VIDEO Coronavirus Marea Britanie: Petrecere cu muzica rave, grătar și alcool pe un submarin nuclear

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 24 aprilie 2020, 16:48 Actualitate | Internaţional


Gratar pe submarin
Foto: The Sun
Comandantul unui submarin de atac de 1 miliard de lire sterline, propulsat cu energie nucleară, este cercetat după ce a fost filmat organizând împreună cu echipajul un „grătar cu temă rave”, potrivit The Guardian și The Sun. În imagini se poate observa cum marinarii fac un grătar chiar desupra submarinului, consuma alcool, totul pe acorduri de rave.

Cmdr John Lewis, căpitanul HMS Trenchant, un submarin de atac propulsat cu energie nucleară, cu sediul la baza navală Devonport, a fost trimis acasă în concediu după ce superiorii săi au văzut imaginile, acesta fiin în pericol să fie demis din funcție.

Submarinul a fost în misiune de patrulare înainte de a fi nevoit să se întoarcă la Devonport pentru reparații. Potrivit legii, echipajul trebuia să rămână în izolare până ce reparațiile ar fi fost finalizate.

Marina Regală l-a plasat pe Lewis sub „anchetă administrativă” exprimând anumite îngrijorări legate de capacitatea sa de a lua decizii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















6245 vizualizari

  • +10 (22 voturi)    
    care este problema (Vineri, 24 aprilie 2020, 16:57)

    g01an [utilizator]

    serios acum, astia sunt oricum carantinati de cand intra in misiune si sunt bagati in izolare si supravegheati si dupa misiune. cata vreme sunt pe submarin nu mai exista chestia asta cu distantarea, n-ai cum sa pastrezi igiena intr-o astfel de nava.

    deci ei n-au ce rau sa faca cuiva, rau care sa nu fie facut oricum datorita conditiilor.

    macar sa se distreze oamenii! moralul este foarte important pe astfel de nave si capitanul stie bine asta si a luat decizie ok. daca dupa misiune nu au cum sa se destreseze, macar in momentele linistite cat stau la mal sa poata si ei distra.
    • 0 (10 voturi)    
      Este vorba de imagine... (Vineri, 24 aprilie 2020, 17:24)

      ggiiggii [utilizator] i-a raspuns lui g01an

      Toata lumea, bine cel putin aia normali si care au ceva experienta de viata, stiu ca armata( si mai ales un submarin nuclear) este un mediu de lucru foarte stresant...in care trebuie sa gasesti metode de relaxare...de asemenea toata lumea stie ca in armata se bea si se chefuieste pe rupte.....
      Doar ca...nu trebuiau sa o faca pe submarin....este vorba de imagine si de reactia contribuabililor.
    • -7 (11 voturi)    
      poate n-ai citit cuvintele... (Vineri, 24 aprilie 2020, 17:40)

      mcris [utilizator] i-a raspuns lui g01an

      ...submarin de *atac*
      • -1 (7 voturi)    
        si...daca era de aparare? (Vineri, 24 aprilie 2020, 18:56)

        ggiiggii [utilizator] i-a raspuns lui mcris

        Aveau voie?
    • -4 (10 voturi)    
      clar (Vineri, 24 aprilie 2020, 17:50)

      zavalitaa [utilizator] i-a raspuns lui g01an

      Noroc că nu gestionezi un submarin nuclear, sau, de fapt, orice activitate umană bazată de reguli
    • +3 (5 voturi)    
      alcool (Vineri, 24 aprilie 2020, 18:52)

      StefanZatag [anonim] i-a raspuns lui g01an

      Pe ambarcatiuni nu se bea. Regula!
  • +6 (10 voturi)    
    Nicio legatura intre imagini si text (Vineri, 24 aprilie 2020, 17:05)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Doi tampiti pun muzica si se agita pe tarm, iar restulmarinarilor stau proptiti pe balustrada la o distanta considerabila de submarin.
    Chiar daca faceau gratar pe puntea submarinului nu vad care e problema. Chiar si in submarin exista o bucatarie si se gateste pentru echipaj. Chiar si marinarii mananca in timpul misiunilor. Poate e surprinzator, dar marinarii mananca si atunci cand sunt obligati sa stea in port si asteapta sa fie reparata nava.
    • -1 (5 voturi)    
      La englezi . . . . (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 10:10)

      Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui YorkshireTerrier

      . . . . . nu tine ,,merge si asa" ca la romanica! Acolo este vorba de disciplina. Si sa nu uitam ca este vorba de un submarin de atac cu propulsie si poate cu torpile nucleare.
  • +1 (11 voturi)    
    Infecta mai e muzica aia, rave! (Vineri, 24 aprilie 2020, 17:18)

    Sparafucile [utilizator]

    E adevarat ca nu s-a auzit nimic dar tot infecta e. Nu puteau sa puna si ei un Bach, un Haendel, un Vivaldi, un Zavaidoc?
  • -3 (5 voturi)    
    din (Vineri, 24 aprilie 2020, 20:34)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    fosta stapina a marilor, marina britanica a ajuns jalea marilor, si ar fi ridicol daca n-ar fi tragic. Cu cocalarii astia, da, cocalari nu sint doar manelistii romani, ar trebui sa te duci la razboi. Mai bine ii lasi acasa si capitulezi din start. Multi cred ca nu vor mai fi razboaie,
    si mai ales europa nu va participa. Insa istoria ne invata cu totul altceva.