Trump spune că ia hidroxiclorochină de o săptămână şi jumătate: Ştiţi vorba aia: ce ai de pierdut?!

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 19 mai 2020, 0:04 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: REX / Shutterstock Editorial / Profimedia
​Preşedintele american, Donald Trump, a declarat luni că ia hidroxiclorochină "de o săptămână şi jumătate", un medicament împotriva paludismului a cărui eventuală eficacitate contra coronavirusului nu a fost demonstrată riguros până în prezent, scrie AFP.

"Iau asta pentru că aud lucruri foarte bune", a declarat Donald Trump în cursul unei discuţii cu jurnaliştii.

"Ştiţi vorba aia: ce ai de pierdut?!", a adăugat el.

"În fiecare zi, o pastilă în fiecare zi. La un moment dat, mă voi opri", a mai spus preşedintele american, insistând că toate testele pe care le-a efectuat până în prezent pentru COVID-19 au ieşit negative.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11055 vizualizari

  • -13 (27 voturi)    
    hm, ce sa zicem... (Marţi, 19 mai 2020, 0:06)

    moka [utilizator]

    incearca sa dublezi doza si ia preventiv si niste vitamina C, in doza de 20mg pe zi.
    • +2 (20 voturi)    
      :) (Marţi, 19 mai 2020, 2:46)

      Je__ [utilizator] i-a raspuns lui moka

      mai degraba face Trumpica niste bani prin afirmatia de mai sus
  • +22 (54 voturi)    
    Si dupa ce o ia? (Marţi, 19 mai 2020, 0:19)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Trage o dusca de biocid? Pai vorba aia: ce are de pierdut ?!

    Ba chair SUA va avea de castigat.
    • -12 (28 voturi)    
      Nu stabileste vitelul... (Marţi, 19 mai 2020, 8:12)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      "Ba chair SUA va avea de castigat."

      =========================

      Nu stabileste vitelul ce ar avea de castigat US. Ramai la ce te pricepi: "Putin l-a pus presedinte pe Trump si ca sa mascheze asta, a mituit Senatul american". Asta-i nivelul.
      • -6 (8 voturi)    
        ce are sula cu prefectura? (Marţi, 19 mai 2020, 18:20)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        hai, spune-e!
        PS.
        Trump e un inger!
  • +9 (39 voturi)    
    ia cu paine (Marţi, 19 mai 2020, 0:20)

    moka [utilizator]

    sa nu te roada la stomac
  • +15 (33 voturi)    
    îi urăm... (Marţi, 19 mai 2020, 0:27)

    Whatsupdoc [utilizator]

    aritmie fericită!
  • +1 (13 voturi)    
    In tot acest timp, Putin vaneaza tigrii siberieni (Marţi, 19 mai 2020, 0:59)

    Alex735 [utilizator]

    Iar albii din Africa de Sud vaneaza rinoceri negrii
  • +8 (22 voturi)    
    Lol (Marţi, 19 mai 2020, 1:02)

    mitg [utilizator]

    Diliu.
  • +20 (34 voturi)    
    Pe cine pacaleste el? (Marţi, 19 mai 2020, 1:06)

    Sparafucile [utilizator]

    Hidroxiclorochina aia nu actioneaza preventiv, ci numai dupa ce te-ai infectat. Esti sanatos? O iei degeaba. Si-ti mai paradesti si rinichii inutil. Ba mai risti si niste tahicardii paroxistice din care poti da coltul cu graţie extrema. Cineva ar trebui sa-i spuna lui Trump ca odata decedat nu mai poti fi inviat lesne. Cum spune si proverbul româno-american: mortul de la groapă doesn't come back home!
    • -3 (11 voturi)    
      Oricum (Marţi, 19 mai 2020, 9:05)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Toti pacientii mor.
  • -2 (28 voturi)    
    we get it! (Marţi, 19 mai 2020, 1:59)

    hanu [utilizator]

    orange man bad!...
    Am sa rad din nou cand castiga la toamna. Pacat ca a cam trecut in tabara establishmentului, incepuse bine. "Democratii" pot lua doar daca e ceva blat sau daca fura. Daca fura, sa-i pazeasca sfantu, va fi rau in state.
    Asa e fratello, iti bati joc de middle america (deplorables), se voteaza candidati gen trump!
    • -1 (11 voturi)    
      Cultul lui Trump (Marţi, 19 mai 2020, 13:56)

      bimor [utilizator] i-a raspuns lui hanu

      dati cu limba ca altfel nu mai aveti ce faceti. Zeul e pe faras, ce-o sa mai plangeti peste cateva luni, unde mai gasiti voi un fascist care sa conduca America cu atata prostie consecventa ?
      • 0 (4 voturi)    
        fascist? (Marţi, 19 mai 2020, 20:24)

        Ike [utilizator] i-a raspuns lui bimor

        Trum nu-i fascist deloc, doar un simplu fraier cu bani mulți.
        Terminati cu prostia asta cu fascismul.
    • -1 (3 voturi)    
      Nu mai castiga (Marţi, 19 mai 2020, 20:23)

      Ike [utilizator] i-a raspuns lui hanu

      Nu mai castiga, prea mulți care au votat ptr el doar ca sa nu iasa madam Clinton, nu-l mai vor după cate prostii debiteaza în ultimul timp.
  • +22 (32 voturi)    
    Una din două (Marţi, 19 mai 2020, 4:07)

    jcjc [utilizator]

    Ori minte ca de obicei, ori doctorul îi dă piramidon și-i zice că-i hidroxiclorochină ca să-l potolească.
  • +9 (25 voturi)    
    Trump ar trebui sa ia.... (Marţi, 19 mai 2020, 5:32)

    gigiN [utilizator]

    .......(si asta de mult timp) ceva pentru ...defectiuni majore la cap!!!
  • -1 (19 voturi)    
    Si uite cum i se distrage atentia romanasului (Marţi, 19 mai 2020, 6:04)

    Dalinar [utilizator]

    In loc sa fie atent la gibonii locali el e atent la unul de peste ocean, ca a baut, ceva!!!
  • -10 (26 voturi)    
    Va intra in istorie (Marţi, 19 mai 2020, 7:14)

    Seby30 [utilizator]

    ca cel mai bun pesedinte al SUA. Good guy! :)
    • +12 (26 voturi)    
      Nu va fi uitat curand... (Marţi, 19 mai 2020, 8:14)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Seby30

      Generatii intregi vor rade de el pentru ca Hollywood-ul a adunat material de comedie cel putin pentru urmatorii 20 de ani.
  • +9 (17 voturi)    
    "La un moment dat ma voi opri" ! :)) (Marţi, 19 mai 2020, 9:08)

    Susufler0 [utilizator]

    La un moment dat ne oprim toti Trumpica, dar daca nu minti si chiar ei hidroxi aia fara sa fie necesar, tu o sa-l faci presedinte pe vicele tau ! :))
  • +5 (23 voturi)    
    Si asta este presdintele US??? (Marţi, 19 mai 2020, 9:36)

    persuasiv [utilizator]

    vai de capul vostru,rau ati ajuns.
    • -4 (20 voturi)    
      Eh, ne chinuim si noi, aici in US (Marţi, 19 mai 2020, 11:04)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      "Si asta este presdintele US??? (Marţi, 19 mai 2020, 9:36)
      persuasiv [utilizator]

      vai de capul vostru,rau ati ajuns"

      ==============================

      Eh, ne chinuim si noi, aici in US. Ma bucur sa aflu ca la Romanika lucrurile sunt mai bune!
      • -1 (5 voturi)    
        daca la 4 am scrii pe forumuri romanesti... (Marţi, 19 mai 2020, 18:26)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        cred ca nu o duci chiar asa de bine....
  • +4 (10 voturi)    
    are prescriptie de la doctor? (Marţi, 19 mai 2020, 11:43)

    John_Re [utilizator]

    mai ales daca nu-i bolnav?! questions... questions...

    chestia asta e big deal in US.
    • -1 (5 voturi)    
      big deal in presa democrata? (Marţi, 19 mai 2020, 20:42)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui John_Re

      Sau in mintea TDS-ilor?
      Subit v-a apucat grija de sanatatea lui Trump?
  • +5 (13 voturi)    
    Sper sa intre cat mai repede (Marţi, 19 mai 2020, 11:47)

    amycus [utilizator]

    In istorie.
    Ii tinem pumnii.
  • 0 (10 voturi)    
    A gresit medicatia (Marţi, 19 mai 2020, 13:57)

    bimor [utilizator]

    pebtru cap trebuie sa ia saracul ca el sufera de moronavirus.