Donald Trump apare într-o înregistrare audio în care ar cere demiterea ambasadorului SUA în Ucraina

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 2:40 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: White House
Vocea președintelui american Donald Trump apare într-o înregistrare audio din 2018 în care se pare că cere demiterea ambasadorului SUA de atunci în Ucraina, o figură cheie în seria evenimentelor care au condus la inculparea sa, relatează Mediafax, citând Reuters și ABC.

Înregistrarea prezintă o voce care seamănă cu cea a lui Trump care se afla în aprilie 2018 la o cină cu mai mulţi invitați, inclusiv Lev Parnas, fostul asociat al avocatului său, Rudy Giuliani, a informat ABC, citând surse familiare cu înregistrarea.

„Scapă de ea! Dă-o afară mâine. Nu-mi pasă. Dă-o afară mâine. Dă-o afară. Bine? Fă-o.", spune vocea, potrivit ABC.

Dacă este autentică, înregistrarea ar consolida argumentul democraților potrivit cărora asociații lui Trump au petrecut aproape un an încercând să o demită pe ambasadoarea Marie Yovanovich pentru că au văzut-o ca pe un obstacol în eforturile lor de a presiona Ucraina pentru investigarea rivalului său politic, Joe Biden.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2412 vizualizari

  • -5 (15 voturi)    
    Asa (Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 3:38)

    costyctin [utilizator]

    Si care ar fi problema?
    Alegerea si schimbare ambasadorilor e atributul exclusiv al presedintelui.
    Obama cand a preluat puterea a schimbat toti ambasadorii lui GWB peste noapte dar nu exista atata ofuscare fabricata in presa
    • -1 (11 voturi)    
      problema este... (Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 5:22)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui costyctin

      ca escrocii au , de multe ori , imbecili care ii simpatizeaza...iar unii dintre ei au si drept de vot....
      • 0 (4 voturi)    
        concret, ce e fals in afirmatiile lui Costyctin? (Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 13:43)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        A schimbat sau nu Obama ambasadorii lui Bush jr? Are presedintele US dreptul exclusiv sa schimbe ambasadorii?
        De masini de feresti in stanga si in dreapta, de escrocii si imbecili te feresti de peste tot.
        • -1 (5 voturi)    
          Esti in eroare! (Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 15:33)

          yol [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Trump a numit-o ambasadoare! Si avea mandat cum au toti diplomatii in lumea civilizata.
          Si da, Obama a numit noi ambasadori dupa Bush,cum a facut si Trump, cum a facut si Iohannis, cum fac toti presedintii cand preiau stafeta.
          Eu inteleg ca esti fan, dar nu sarim de la chioscuri la diplomatie.
    • +1 (9 voturi)    
      Problema? (Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 6:07)

      cenzuratul [utilizator] i-a raspuns lui costyctin

      Problema e Trump Derangement Syndrome - o boala a timpurilor moderne.
      • -2 (6 voturi)    
        Nu Trump e problema (Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 9:08)

        banel [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

        Ci prostia celor care il voteaza si sustin. Trump e doar rezultatul imbecilitatii din ce in ce mai ridicate a unei mari parti a populatiei.
    • 0 (0 voturi)    
      " Da-o afara !" (Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 20:19)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui costyctin

      Adica Trump vorbea cu el insusi de fata cu mai multa lume ?Deci in puterea exclusiva a lui este sa o dea afara si Trump ii cere lui Trump sa o dea afara ! Au inebunit democratii cu aceste inregistrari false ?!
  • 0 (6 voturi)    
    Alta (Sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 11:40)

    yol [utilizator]

    coincidenta!:))
    Probabil el a inteles ca ambasadorii reprezinta interesele lui, iar cand a aflat ca nu e asa, s-a suparat si a trecut la limbajul lui academic si sofisticat. Un fel de Veorica cu oaie!:)))