Trump: ”Cu vaccin sau fără vaccin, revenim la normal”

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 17 mai 2020, 14:25 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: REX / Shutterstock Editorial / Profimedia
Statele Unite vor relua activităţile normale indiferent dacă va apărea sau nu un vaccin, afirmă preşedintele american, Donald Trump, transmite BBC, preluat de Mediafax.

"Nu vreau ca oamenii să creadă că totul depinde de un vaccin. Cu vaccin sau fără vaccin, revenim la normal. Începem acest proces", a declarat Donald Trump, potrivit BBC.

"În multe cazuri nu există vaccinuri şi există câte un virus ori gripă şi lupţi împotriva lor. Alte lucruri nu au avut niciodată vaccin şi s-au dus", a adăugat preşedintele SUA, apreciind că şcolile se vor redeschide în toamnă.

Donald Trump a precizat că proiectul dezvoltării rapide a unui vaccin anticoronavirus este în curs, prin proceduri accelerate de verificare a eficienţei a 14 potenţiale soluţii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















3008 vizualizari

  • -2 (14 voturi)    
    Ce ironic (Duminică, 17 mai 2020, 15:16)

    panda_rosu [utilizator]

    Ar fi sa moara de covid, dupa toate maimutarelile... batran este ca are peste 70 de ani deci e in grupa de risc.
    • +8 (8 voturi)    
      daca ai tratament (Duminică, 17 mai 2020, 15:38)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui panda_rosu

      din timp pare ca nu e asa mortal. probabil ca se testeaza zilnic.
      si printul charles a trecut prin asta
      • -1 (7 voturi)    
        Despre ce tratament vorbim? (Duminică, 17 mai 2020, 15:45)

        panda_rosu [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        Asa ceva nu exista momentan, sunt doar incercari...
        • +3 (5 voturi)    
          sunt incercari care vindeca 95% din cazuri (Duminică, 17 mai 2020, 17:05)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui panda_rosu

          Incepand cu paracetamolul si terminand cu plasma.
          Ia verifica mortalitatea pe Diamond Princess, mediul perfect de raspindire, media de varsta 55 ani, peste 30% cu varste peste 70 de ani.
          Si o sa constati ca acele incercari chiar au avut efect.
          • +1 (5 voturi)    
            Cei 95% (Duminică, 17 mai 2020, 19:13)

            panda_rosu [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            Se vindeca de la sine, fara vreun medicament. Paracetamolul nu e tratament, nu omoara virusul, doar iti mai scade febra.

            Nu exista vreun medicament care sa stopeze un caz care se va agrava, sa zici ca iei ceva ca sa nu se agraveze...
            • -3 (3 voturi)    
              Daca 95% se vindeca de la sine.... (Duminică, 17 mai 2020, 23:17)

              MihaiDumitrescu1 [anonim] i-a raspuns lui panda_rosu

              ... boala asta chiar exista ?...
    • +1 (5 voturi)    
      Mai curand... (Duminică, 17 mai 2020, 15:40)

      Grexit [utilizator] i-a raspuns lui panda_rosu

      globalismul, ca acesta, va avea soarta prezisa de tine.
  • +3 (9 voturi)    
    Mdaa...! (Duminică, 17 mai 2020, 15:38)

    Joseph18 [utilizator]

    Trebuie sa recunoastem ca acest Corona-Virus a speriat Lumea mai mult decat Statul Islamic si Fratii Musulmani care vizitau si ei, din-cand-in-cand - Casa Alba...

    In ce priveste actiunea 'militantilor' Sauditi din 11 Sept. 2001, chestiunea a fost o 'joaca de copii' deoarece atunci NU s-a OPRIT economia mondiala, si nici macar NU au fost izolati in case ZECI de Milioane de oameni...

    In concluzie:
    - De pe acum, P.C. Chinez stie ce va urma dupa G-5 !
  • -3 (11 voturi)    
    Cu vaccin sau fara? (Duminică, 17 mai 2020, 16:33)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Suna ca si intr-un banc vechi, cu alifie sau fara? Rezultatul e asa cum vreau eu. Scuze pt. comparatie, dar mi se pare cinic sa nu tii seama nici macar opinia expertilor pe care tu insuti i-ai angajat drept consilieri.
    • +1 (5 voturi)    
      Il plateste Putin, nu-i asa? (Duminică, 17 mai 2020, 20:47)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui D.M.A.Gogu

      Pe Trump ca sa declare chestiile astea, il plateste Putin, nu-i asa?

      In Romania asa e: tot ce nu place media oficiala e platit de Putin. Iar alegerile sunt castigate pe o galeata si un kil de ulei...evident, platite tot de Putin.
      In tot Midwestul american galeata si galonul de ulei platit de Putin l-au facut pe Trump Presedinte. Si Putin nu s-a saturat cu atat: a platit si tot Senatul american ca sa-l declare pe Trump nevinovat!
      • 0 (2 voturi)    
        Pe tine te plateste Putin (Luni, 18 mai 2020, 5:45)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        su mai degraba sputnik, in mod direct
      • +2 (2 voturi)    
        Ce sincer pari (Luni, 18 mai 2020, 8:24)

        Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Senatul știi că e al republicanilor? Ar fi vrut să își dea iar jos unul de-al lor? Ar mai fi prins scaunul in 2040. Putin virează opinii prin diverse modalități media și oameni puși bine și plătiți bine in direcția dorită. Are tot felul de ijdivizi puși bine in multe tari. Cum e fătuca cu selfie din piata Victoriei vineri.
  • +3 (7 voturi)    
    Solutie (Duminică, 17 mai 2020, 17:23)

    minup [utilizator]

    cu sau fara vaccin societatea umana merge inainte cu riscuri; daca acum ar fi vaccin,unii l-ar accepta,altii nu, plus erori de vaccinare. Cu siguranta nu ajunge la toata populatia.Este ca si cum s-ar opri circulatia automobilelor pentru a preveni accidentele. Ce este sigur, se cam termina cu globalizarea si apare regionalizarea. Multi, mai ales din lumea a 3 a vor suferi.