500.000 de oameni cer investigarea „crimelor împotriva omenirii” și „malpraxisului medical” comise de Bill Gates

de A.Th.C. HotNews.ro     HotNews.ro
Vineri, 15 mai 2020, 15:13 Actualitate | Internaţional


Bill Gates
Foto: Wikimedia Commons
Muslim Mirror Web Desk informează că o petiție online cere Casei Albe investigații pentru „crimele împotriva omenirii” și „malpraxisului medical” comise de Bill și Melinda Gates. Petiția număra pe 11 mai 500.000 de semnături.

Gates, UNICEF și OMS au fost deja acuzați credibil că sterilizează intenționat copii kenyeni prin intermediul unui antigen HCG ascuns în vaccinuri antitetanice.

„Ni s-au adeverit cele mai rele temeri; că această campanie a OMS nu este pentru eradicarea tetanosului neonatal, ci un exercițiu bine controlat de sterilizare în masă pentru control forțat al populației prin intermediul unui vaccin cunoscut pentru restrângerea fertilității”, a spus dr. Ngare, purtător de cuvânt al Asociației Medicilor Catolici din Kenya. „Dovezile au fost prezentate Ministerului Sănătății înainte a treia rundă de imunizare, dar au fost ignorate”.

Vaccinul, care a fost administrat gratuit unui număr de 2,3 milioane de fete și femei de Organizația Mondială a Sănătății (OMS) și UNICEF a fost finanțat de Global Alliance for Vaccines and Immunisation (GAVI), o organizație fondată și finanțată de Bill and Melinda Gates Foundation.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12678 vizualizari

  • +18 (32 voturi)    
    n-ar trebui sa le mai ofere ajutor deloc (Vineri, 15 mai 2020, 15:23)

    qwerasdf [utilizator]

    ar fi o masura mai eficienta de control a populatiei
    • -10 (18 voturi)    
      Perfect adevarat (Vineri, 15 mai 2020, 16:17)

      Armelocu [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Insa in acest caz nu mai poti beneficia de scutiri sau reduceri de taxe la fisc.
      • +5 (5 voturi)    
        Desigur (Sâmbătă, 16 mai 2020, 12:16)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Armelocu

        E clar ca de-alde Gates, care cica au donat ca la vreo 30 de miliarde de dolari catre diverse cauze non-profit, sunt absolut innebuniti sa nu plateasca taxe la fisc, viata lor depinde de asta.
  • +22 (38 voturi)    
    bravo Hotnews (Vineri, 15 mai 2020, 16:01)

    ovidiu17 [utilizator]

    Sunteti cei mai tari.
    Ati descoperit cea mai secreta si importanta sursa de stiri credibile, adica Muslim Mirror.
    Si ne-ati luminat si pe noi.
    La mai mare.
  • +6 (20 voturi)    
    A citit cineva articolul??? (Vineri, 15 mai 2020, 16:03)

    LiviuX [utilizator]

    Ma refer la cei din redactie. Ca in afara de titlu, nu vad nimic despre Bill Gates. Cum a facut crimele, de unde malpraxis-ul? Ca nu stiu sa fie si medic ca sa poata fi acuza de malpraxis. Si nici macar producator de medicamenteE desi daca ar fi, macar ar putea avea o oarecare legatura, dar tot nici vorba de malpraxis, care e cu totul altceva. Macar cititi Dex-ul inainte de a publica prostii, chiar preluate de pe site-uri (sa mai zic de cat de serios e asta?)...
  • +22 (32 voturi)    
    haha (Vineri, 15 mai 2020, 16:29)

    cont_nou [utilizator]

    Imaginați-vă că sunteți Bill Gates chiar acum.

    Vă petreceți 30 de ani din viață și 50 de miliarde de dolari pentru susținerea cauzelor umanitare. Salvați direct sute de mii de vieți în Asia de Sud-Est, oferind o rețea anti-malarie în jumătate de continent, scădeți rata mortalității infantile în întreaga lume în curs de dezvoltare finanțând programe de vaccin, inclusiv vaccinarea a 40.000.000 de copii pentru poliomielită și, printre multitudinea de Eforturi filantropice, finanțați platforme educaționale gratuite precum Academia Khan, astfel încât oamenii să poată avea acces gratuit la educație de înaltă calitate.

    Apoi, după ce ai donat jumătate din averea ta în scop caritabil și ai promis 90% din restul tot pentru caritate în testamentul tau.

    Probabil că omul aceasta face mai mult pentru o viață mai bună pe pământ pentru umanitate decât orice altă ființă umană care a trăit vreodată.

    Trist!
    • +1 (9 voturi)    
      Doar educatie (Vineri, 15 mai 2020, 17:13)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui cont_nou

      Cred ca mai bine s-ar fi concentrat doar pe educatie . Opinie strict personala . Fara educatie un om e exact ce vedeti acum pe strada de Covid - un potential pericol de altfel unicul pericol existent intr-un oras modern .
      • +4 (4 voturi)    
        Resemnati-va (Sâmbătă, 16 mai 2020, 12:29)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui gamma

        Facutul binelui in mod altruist este o activitate special gandita pentru expresia "damn if you do, damn if you don't".
        Indiferent daca e vb de Gates si donatiile lui de zeci de miliarde, sau despre un om oarecare, sadind un pom sau reparand o gaura din strada domeniul public, intotdeauna se vor gasi de 100 de ori mai multi oameni sa-l acuze sau sa distruga ce-a facut el. Sa puna si ei mana, ferit-a sfantul, dar sa distruga, oricand si cu o satisfactie fara margini. Asta-i experienta mea, dupa, sa zicem, 50 de ani de viata constienta in Romania.
        Ref Gates, fiti absolut ca daca dona doar pentru educatie, s-ar fi gasit nenumarati sa-l injure (probabil il injura oricum, stie el de ce) ca spala copiii pe creier, ca-i indoctrrineaza, ca atenteaza la valorile morale si culturale ale popoarelor respective, ca e neocolonialist cultural, bla-bla-bla-bla-bla. La fel cum il injura romanul verde pe Internet pe Soros, desi ani de zile a existat Internet in Ro via fundatia acestuia.
        Buna ziua ti-am dat, belea mi-am cautat. Sau, la alegere, pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.
    • +1 (3 voturi)    
      ai luat comentariul de pe 9gag (Vineri, 15 mai 2020, 18:11)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui cont_nou

      te-am prins!
  • +10 (14 voturi)    
    Aviz (Vineri, 15 mai 2020, 17:04)

    persuasiv [utilizator]

    samaritenilor.Le dai averea ta,ii hranesti,ii vindeci si ei te acuza de,incredibil,crima.Si cine o face???muslim mirror.Incredibil.Cred ca este una dintre cele mai socante stiri,citite de mine.Auzi...asociatia medicilor catolici.Jenant,de-a dreptul.Incredibil.
  • +9 (15 voturi)    
    Nu 500.000 de oameni (Vineri, 15 mai 2020, 17:12)

    Ronis ot Astria [utilizator]

    ci 500.000 de IDIOȚI este titlul corect ... chiar mă mir că sunt atât de puțini ...
    • +4 (6 voturi)    
      Si eu ma mir... (Vineri, 15 mai 2020, 20:35)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Ronis ot Astria

      Uita-te numai ce site a publicat stirea. Astora era suficient sa le spuna ca e american si nici nu mai trebuia un motiv sau ceva, semnau imediat.
  • +13 (15 voturi)    
    Daca (Vineri, 15 mai 2020, 17:25)

    ipolitic [utilizator]

    cineva baga o petitie sa impiedice planurile secrete al NASA sa curbeze pamantul plat, sigur se vor gasi jumate de milion de retardati sa semneze petitia.
    Deci: Bill Gates baga bani in propria fundatie, care finanteaza GAVI, care finantaza UNICEF, care finantaza Ministerul Sanatatii din Kenya, care vaccineaza cu parte din bani, restul banilor impartiti frateste nu ajung si la Asociatia Medicilor Catolici, la care fertilitatea purtatorului de cuvant scade cu 50%- pai nu Bill Gates e vinovatu'?
  • +16 (18 voturi)    
    Asta-i de publicat in Sputnik (Vineri, 15 mai 2020, 17:32)

    Plagarus [utilizator]

    Uffff ce tampenie veninoasa.
  • +2 (4 voturi)    
    Pai vaccinul asta . . . . (Sâmbătă, 16 mai 2020, 7:53)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . este inventat si fabricat de Bill si Melinda Gates? Aiurea! Ei si nu ei, ci fundatia lor, a asigurat finantarea operatiunii de vaccinare! Incredibil cati proste sunt pe lumea asta, inclusiv in Romania!