SUA: O autopsie independentă relevă că moartea lui George Floyd s-a produs prin ”asfixiere” / Autopsia oficială spune contrariul

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 1 iunie 2020, 22:42 Actualitate | Internaţional


Floyd la pamant
Foto: Captura video
O autopsie independentă a lui George Floyd, efectuată la cererea familiei sale, a concluzionat că moartea a fost „cauzată de asfixiere mecanică din cauza compresiunii gâtului și a spatelui care a dus la lipsa fluxului de sânge către creier.”

Raportul autopsiei semnat de către doctorii Michael Baden și Allecia Wilson a concluzionat că Floyd a murit probabil la fața locului, potrivit huffpost.com.

"Proba este în concordanţă cu asfixierea mecanică drept cauză a decesului şi omuciderea ca modalitate de provocare a morţii", a afirmat Allecia Wilson, unul din cei doi medici care au efectuat autopsia independentă, directoarea serviciilor medico-legale şi de autopsie de la Universitatea din Michigan.

Michael Baden, care a luat parte la această autopsie independentă la solicitarea familiei lui Floyd, a declarat că este de acord cu constatările lui Wilson şi că moartea a fost o omucidere, potrivit Agerpres.

Michael Baden a lucrat la mai multe cazuri importante, printre care moartea lui Eric Garner în 2014, un bărbat de culoare care a murit după ce a fost sufocat de poliţie în New York.

Mentionăm că prima autopsie, cea oficială, nu arată semne de asfixiere sau strangulare traumatică, și concluziona că moartea a survenit în legătură strânsă cu „condiții de sănătate anterioare, probleme cu inima și a eventualelor substanțe toxice din corp”, potrivit CNN.

Rezultatele raportului toxicologic pot apărea însă și după săptămâni de zile.


În capitala Statelor Unite, Washington, a fost decretată duminică stare de asediu după noi manifestații în apropiere de Casa Albă, în contextul în care revoltele generate de moartea lui George Floyd s-au extins în mai multe state americane.

Starea de asediu, care presupune interdicția de circulație între orele 23.00 și ora 06.00, a fost decretată în aproape 40 de orașe, însă protestatarii au ignorat în mare parte restricțiile, ceea ce a dus la noi tensiuni.

Din cauza protestelor masive, președintele Trump a fost mutat într-un bunker subteran vineri seara, unde a fost ținut, potrivit CNN, aproximativ o oră înainte de a se întoarce la reședința sa.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10121 vizualizari

  • -14 (38 voturi)    
    Adevărul este la mijloc (Luni, 1 iunie 2020, 23:18)

    Mazeta [utilizator]

    A murit de Covid-19.
  • +22 (46 voturi)    
    cred ca.. (Luni, 1 iunie 2020, 23:25)

    minus [utilizator]

    din cauza asfaltului rece, omul a murit de o pneumonie clasica si luase pe nas si Covid, ca nu purta masca...

    Jenant, dar nu de neinteles: SUA sunt de mult o societate democratica in multe aspecte si politienesc in altele. Macar nu au ifose ca ar fi altceva. Dar minciuna nu se potriveste cu nimic din ce se declara a fi.
    • +10 (40 voturi)    
      Da, si sa ne amintim de (Marţi, 2 iunie 2020, 2:43)

      Namaste! [utilizator] i-a raspuns lui minus

      acele 8 minute si 46 secunde: opt minute face lumina Soarelui pana la Pamant, lasand mizilicul de 46", asta este o masura astronomica, asadar uite ca politaiul criminal are, poate, stofa de Astronaut, ar fi bun sa infiga genunchiul sau chiar in regolitul Lunar, lasand o urma de nesters si acolo ca pe gatul lui George Floyd RIP...(Crew Dragon m-a influentat nitel!?)
  • +15 (57 voturi)    
    Complicitatea medicilor legisti oficiali (Luni, 1 iunie 2020, 23:35)

    Namaste! [utilizator]

    cu tortionarii e dovedita, iarasi!
    • +11 (27 voturi)    
      Medicul oficial e tainuitorul predilect (Marţi, 2 iunie 2020, 11:12)

      Namaste! [utilizator] i-a raspuns lui Namaste!

      al gafelor criminale,( inavuabile! ), ale "Autoritatilor"...
  • +21 (63 voturi)    
    Musamalizare (Luni, 1 iunie 2020, 23:37)

    palos [utilizator]

    Dupa ce l-au ucis au incercat sa ascunda cauza reala a mortii. Politia ucide, autoritatile musamalizeaza, presedintele se ascunde in buncar....sigur e America? Nu cumva e o tara din lumea a treia?
  • -13 (73 voturi)    
    Ce-i aia „autopsie independentă”?! (Luni, 1 iunie 2020, 23:59)

    Amerlocu [utilizator]

    Michael Baden e un activist marxist de 85 de ani care a participat p vremuri la realizarea unui serial HBO despre crime.

    Odată ce autopsia oficială nu relevă strangularea ca și cauză a decesului, șansele de condamnare ale polițistului în curtea cu jurați sunt 0.

    Famiglia recidivistului ce încerca să-și cumpere țigări cu bani falși vrea acum să construiască o teorie a conspirației din care să scoată bani. Moartea bețivului e o mană cerească pentru ei :)
    • +16 (56 voturi)    
      Sa inteleg ca in anumite locuri (Marţi, 2 iunie 2020, 0:42)

      TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Consumul de alcool este pedepsibil cu moartea ?
      • -11 (51 voturi)    
        Nu (Marţi, 2 iunie 2020, 1:11)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

        Insa in unele locuri cand te opui arestarii, o faci pe proprie raspundere.
      • -16 (50 voturi)    
        Nu (Marţi, 2 iunie 2020, 1:45)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

        Alcoolul nu e circumstanță atenuantă niciunde în lume.

        Bețivul și-a cumpărat țigări cu bani falși și s-a opus arestării. Dacă polițaiul avea o umbră de creier îl împiușca pe loc și se evita tot circul...
        • +19 (35 voturi)    
          " avea o umbră de creier " (Marţi, 2 iunie 2020, 11:19)

          PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

          " Dacă polițaiul avea o umbră de creier" - recunosti implicit ca era un idiot si prea bine stii nu este singurul. Deci protestele sunt justificate, evident violenta (DE AMBELE PARTI) NU este justificata
          Dc e sa omoram toti micii infractori hai sa'i omoram si pe marii infractori (vezi criza din 2008) si pe cei care nu si'au facut treaba cum trebuie de a ajuns SUA la 100K+ de morti (Trump si el un fel de criminal). Nu poti frate sa'i omori doar pe cei slabi pe motivul ca e' betivi si fura niste tigari
          • -11 (23 voturi)    
            Exact așa e (Marţi, 2 iunie 2020, 18:29)

            Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

            În statul în care locuiesc eu se fac niște cursuri de siguranță înainte de a cumpăra o armaă de asalt. Astea le ține sherifful local. Omul recomanda cu căldură că dacă îți intră cineva pe proprietate să tragi cu încredere între ochi măcar două gloanțe sau mai multe. Oricum să nu te zgârcești la muniție :) Om bătrân și cu experiență știa ce vorbește și spunea că dacă o lălăi sau nu-l lichidezi pe infractor imediat ai toate șansele ca un avocat șmecher să scoată cine știe ce balamuc din treaba asta. Și uite că avea dreptate...

            Cât despre responsabilități treaba e cât se poate de simplă: Staletele republicane ce au aplicat IMEDIAT ordinele de carantină ale lui Trump nu au nicio problemă iar numărul de infectări și decese e la fel de scăzut ca-n Europa de Est. E cazul Texas, Florida, Georgia, etc ce sunt deja deschise fără probleme. Statele progresiste ce au făcut gargară, au sfidat restricțiile de călătorie ale lui Trump sau le-au amânat aplicarea pe motiv că-s „rasiste” sunt acum lovite de moilmă de nu se văd - preum NY, California, Washingron, etc. Oricum gîndindu-ne la cei aproape 180000 de morți ai UE parcă SUA nu arată chair așa de rău :)
            • -8 (16 voturi)    
              Am sa fiu cinstit... (Marţi, 2 iunie 2020, 18:49)

              Sparafucile [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

              Amerloace, mi-a placut pledoaria ta.
            • +12 (18 voturi)    
              Ce spui tu e cam asa (Marţi, 2 iunie 2020, 19:31)

              PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

              Ce spui tu e cam asa. Esti agresiv, injuri, tragi la masea, ii scapi una lu nevasta'ta, esti infractor mic , mare si mediu, faci gargara in fata casei albe si nu pleci cand te roaga frumos jandarmul cu bulanul, politia tre sa'ti zboare creierii ca sa nu te scoata (pe bune sau nu) avocatul. Pai atunci eu zic sa desfiintam si avocatii si procurorii si judecatorii ca nu o sa mai avem nevoie de ei
              Super democratie boss!!!
              Statele "democrate" pe care le'ai enuntat tu sunt in general mult mai expuse la traficul international (inclusiv China si Italia) si asta e principalul motiv. Mid states nu au avut de suferit nu pentru ca au oprit republicanii virusul la granita sau ca ar fi ei mai obedienti ca nu's (am locuit ce'i drept doar 2 ani in state).

              Trump a spus ca asta'i o raceala si ca nu tre' sa faca nimic. Dupa, a ajuns sa ia medicamente din proprie initiativa. Compara gripa pt care exista si vaccin si tratament cu COVIdul.. Alt savant de renume international. Raspunsul lui la o crima este o poza cu biblia.

              De cand Trump & Co asta nu mai e o tara ci un teritoriu controla de rednecksi.
              God bless you all si chiar asa sa fie pt ca nu mai al' de sus mai poate face ceva,.,
              • -12 (14 voturi)    
                Adică am dreptate. (Marţi, 2 iunie 2020, 20:58)

                Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

                Da, dacă omul ăla ți-a tot zis să te cari de acolo unde nu ai ce să cauți normal că în final e îndreptățit să nte plumbuiască

                Pentru cultura ta generală cel mai mare nod aerian al SUA e Atlannta Georgia. Ei au blocat imediat zborurile spre China și apoi Europ când le-a zis Trump. Georgia care altfel a impus măsruri destul de limitate de carantină internă a ieșit din carantină și are rata de infecatare și decese la nivelul Europei de Est. Un alt caz similar e Florida ce are cea mai ridicată densitate de bătrâni din SUA (pensionarii se mută acolo buluc din cauză că nu sunt taxe pe venit) și e a 3-a destinație externă a țării. Ratele de infectare și deces similare celor din Gerorgia. Guvernatorul republican din Florida a urmat politicile fedeale. Statul e complet deschis acum cu plaje și turism.

                Pe partea aialaltă NY, are peste 50% din cazurile de infectare și decese din țară cu toate că are doar 6% din populație. NY a fost statul ce a întârziat aproape o săptămână blocarea zboruruilor externe afirmând că e o chestie rasistă a lui Trump. La fel California și Washington au fost afectate mult peste media țării sfindând la fel ca NY restricțiile de circulație

                Cazul cel mai fain a fost in New Orleans. Federalii le-au cerut să anuleze Mardi Gras în Februarie. Primarul a zbierat că totul e doar o lucrătură rasistă a lui Trump împotriva tradițiilor negrilor. În oraș au pierit de covid aproape 3 mii de oameni după aia. S-a afirmat că e o boală rasistă :) Orchestre întregi de jazz s-au dus. În restul statului sunt sub 100 de morți
                • +7 (7 voturi)    
                  fals (Miercuri, 3 iunie 2020, 10:34)

                  dagold [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

                  Trump a blocat intrarea din China, virusul a venit din Europa, si Trump oricum a lasat americanii sa intre in SUA, deci infectia au adus-o americanii.

                  Epidemia s-a raspandit in zonele cu densitate mare a populatiei care sunt toate conduse de democrati, acolo e concentrata activitatea economica. Statele republicane sunt zone rurale cu densitate mica a populatiei, unde virusul a avut mai mici sanse sa se raspandeasca.

                  Republicanii au respectat cel mai putin regulile punand la indoiala masurile de carnatina si participand la proteste impotriva masurilor, fiind sponsorizati de fundatii conservatoare. Trump striga ca prostu LIBERATE, e uite ca acum l-au ascultat americanii si se elibereaza de politia tiranica si violenta.
                • +4 (4 voturi)    
                  Alternate facts a la Trump (Miercuri, 3 iunie 2020, 10:45)

                  PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

                  1. Nu vb de densitatea de batrani
                  2. Vb de zboruri spre CHina - alea in marea lor majoritate sunt din NY si LA

                  https://www.nytimes.com/2020/04/04/us/coronavirus-china-travel-restrictions.html

                  Sorry buddy noi nu suntem rednecksi tai din midstates care inghit argumente a la Trump

                  Faptul ca's idioti si printre democrati nu ma mira. Cea mai buna dovada este ca l'au ales pe Biden

                  Spor la plumbuit negri si tigani. Sa vezi figura cand o sa vina unul care o sa adauge si imigrantii sud est europeni pe lista negrilor si portoricanilor
    • +15 (51 voturi)    
      bai ra-atule! (Marţi, 2 iunie 2020, 4:12)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      acum 1 ora si medicul legist OFICIAL a declarat ca moartea este o urmare a unui HOMICID...chiar daca era bolnav si avea urme de droguri in singe.....nu esti decit un gu-oi uman....
      • -4 (12 voturi)    
        Ce vorbești?! (Marţi, 2 iunie 2020, 18:30)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Cre medic?! Unde? Lass-o mai moale cu băuturica...
    • +20 (40 voturi)    
      Lol (Marţi, 2 iunie 2020, 4:53)

      mitg [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Dar ce jurist rafinat esti. Lasa-ne pe noi prostii si vezi-ti de marea ta casa de avocatura.
    • -13 (19 voturi)    
      manipulare de nici 2 bani (Marţi, 2 iunie 2020, 11:12)

      Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      noroc ca americanii sunt mai prosti si decat romanii si cred aceasta facatura.. aia care nu sunt platiti creada si sa iasa in strada ma refer.
    • +9 (21 voturi)    
      Autopsie independenta (Marţi, 2 iunie 2020, 13:37)

      tordz [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Aia care demonstreaza ca negrul e vinovat si politistul e erou national.
      P.S. Nu mai consuma droguri.
      • -7 (15 voturi)    
        După cum arată acum lucruile (Marţi, 2 iunie 2020, 18:36)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui tordz

        Sunt toate șansele ca polițaiul să fie achitat de curtea cu jurați, iar autoritățile ce l-au băgat la zdup și codcediat degeaba vor fi bune de plată...

        Procuroul statului Minnesota ce a primit de la guvernatorul statului însărcinarea să se ocupe de caz era destul de sfios Duminică seara spund că el va face totul, dar că bla bla, bla și că chiar și omorul prin impurdență pare greu de dovedit. Procurpoul Ellison e mare activist negru

        Cei doi sunt concurenți pentru șefia „democraților” din stat. Se pare că guvernatorul i-a făcut-o procurorului punându-i rapid în brațe un fruct otrăvit...
  • +20 (50 voturi)    
    Nici nu aveam dubii (Marţi, 2 iunie 2020, 0:12)

    TheFreeOne [utilizator]

    Eram sigur ca moartea a avut ca factor determinant interventia politiei.
    • -10 (42 voturi)    
      Oamenii fara dubii sunt disperati ! (Marţi, 2 iunie 2020, 1:08)

      Victor Micea [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

      Ca si tine, multi altii erau siguri ca o sa gaseasca bocancul politistului indesat pe gatul lui George Floyd. Daca nu l-au gasit, au cumparat unul de pe piata ! Au donatori bogati dispusi sa cheltuie oricat pentru un rezultat pe placul lor. Atatea incendieri si chiar crime nu puteau fi degeaba. Daca nu gasesc nimic se fac de ras !!! Au gasit un pensionar dispus sa-i serveasca; uuuf ! ce usurare.
      • +12 (22 voturi)    
        Altii te'au gasit pe tine (Marţi, 2 iunie 2020, 11:21)

        PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Victor Micea

        Altii te'au gasit pe tine si pe alti cowboy sa'i sustina
  • -7 (53 voturi)    
    Sa spunem tot adevarul (Marţi, 2 iunie 2020, 0:36)

    UncleSam [utilizator]

    Minnesota are guvernator Democrat, primarul din Minneapolis este Democrat, Seful Politiei este tot Democrat, Procurorul (DA) este tot Democrat si un inflacarat suporter ANTIFA. Coroner (Medicul Legist), este tot un Democrat.
    Sa mai amintim ca militianul criminal avea 12 plangeri la activ si inca era pe post, nu a fost suspendat ori concediat in 17 ani de abuzuri.
    Militianul Chauvin in 2011 a impuscat un indian/native, cazul a fost clasat. In 2008 l-a impuscat pe Latrell Toles (negru, 21 de ani, nevinovat), alt caz clasat. Tot el a tras in Wayne Reyes (hispanic) alaturi de alt militian nu mai putin de 42 de gloante, mortii nu vorbesc. In 2005 a comis un accident rutier in urmarire si a omorat 3 oameni.
    Colegul de omor al lui Chauvin, chinez, alt militian cu 6 plangeri la activ, ultima inca sub ancheta.
    Nu trebuie sa fi un geniu sa iti dai seama ca au un management criminal de incompetent si sunt doar la dat amenzi si arestari sa faca planul la hectar.
    • +7 (15 voturi)    
      deci pana la urma (Marţi, 2 iunie 2020, 2:07)

      John_Re [utilizator] i-a raspuns lui UncleSam

      revolta este anti-system, nu a unui partid anume.
    • +8 (18 voturi)    
      Scrii la Arici Pogonoici? (Marţi, 2 iunie 2020, 12:22)

      bimor [utilizator] i-a raspuns lui UncleSam

      Ca de acolo e nivelul
  • -10 (50 voturi)    
    Huffington Post (Marţi, 2 iunie 2020, 0:42)

    Setalcott [utilizator]

    Daca pui la indoiala raportul oficial 9/11 esti un conpiracy theorist ridicol. Daca pui la indoiala autopsia unui infractor negru esti eroul adevarului impotriva sistemului compromis.
    • +27 (39 voturi)    
      Liberul arbirtru (Marţi, 2 iunie 2020, 2:23)

      TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      Trebuie sa iei decizii in functie de informatiile pe care le ai, de conexiunile pe care le faci etc.
      Asta nu inseamna sa iei de bune toate informatiile care apar, tot ce ti se spune.
      POT sa accept raportul 9/11 (n-am fost acolo ca sa am probe sa il pot contrazice).
      NU POT sa accept o autopsie care spune ca victima de culoare a murit din cauze naturale FIX cand il strangea de gat politistul, fara legatura cu sufocarea!
      • -20 (34 voturi)    
        Adica (Marţi, 2 iunie 2020, 9:55)

        Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

        Poti sa accepti tocmai ce iti spun Huffington Post si CNN.
        Eu pot sa zic la ambele, bazat pe informatiile pe care le am, ca nu stiu exact. Dar pentru aceeasi pozitie sunt intr-un caz "conpiracy theorist" si in celalalt "rasist de ra-at". Trebuie musai sa accept.
        • +12 (18 voturi)    
          Setalcott buddy te scot din dilema (Marţi, 2 iunie 2020, 11:25)

          PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

          E ok sa ai dubii. Atunci fa un repro, du'te pe strada roaga o persoana de minim 70 de KG sa te puna la pamant sa'ti apese pe jugulara 8 minute si spune-ne cum a fost.
          Sper ca nu vrei sa faci repro si la 9/11 :)
          • -8 (12 voturi)    
            Scepticism (Marţi, 2 iunie 2020, 17:12)

            Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

            Du-te tu intr-un zgarie-nor de 50 de etaje, da foc la subsol si sa vedem daca se prabuseste perfect simetric.
            • +11 (15 voturi)    
              valeu, cata prostie (Marţi, 2 iunie 2020, 18:58)

              ptzw [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

              crezi si ca pamantul e plat?
            • +10 (14 voturi)    
              QED.mi ai confirmat logica (Marţi, 2 iunie 2020, 19:51)

              PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

              Doar ce mi ai confirmat logica.
              Trebuie sa accepti lucrurile asa cum sunt fara repro :)... Deci, asta e o crima. QED
      • -11 (21 voturi)    
        Stii, demult nu se mai moare din cauze "naturale" (Marţi, 2 iunie 2020, 12:28)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

        Chiar si pentru moartea unui individ de 80 de ani cu multiple boli specifice varstei, nu se mai spune:
        A murit maica, natural! ci se spune clar motivul mortii. (vezi ultimele luni cand toti au murit brusc dintr-o singura cauza)
        Actiunea politistului a fost un factor favorizant fara indoiala dar nu cauza biologica a mortii.
        • +12 (16 voturi)    
          Sa intram in logica ta beton (Marţi, 2 iunie 2020, 16:38)

          PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Dc trec pe rosu, intru pe trotuar si dau peste un diabetic cu boli cardiace si tuberculoza SI IL OMOR se considera ca sunt doar un factor "FAVORIZANT"?. Baaaaaaaaahhhhh sunteti normali ? In Rusia asta poate trece ca "neatentie" la noi e considerata crima
          • -6 (14 voturi)    
            Hai să o vrdem pe a ta... (Marţi, 2 iunie 2020, 18:50)

            Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

            Un cardiac beat turtă se pune pe spargeri de magazine. Omul e recidivist. Polițaiul pune mâna pe el, ăla se speire și moare. E polițaiul cu ceva de vină?!

            În mare cam asta e povestea dintre Floyd și Chauvin.
            • +8 (14 voturi)    
              Ahahaha sa pic de ras (Marţi, 2 iunie 2020, 19:54)

              PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

              Asa sperie politia in state? Se urca 3 pe tine si ti pun bocancul pe gat 8 minute??? Ce sperieturi tari!!! Ma intreb cum o fi cand vor sa fie agresivi... scot tancul si te executa pe stadion????
              • -9 (15 voturi)    
                Floyd era agresiv (Marţi, 2 iunie 2020, 20:34)

                Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

                Își cumpărase țigări cu bani falși, era beat turtă și se opunea arestării. S-a luptat minute în șir cu polițaii și a ieșit prin forță din mașina în care erra arestat. Unica greșeală a polițailor a fpst că nu l-au împușcat pe loc.

                Ce ai vrea? Să fie ca la București unde o încasezi de la penali cu polișia de față și ăia îți spun: „Păi ce vrei să-ți facem nenicule?! De ce te băgași în fața pumnilor lui?”
                • +5 (5 voturi)    
                  dovezi? (Miercuri, 3 iunie 2020, 10:37)

                  dagold [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

                  De unde stii ca era beat? de unde stii ca banii erau falsi? de unde stii ca era violent? Pe filmari s-a vazut ca nimic din acuzatiile astea nu se adeveresc.

                  Si niciuna nu justifica uciderea. Faptul ca tu ai fantezii cu uciderea unui afro-american, dovedeste ca esti un rasist violent.
                • +3 (3 voturi)    
                  Ro Vs USA (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:38)

                  PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

                  Am fost la cele mai importante demonstratii in Ro (am avut noroc ca mi a platit Soros biletele de avion) :).
                  Desi nu pare pb e FIX ACEEASI. Nu poti lasa pe cel cu arma sa ia decizia de capul lui. Azi il impusca pe betivul semi periculos maine te impusca pe tine ca esti imigrant. De acord sa fie stricti dar nu'i executi. Ii zbori capul dc te pune in pericol nu dc' nu vrea sa urce in masina sau dc e pe jos legat cu 3 politai pe el. Pricepe asta
    • +17 (43 voturi)    
      daca pui la.. (Marţi, 2 iunie 2020, 4:16)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      indoiala cind iti spun mai multi ca esti un rasist de ra-at o sa zici ca nu e ..oficial...
      • -21 (33 voturi)    
        Solicit aplicarea legii (Marţi, 2 iunie 2020, 9:56)

        Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Vezi ca te amendeaza CNCDul ca pe Tariceanu.
  • -14 (38 voturi)    
    hmm (Marţi, 2 iunie 2020, 5:29)

    adrian_rolland [utilizator]

    :Despre Michael Baden - El este considerat controversat și a fost, în mai multe rânduri, de partea opusă a multor experți în linia sa de lucru

    Despre Allecia Wilson - afro americana ;-)
    • -10 (24 voturi)    
      autopsie "independenta" (Marţi, 2 iunie 2020, 12:35)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui adrian_rolland

      Independenta de cine? :D Ce misto sunt scrise titlurile...

      La noi, tara bananiera, sistemul este destul de decent dpdv (in)dependenta experti. Cel pus de parti este expert parte, ambii in cazul asta. Se considera independent cel numit de instanta si ales aleatoriu, teoretic macar.
      • -1 (1 vot)    
        More or less aceleasi concluzii (Joi, 4 iunie 2020, 11:03)

        PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Se recunoaste acum si in raportul OFICIAL ca i'au pus presiune pe gatlej si ca SI asta a contribuit la...
        E ok si pt tine, locuitor alb al Montanei ???
        • +1 (1 vot)    
          esti foarte smart, dar foarte (Joi, 4 iunie 2020, 12:19)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

          Era vorba de "independenta" expertilor. Probabil de la mult ponta-n gura ai ratat partea cu ambii sunt experti parte in cazul asta, unul al statului, prezumtiv biased) si celalalt ales pe spranceana pe parti. Comentariul meu nu a fost legat de cauza mortii, draga monta.
    • -1 (1 vot)    
      Acum s'a modificat versiunea oficiala (Joi, 4 iunie 2020, 10:59)

      PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui adrian_rolland

      Acum s'a modificat versiunea oficiala si a recunoscut si legistul lu' peste ca poate au exagerat aia cand s'au urcat pe gatul lui si ca da... cam pare kilareala. Happy?
      BTW, cum mai e vremea prin Alabama?
  • +12 (18 voturi)    
    normal (Marţi, 2 iunie 2020, 16:16)

    camik [utilizator]

    batea la ochi minciuna cu boala de inima. Se tem ca daca mint grosier se revolta toata America.
  • +10 (16 voturi)    
    Daca nici asta nu este musamalizare: (Marţi, 2 iunie 2020, 17:38)

    ggiiggii [utilizator]

    „condiții de sănătate anterioare, probleme cu inima și a eventualelor substanțe toxice din corp”...atunci ce mai este.
    • -9 (19 voturi)    
      Fă un test simplu (Marţi, 2 iunie 2020, 18:57)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui ggiiggii

      Alează-te pe o parte. Pune pe cineva să se așeze din lateral pe gâtul tăi și să te țină așa o jumătate de oră, nu 9 minute. Afară de faptul că o să-ți simți gâtul amorțit câteva minute în rest vei fi ca nou. Singurul risc care există e ca s-ăți rupă coloana dacă te lovește foarte tare. Însă Floyd nu ave coloana fracturată. Cel puțin nimeni n-a afirmat asta,

      De aia autopsia oficială e cât se poate de credibilă.