 22 de ani din Martin, regiunea Zilina.

Ministrul de interne slovac Roman Mikulec s-a deplasat la faţa locului în urma incidentului, a menţionat agenţia slovacă de presă TASR.

Şcolile primare din Slovacia au început să primească din nou elevi de la 1 iunie, în cadrul măsurilor de relaxare a restricţiilor antipandemie.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2331 vizualizari

  • -12 (14 voturi)    
    Daca ONG-urile ar fi facut educatie sexuala (Joi, 11 iunie 2020, 14:42)

    xolv [utilizator]

    nu s-ar mai fi intamplat.
    • +7 (9 voturi)    
      Exact (Joi, 11 iunie 2020, 15:10)

      Mica Sirena a lui Vasile Roaita [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Si nici tu nu ai mai fi scris prostii...
      • +7 (7 voturi)    
        era cel mai bine... (Joi, 11 iunie 2020, 15:27)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Mica Sirena a lui Vasile Roaita

        daca parintii lui ar fi folosit prezervativ... un prost mai putin pe strada.
        • +3 (3 voturi)    
          Gloantele au solutionat problema (Joi, 11 iunie 2020, 16:38)

          Mica Sirena a lui Vasile Roaita [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

          Ce-i drept mai tarziu. Efectul insa e acelasi, mai putin ranitii.
    • +4 (6 voturi)    
      da raspuns ca esti robot (Joi, 11 iunie 2020, 15:19)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      ca altfel nu se justifica postarea ta.
      scuze se mai poate, in cazul unui retard acut!
  • +2 (2 voturi)    
    Putin nu se lasa (Joi, 11 iunie 2020, 15:53)

    idealogul [utilizator]

    Stiu ca e prostie dar trebuie sa scriu.
    Monstruozitatea din Slovacia s-a petrecut din 3 motive: Putin sau Putzin, incalzirea globala (a creierelor) si sclavia sistemica de acum 200 de ani din America (ma refeream evident la copii albi munciti mult mai rau decat sclavii negrii).
    Slovacia trebuie acum sa ridice 1000 de statui lui George Floyd si in fiecare dimineata si seara toata populatia sa se aseza in genunchi si sa isi ceara iertare cuiva pentru ceva?!
  • +3 (3 voturi)    
    brutalitatea politiei (Joi, 11 iunie 2020, 15:59)

    logicul [utilizator]

    Un caz clar de brutalitate a politiei! In ritmul asta ramanem fara infractori! Ieri George Floyd, azi slovacul asta. Incotro se indreapta lumea asta? Nu mai poti si tu sa platesti cu o bancnota falsa sau sa injunghii pe cineva ca te omoara brutele astea?
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Joi, 11 iunie 2020, 19:52)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Muslim? Crima pasionala? Other?