Berlusconi, în vârstă de 83 de ani, și-a părăsit partenera în vârstă de 34 de ani pentru o femeie mai tânără

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 5 martie 2020, 14:57 Actualitate | Internaţional


Marta Fascina
Foto: Captura Facebook
Fostul premier italian Silvio Berlusconi, cunoscut pentru escapadele sale sexuale în timpul faimoaselor serate private ”bunga bunga”, s-a separat oficial de partenera sa în vârstă de 34 de ani pentru o femeie de 30 de ani, relatează AFP.

Miliardarul de 83 de ani a părăsit-o pe Francesca Pascale, în vârstă de 34 de ani, după 12 ani de relație, dar ”rămân prieteni”, a ținut să precizeze partidul său politic, Forza Italia, într-un comunicat publicat miercuri în timp ce Italia se confruntă cu o epidemie de coronavirus care a făcut deja 107 morți.

Francesca Pascale, care a spus într-un interviu că i-a cerut lui Berlusconi în fiecare zi să se căsătorească cu ea, pare să fi fost luată prin surprindere, potrivit cotidianului La Repubblica.

”El va rămâne mereu drag inimii mele. Îi doresc toată bucuria din lume și sper că va găsi pe cineva care va avea grijă de el așa cum am făcut-o eu”, a spus tânăra, remarcată de Berlusconi când ea a fondat un fan club în cinstea fostului premier.

Deja divorțat de două ori, acesta a cedat șarmului unui manechin de 30 de ani, Marta Fascina, care este parlamentar din partea partidului Forza Italia.

Silvio Berlusconi a dominat politica italiană pentru două decenii în ciuda scandalurilor sexuale și a proceselor.

În 2013, fostul cântăreț, care a debutat ca animator al seratelor pe o navă de croazieră înainte să devină un magnat al mass-mediei, a fost condamnat la 7 ani de închisoare pentru relații sexuale plătite cu o adolescentă de 17 ani, Ruby. Sentința a fost anulată la apel.

În acest moment el este urmărit penal pentru că a cumpărat tăcerea unei tinere femei care a participat la seratele sale care se transformă în orgii.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















28460 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    seful de la bunga bunga (Joi, 5 martie 2020, 15:09)

    Cactus Jack [utilizator]

    ….surplusul de testosteron sau punguta bine umpluta, atrage mandrutele in brätele lui Berlusconi? Prseupun ca doar un simplu PR se afla in spatele acestor simpatice scenete amoreze.
  • +2 (8 voturi)    
    De ce sunt așa mulți romàni în Italia? (Joi, 5 martie 2020, 15:11)

    nick24 [utilizator]

    ginta latină!
    Ne place să ne băgăm amantele în politică sau alte funcții bine plătite,
    De ce să-ți întreții amantele din banii tăi, când poți să le ții pe banii statului ( proștilor)?
  • -4 (6 voturi)    
    De ce sunt așa mulți romàni în Italia? (Joi, 5 martie 2020, 15:11)

    nick24 [utilizator]

    ginta latină!
    Ne place să ne băgăm amantele în politică sau alte funcții bine plătite,
    De ce să-ți întreții amantele din banii tăi, când poți să le ții pe banii statului ( proștilor)?
    • +2 (2 voturi)    
      @nik24, intrebarea e alta : (Vineri, 6 martie 2020, 13:10)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      De ce sunt atatia fraieri care iti dau "plus" pt ca in secunda urmatoare sa se trezeasca si sa te umple de "minusuri" pt acelasi comment ?
  • +8 (12 voturi)    
    Sa-l intelegem si pe Berlusconi... (Joi, 5 martie 2020, 15:17)

    Sparafucile [utilizator]

    Fiindca nu e placut, atunci cind te stii barbat chipes, sa-ti duci existenta linga o baba.
    • -4 (8 voturi)    
      Catolicism Liberal... (Joi, 5 martie 2020, 17:53)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Metoda aleasa de Berlusconi - pentru a se mentine in FORMA - este corecta si nici NU poate fi interzisa de religia sa Catolica
      Iata mai multe info despre acest om deosebit:

      https://ro.wikipedia.org/wiki/Silvio_Berlusconi

      Deci, daca ati vazut ce cariera a reusit, fiind si Presedintele Partidului 'Forza Italia', nu ne ramane decat sa-i uram: "Forza Silvio"...tine-o TARE si la mai MARE!
  • +4 (8 voturi)    
    In realitate e invers: (Joi, 5 martie 2020, 18:02)

    Miky113 [utilizator]

    Ea l-a parasit pe babalau, pentru un june tiner; iar fatuca aia libera fugea de un anume virus, si a ajuns taman in bratele altuia.
  • +5 (11 voturi)    
    Sunteti invidiosi! (Joi, 5 martie 2020, 18:07)

    fdaniel [utilizator]

    Hai, recunoasteti!
  • +6 (6 voturi)    
    Cea tanara aduce si o echipa (Joi, 5 martie 2020, 22:07)

    John M. [utilizator]

    de reanimare in standby 24/7.
  • +4 (4 voturi)    
    cum spunea duduia (Vineri, 6 martie 2020, 0:17)

    nash pandelica [utilizator]

    i'a purtat de grija destul, alta mai tanara are mai multa putere, vine vremea can' tre' sa'l scoale de pe buda, ca guta, artroza, vin cu varsta.
  • +3 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 6 martie 2020, 2:22)

    [anonim]

  • +3 (3 voturi)    
    Pana la sfaritul vietii... (Vineri, 6 martie 2020, 12:29)

    Cataleya [utilizator]

    ...Berlusconii va ramane un boem rasfatat al italienilor, indiferent de cat de corupt ar fi fost sau cate amante tinerele va mai avea.
  • +2 (2 voturi)    
    Saracul Don Silvio s-a sclerozat ! (Vineri, 6 martie 2020, 13:04)

    Susufler0 [utilizator]

    A luat o baba de 30 de ani, in loc sa ia o fatuca de 18 si s-o creasca pana la 34 cum a facut cu Francesca ! :)))