Coreea de Nord admite oficial că Kim Jong-un nu poate curba timpul și spațiul în mod magic

de S.J.     HotNews.ro
Vineri, 22 mai 2020, 21:35 Actualitate | Internaţional


Kim Jong-un
Foto: Myunggu Han/Penta Press/Profimedia Images
Ziarul oficial al Partidului Comunist din Coreea de Nord a negat că liderii regimului pot curba magic timpul și spațiul, punând capăt unei tradiții folosite pentru a releva puterile mistice ale liderului Kim Jong-un și ale fostului conducător Kim Jong-il, relatează The Telegraph.

În cel mai recent semn că regimul pare să renunțe la crearea de mituri legate de liderii săi, ziarul Rodong Sinmun a negat săptămâna aceasta că membrii familiei Kim sunt maeștri ai „chukjibeop”, o metodă de a contracta spațiul și a călători distanțe uriașe într-o perioadă scurtă de timp, potrivit mitologiei est asiatice.

Ziarul de propagandă al regimului a notat că: „În termeni realiști, o persoană nu poate dispărea subit și reapărea prin plierea spațiului”.

După ce Kim Jong-un nu a reușit să ajungă la o înțelegere cu președintele american Donald Trump în cadrul summitului de la Hanoi de anul trecut, acesta s-a concentrat pe afișarea unei laturi mai „umane” a sa, îndemnând nord-coreeni să evite mitificarea liderului lor.

„Mitificarea activității revoluționare a unui lider și a imaginii sale ar duce la ascunderea adevărului”, ar fi spus liderul nord-coreean după eșecul negocierilor cu Statele Unite din luna martie a anului trecut, potrivit presei de stat.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















28704 vizualizari

  • +24 (32 voturi)    
    Stăpânul bondoc al univeruslui :) (Vineri, 22 mai 2020, 21:54)

    Amerlocu [utilizator]

    Evident că poate curba timpul și spațiul. Ce-i aia pentru fiul zeității la a cărei naștere a apărut o nouă stea pe cer iar planeta a fost învăluită de un curcubeu nemaivăzut? :)

    La urma urmei știm că atât el cât și bunicul și tac-su nu au urinat și nici nu defecat niciodată fiiind niște creaturi perfecte. Mai șitm de asemenea că frizura sa provoacă fiori de emoție femeilor din întreaga lume, respectiv că gecile cu burtă ale lui tac-su îi făceau pe marii cretoari de modă parizieni și milanezi să plângă de invidie :)

    Mi-a scăpat ceva?
    • +12 (18 voturi)    
      mintiti poporu cu televizoru... (Vineri, 22 mai 2020, 23:12)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      ... normal ca poate, daca vrea.
    • +10 (12 voturi)    
      vorbeste lumea ... (Sâmbătă, 23 mai 2020, 7:43)

      nu conteaza cine zice [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      in ultima vreme parca si soarele rasare din alta parte in coreea asta de nord. si la propriu si la figurat.
    • +5 (7 voturi)    
      "Decat" un aspect (Sâmbătă, 23 mai 2020, 11:24)

      Un cetatean neturmentat [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      a cocosat cativa cai sub fiinta sa mladioasa
  • +7 (13 voturi)    
    ! (Vineri, 22 mai 2020, 21:57)

    chiuaua [utilizator]

    Fantastik
    Credeam ca acesti lideri sunt muritori
    • +9 (13 voturi)    
      pai sunt... (Vineri, 22 mai 2020, 23:11)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

      .. ei nu mor, pleaca in concediu...
  • +16 (20 voturi)    
    Lol (Vineri, 22 mai 2020, 21:58)

    mitg [utilizator]

    Nici macar papa sau ceva ayatollahi penibili nu si-au arogat niciodata asemena ineptii.

    Ma tot intreb daca in adancul lor masele nord-coreene stiu cum stau lucrurile, sau daca au fost chiar asa bine spalati pe creieri de 70 de ani incoace.
    • +14 (18 voturi)    
      si eu ma intreb la fel (Vineri, 22 mai 2020, 23:16)

      paranoid_android [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      si apoi imi aduc aminte de noi
    • +12 (16 voturi)    
      Oamenii (Vineri, 22 mai 2020, 23:41)

      Alexa.99. [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      stiu adevarul. Pana si acel baiat care a fost crescut in lagar si a reusit sa fuga in Coreea de sud, apoi a scris o carte, aflase ca se poate altfel si a evadat.
  • +9 (21 voturi)    
    Minciuni (Vineri, 22 mai 2020, 22:13)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Special a publicat asta ca sa ia prin surprindere toti inamicii sai cand la urmatoarea sa contractie a spatiului, in timp va crea un nou Big Bang, dar nu nuclear, ci sub forma unui partz reprezentativ a "dinastiei" sale.
  • +7 (13 voturi)    
    Treaba lui! (Vineri, 22 mai 2020, 23:14)

    Landser [utilizator]

    Eu zic ca poate ,da' nu vrea!
    Treaba lui! Chuck Norris deja o face!
    Am zis!
    • +3 (7 voturi)    
      Chuck Norris? (Sâmbătă, 23 mai 2020, 7:14)

      seb_h [utilizator] i-a raspuns lui Landser

      Chuck Norris ii leaga shireturile lui Chuck Yeager...
  • +6 (10 voturi)    
    corect (Sâmbătă, 23 mai 2020, 2:54)

    Didado [utilizator]

    Kim Jong-un nu poate curba timpul și spațiul în mod magic, dar Victor si Vladimir vor sa intoarca timpul, si nu magic, ci prin forta, Victor este mic prost si gura mare. El face ce spune fratele mai mare, Vladimir, asta are "muschi" pe el . Si uite ca asa ne-am pricopsit cu un UDMR si on ciolac
  • +9 (11 voturi)    
    E bine stiut ca doar Phutin poate (Sâmbătă, 23 mai 2020, 4:31)

    Dalinar [utilizator]

    Dupa un castron de hriska, 2L de zeama varza si 3L de pufaika, poate crea Vortexul Spatio-Temporal!!! Urat mirositor, desigur!
  • +13 (15 voturi)    
    e purul adevar (Sâmbătă, 23 mai 2020, 6:33)

    Filbert [utilizator]

    Corpurile cu masa imensa pot curba tesatura spatiu-timp...
  • +6 (8 voturi)    
    Trist (Sâmbătă, 23 mai 2020, 9:07)

    minup [utilizator]

    mai mult decat trist.Si ma intreb pana cand ?
  • -1 (5 voturi)    
    Toti nord coreenii (Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:07)

    mosgerula [utilizator]

    Pot curba timpul si spatiul.De aceea sunt invatati sa manance radacini.Care in timp vor deveni plante care in timp vor fi mancate de porci si vaci.Curband timpul si spatiul nord coreenii nu mananca radacini ci mananca friptura si salata.
  • +4 (6 voturi)    
    Kim Jong Un (Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:08)

    tddrg [utilizator]

    A incercat sa curbeze timpul si spatiul dar nu i-a mers ca l-am curbat eu pe partea cealalta si l-am indreptat la loc... Un ageamiu...
  • +3 (5 voturi)    
    asta, (Sâmbătă, 23 mai 2020, 13:14)

    sile1 [utilizator]

    Kim Jong Un nu e ala de ziceau unii ca a murit ?

    Pai poate a curbat timpul si spatiu si s-a intors din mormant iar asta inseamna ca vom avea in curand o noua religie si anume kimjongun-ismul.

    Fara nicio legatura cu christian-ismul.
  • +4 (4 voturi)    
    A vrut să devină rotund. (Sâmbătă, 23 mai 2020, 13:22)

    asavreau [utilizator]

    Kim Jong-un a vrut să devină rotund,a mâncat până nu a mai putut și degeaba.Era tot mai lung decât lat.Socoteala era că,rotund fiind timpul și spațiul se vor curba după burta lui,ca să-i facă loc să treacă.