Olguța Vasilescu: În proporție de 99% vreau să candidez la Primăria Craiovei

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 13 ianuarie 2020, 7:51 Actualitate | Internaţional


Lia Olguta Vasilescu
Foto: HotNews.ro, EurActiv.ro
Fostul ministru al Muncii Lia Olguța Vasilescu a declarat că încă nu a luat o decizie să candideze pentru un post în cadrul PSD, însă aceasta depinde dacă se va înscrie sau nu pentru un nou mandat la Primăria Craiovei, potrivit Mediafax.

„În proporţie de 99 la sută vreau să candidez”, a spus Vasilescu. Fostul ministru al Muncii a declarat că nu a luat nicio decizie în privința candidaturii pentru o funcție în PSD. „Depinde foarte mult de decizia pe care o voi lua - dacă voi candida sau nu la Primăria Craiovei. În proporţie de 99% vreau să candidez la Primăria Craiovei”, a spus Lia Olguța Vasilescu într-o conferință de presă.

Olguța Vasilescu a mai deținut funcția de primar al Craiovei în perioada 2012 - 2017. În luna ianuarie 2017, aceasta a preluat portofoliul Ministerului Muncii, pe care l-a deținut până în noiembrie 2018.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2752 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Asta nu are niște dosare? (Luni, 13 ianuarie 2020, 8:11)

    prec [utilizator]

    Cât de reduși ar putea fi oltenii s-o realeagă?
    • +10 (10 voturi)    
      Ei si tu.. (Luni, 13 ianuarie 2020, 9:27)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Ma mir ca nu mai e cu nasul pe sus, ziceai ca vroia sa conduca Parisul ... O sa fie extrem de multumita daca va pacali oltenii din banie.
  • +12 (12 voturi)    
    Succes (Luni, 13 ianuarie 2020, 8:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Un oraș de mafioti va alege o complice de-a lor de tepa acestei otrepe, așa cum a si facut.
    • -10 (12 voturi)    
      Olguta a facut treaba cat a fost primar (Luni, 13 ianuarie 2020, 10:09)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      inclusiv ca a creat o echipa de fotbal si un stadion....la alegerile locale se voteaza gospodarul, nu culoarea politica. Are sanse sa castige inca un mandat, pe bune. Depinde de ce contracandidat va avea.
      • +3 (3 voturi)    
        Foarte bine... (Luni, 13 ianuarie 2020, 11:54)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Dac-o mai prindeti in Craiova legati-o bine, bagati-o-n cusca, priponiti-o, treaba voastra, dar nu-i mai dati drumul sa vina spre capitala ca ne-a enervat destul.
        Are in ea tupeul de marlan prost al lui Ceausescu si in rest nimic!
      • +3 (3 voturi)    
        Mda (Luni, 13 ianuarie 2020, 12:13)

        JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        A furat, dar ne-a dat si noua.

        Nu va mai faceti bine secolul asta...
  • +13 (13 voturi)    
    Iar noi, (Luni, 13 ianuarie 2020, 8:37)

    John M. [utilizator]

    tot in proportie de 99% am vrea s-o iei dupa Mazare, Vasilica sau oricare altul din PSD care a luat drumul uitarii ca ne-am saturat de prostia voastra ca de Ceausescu.
  • +10 (10 voturi)    
    Asa Volguto (Luni, 13 ianuarie 2020, 8:54)

    ady77 [utilizator]

    Nu te lasa.
    Poporul oltean te iubeste, ia un praz tare si spor la treaba.
  • +7 (9 voturi)    
    Deci nu-i hotărâtă. (Luni, 13 ianuarie 2020, 8:57)

    asavreau [utilizator]

    Atunci Hotnews de ce publicați știrea?Lăsați femeia să se hotărască.Nu o grăbiți.Eu știu că nu va câștiga,așa că Olguța se va răzgândi.
  • +13 (13 voturi)    
    Va multumim foarte frumos (Luni, 13 ianuarie 2020, 9:09)

    ipolitic [utilizator]

    ca ne lasati sa speram pret de 1%.
  • +11 (11 voturi)    
    ... (Luni, 13 ianuarie 2020, 9:58)

    Andrei_Buc [utilizator]

    si idiotii o sa o voteze