Noul ambasador chinez în Israel, găsit mort în reședința sa din Tel Aviv

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 17 mai 2020, 11:53 Actualitate | Internaţional


Du Wei
Foto: HotNews.ro
Ambasadorul Chinei în Israel a fost găsit mort în reşedinţa sa, a confirmat duminică Ministerul israelian de Externe, citat de DPA și Agerpres.

Conform unui purtător de cuvânt al poliţiei, citat de Reuters, ambasadorul a fost găsit decedat în locuinţa sa dintr-o suburbie a Tel Aviv-ului.

Ambasadorul Du Wei sosise în Israel în februarie. Între 2016 şi 2019 condusese reprezentanţa diplomatică a Chinei în Ucraina.

Diplomatul chinez avea 58 de ani, iar soţia sa şi fiul cuplului nu se aflau în Israel.

Poliţia israeliană se află la faţa locului şi a deschis o anchetă în cazul decesului diplomatului.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9806 vizualizari

  • +1 (19 voturi)    
    In alte tari e mai simplu (Duminică, 17 mai 2020, 12:14)

    Futurist Irefutabil [utilizator]

    Cand corpul si resedinta se afla la niveluri diferite (in general cu h >> 0 m) este cazut de la balcon. Cand sunt la acelasi nivel este vorba de ciuperci.
    • 0 (0 voturi)    
      ambasadorul chinei in israel? (Luni, 18 mai 2020, 11:05)

      Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

      asta poate fi chiar motiv de razboi mondial.
  • +20 (22 voturi)    
    Evolutie (Duminică, 17 mai 2020, 12:54)

    finutza [utilizator]

    E totusi bine ca l-au gasit in casa si nu intr-o valiza.
    • +6 (18 voturi)    
      Faci confuzii (Duminică, 17 mai 2020, 13:19)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      In valiza va fi gasit ambasadorul Istraelului la Beijing.
    • +6 (8 voturi)    
      faptul ca au gasit mai mult (Duminică, 17 mai 2020, 13:32)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      decat pietrele de la rinichi imi arata ca cei cu care a baut in seara aia erau amatori

      nu, nu ma refer la bauta
    • +6 (12 voturi)    
      Nu putea zbura (Duminică, 17 mai 2020, 13:45)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Precum medicii din urss

      Insa

      Mesajul este unul Corect si pentru omologul lui valeri kuzmin din IL
    • +5 (5 voturi)    
      Valiza (Duminică, 17 mai 2020, 17:29)

      minup [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      diplomatica.Problema este ca Israelul e o tara mica,organizata unde se poate gasi usor si destinatia unei valize diplomaice. Un atac de inima e mai pluzibil.
  • +5 (7 voturi)    
    au (Duminică, 17 mai 2020, 15:07)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    gresit chinezii doza de virus.
    • +2 (4 voturi)    
      'Doza' si 'Congresul' (Duminică, 17 mai 2020, 16:05)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Nu 'doza' de la virusul Covid-2019 este problema!

      Cred ca a scapat Covid-2020, Noul Model ce ucide in somn, deci fara probe de temperatura, infectii, sau alte complicatii, sau mari aglomerari prin spitale.

      Putem fi optimisti ca virusul Covid-2024 va face sa 'dispara' cei infectati, asa incat nu va mai fi nevoie nici de sicrie, inmormantari, sau -Doamne fereste!- de oprirea Economiei, turismului, scolilor sau chiar a imigratiei atat de binevenita din Africa si Asia...

      Deci, la al 20-lea Congres, Xi Jinping va fi reales!

      Pana atunci - pentru amintire - iata 2 minute de la:
      19th National Congress of the Communist Party of China
      https://www.youtube.com/watch?v=ZTnixWpLjg4
      • +2 (4 voturi)    
        Covid-20 (Duminică, 17 mai 2020, 23:44)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Joseph18

        Se va transmite prin email.
        • 0 (0 voturi)    
          Desigur (Luni, 18 mai 2020, 16:29)

          Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

          Nu va contrazic, asa incat accept posibilitatea ca acel Covid-20 sa fie transmis prin Email. Desigur, cine NU vrea sa deschida 'mesajul' respectiv il va putea REdirectiona catre 'prieteni'...

          Insa eu am facut si niste presupuneri despre forma mai 'rentabila', deci acel virtual Covid-2024, si doressc sa aduc cateva completari:

          Deci, a treia Generatie, numita G-3-Covid-24 va face Viata mult mai usoara pentru cei SELECTATI sa munceasca cu spor spre binele 'Noii Societati Deschise, Condusa si Vaccinata' de 'Marele Consiliu Mondial' al celor mai alesi dintre ALESII miliardari!

          Conducerea acestui Consiliu Mondial se va face indiferent de rasa, religie sau convingeri politice LOCALE, asa incat pot fi alesi chinezi, americani, sauditi si - probabil - chiar rusi.

          Prin urmare, cine vrea sa vada acest VIITOR de Aur Globalizat, trebuie sa se incoloneze - desigur pastrand 'distanta sociala' - si sa astepte relaxat VACCINUL Anti-Nationalist, singurul care va va permite supravietuirea in Noul Sistem de Conducere Planetara.

          Cine NU este CURIOS sa vada cum va arata Noua Civilizatie Globalista, este LIBER sa-si scoata MASCA...!

          Deci, sa cante lautarul: ‘Ce Lume Minunata!’

          https://www.youtube.com/watch?v=p-T6aaRV9HY
  • -4 (14 voturi)    
    He he... (Duminică, 17 mai 2020, 15:25)

    Nyk1 [utilizator]

    Acesta este răspunsul Mossad-ului pentru tot deranjul pe care China l-a cauzat în Israel în ultima vreme.
    • +2 (4 voturi)    
      ! (Duminică, 17 mai 2020, 21:34)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Eu cred ca mai degraba ambasadorul a vorbit in SOMN, iar presedintele Xi a ordonat sa NU se mai scoale....