Hillary Clinton a anunţat că îl susţine pe Joe Biden în cursa pentru Casa Albă

de RA     HotNews.ro
Miercuri, 29 aprilie 2020, 8:43 Actualitate | Internaţional


Hillary Clinton
Foto: Captura YouTube
​Fostul secretar de stat american şi candidatul democraţilor la alegerile pezidenţiale din 2016, Hillary Clinton, a declarat marţi că îl susţine pe fostul vicepreşedinte Joe Biden în cursa pentru Casa Albă de anul acesta. „Avem nevoie de un lider precum Joe Biden”, a spus Clinton, potrivit CNN, citat de Mediafax.

Hillary Clinton l-a numit pe Biden un „prieten” şi o persoană care s-a „pregătit pentru acest moment întreaga sa viaţă”, în timp ce l-a catalogat pe preşedintele Donald Trump ca pe cineva care este atât de rău pregătit să fie lider adevărat, încât pare că joacă doar un rol de televiziune.

„Vreau să mă alătur tuturor celor care te susţin pentru a fi preşedintele nostru”, a spus Clinton, adăugând, referindu-se la pandemia de coronavirus, că „acesta este un moment în care avem nevoie de un lider, un preşedinte, precum Joe Biden”.

Biden a numit-o pe Clinton drept „prietenă” şi i-a mulţumit-o pentru „minunata ei susţinere”.

Biden a devenit prezumtivul candidat democrat la alegerile prezidenţiale din noiembrie după ce Sanders şi-a suspendat campania la începutul lunii aprilie, iar Clinton a spus în repetate rânduri că va susţine eventualul nominalizat. La alegerile din 2016, Clinton a pierdut preşedinţia SUA în faţa lui Donald Trump, dar a câştigat votul popular.

Clinton, prima femeie candidat la preşedinţia Statelor Unite din partea unui partid major, este cea mai recentă figură democratică care susţine candidatura lui Biden. Sprijinul acesteia vine după cele ale fostului preşedinte Barack Obama, preşedintelui Camerei Reprezenţanţilor Nancy Pelosi, şi senatorilor democraţi Bernie Sanders şi Elizabeth Warren.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1117 vizualizari

  • -1 (19 voturi)    
    Inca un glont de argint in Biden (Miercuri, 29 aprilie 2020, 8:56)

    Fides [utilizator]

    Oare Biden stie ca e candidat? Poate e ocupat cu #metoo.
    • -2 (12 voturi)    
      Nu conteaza! (Miercuri, 29 aprilie 2020, 12:29)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      Dv ati intrebat: "Oare Biden stie ca e candidat?"
      Eu cred ca pe Biden nici nu-l intereseaza aceasta candidatura la care l-au impins altii din SPATE...!

      De altfel, d-na Hillary a fost foarte SINCERA cand a afirmat ca:
      - Vreau să mă alătur tuturor celor care te susţin pentru a fi Preşedintele NOSTRU' !!!

      Deci, Obama il sprijina, Clinton la fel, si iata, astfel, vor avea 'Presedintele Nostru' care va face ce i se ordona!

      De altfel, Joe Biden, "a recunoscut că, dacă este posibil, ar alege-o pe Michelle OBAMA pentru functia de vicepreședinte", si iata dovada:

      "2020 presidential hopeful and Former Vice President Joe Biden admitted that if possible he would without a doubt choose Michelle Obama as his vice president":
      https://impeachmentalerts.com/edition-april-21/

      Cred ca si China prefera o schimbare la Casa Alba! asa incat PC Chinez va vota in unanimitate pentru Biden care, fiind mai 'flexibil', va putea manca chia si o supa de Lilieci...
      • -1 (7 voturi)    
        china (Miercuri, 29 aprilie 2020, 16:20)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Joseph18

        basca rusia si iranul.
        • -2 (4 voturi)    
          Rusia, China, Iranul impotriva lui Trump! (Miercuri, 29 aprilie 2020, 19:07)

          Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          Cred ca Republica Islamica Iran a fost foarte multumita de pozitiile adoptate de UE, China si Rusia. Chiar si Obama Hussein si-a oferit 'ploconul' catre Teheran, desigur in timpul mandatului sau!

          Chestia ca s-a bagat 'necioplitul politic', pe nume Trump, si le-a stricat 'jocurile de societate'...!
          Din acest motiv, Biden poate sa mizeze si pe ajutorul Iranului unde se aude 'Moarte Americii numai, si NUMAI in 'cinstea' lui Trump:

          “Death to America'
          https://www.youtube.com/watch?v=U6AG1OqeItI

          Cine poate sa stie ce va urma?
        • 0 (0 voturi)    
          Desigur (Joi, 30 aprilie 2020, 20:22)

          Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          Oricine va observa numarul de MINUSURI acordate TUTUROR comentariilor din acest articol va putea sa intelega cat de semnificativa este pozitia "STUDENTILOR" [sau investitorilor STRAINI] din Romania
  • 0 (18 voturi)    
    :D (Miercuri, 29 aprilie 2020, 8:57)

    Nevermind [utilizator]

    Ce se pregateste tanti sa fie VP si sa conduca de facto in locul senilului
  • -1 (13 voturi)    
    Deci Joe Biden va pierde. (Miercuri, 29 aprilie 2020, 9:32)

    asavreau [utilizator]

    Hillary Clinton nu cred-că poate să-l susțină.
  • -1 (13 voturi)    
    Asta-i mai lipsea lui Biden... (Miercuri, 29 aprilie 2020, 10:17)

    John M. [utilizator]

    O carja de cauciuc de la o "castigatoare"...