VIDEO Mii de australieni au ieşit la plajă, deşi ţara este în stare de urgenţă

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 20 martie 2020, 23:50 Actualitate | Internaţional


Australieni la plaja
Foto: Captura YouTube
Mii de australieni au ignorat sfaturile autorităţilor şi au ieşit la plajă, în apropierea oraşului Sydney, la faimoasa plajă Bondi, relatează Mediafax. Australia este în stare de urgenţă, cu mai mult de 600 de cazuri de coronavirus confirmate.

Australia a confirmat până acum peste 600 de cazuri de pacienţi pozitivi cu noul coronavirus şi a declarat stare de urgenţă.

Cu toate acestea, mii de oameni au ignorat sfaturile autorităţilor şi au ieşit la plajă, în apropierea oraşului Sydney, la faimoasa plajă Bondi. Vremea caldă i-a făcut pe oameni să iasă la numeroasele plaje din apropierea oraşului Sydney.

De vineri, Australia a interzis accesul oamenilor care nu au reşedinţă în această ţară, pentru a împiedica răspândirea pandemiei de Covid-19.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9856 vizualizari

  • -5 (13 voturi)    
    Mare (Vineri, 20 martie 2020, 23:54)

    POMPIERUL [utilizator]

    ti-e gradina Doamne....
  • +5 (15 voturi)    
    free people (Vineri, 20 martie 2020, 23:56)

    Kosmos [utilizator]

    Enjoying nice weather..
  • +1 (15 voturi)    
    Oameni, nu gandaci ! (Sâmbătă, 21 martie 2020, 0:12)

    CezarN [utilizator]

    Bravo lor!
  • -2 (14 voturi)    
    Cel puțin... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 0:15)

    Nyk1 [utilizator]

    ...mai sunt și alții cel puțin la fel de inconștienți și iresponsabili ca românii.
  • +2 (8 voturi)    
    dar de la.. (Sâmbătă, 21 martie 2020, 0:20)

    exilatul [utilizator]

    plajele din florida nu aveti imagini .....ca si acolo erau pline ieri....
    • 0 (4 voturi)    
      Spring break e in toi (Sâmbătă, 21 martie 2020, 2:26)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Facultatile s-au inchis, e spring break pana la toamna.
  • +1 (7 voturi)    
    Down under (Sâmbătă, 21 martie 2020, 0:33)

    NoFive [utilizator]

    Laid back, mate...
  • +1 (5 voturi)    
    Decat inchis in casa, cu bratele pe piept .... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 9:22)

    KTerinca [utilizator]

    .... mai bine ceva PARTY !!!