Prințul Harry și Meghan se distanțează de familia regală britanică: Vrem să muncim pentru a deveni independenți financiar

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 8 ianuarie 2020, 21:11 Actualitate | Internaţional


Harry si Meghan
Foto: Captura Twitter
Prințul Harry și soția sa, Meghan, au anunțat, miercuri, că se retrag din rolurile lor de prim-plan din cadrul familiei regale britanice pentru a obține independență financiară și pentru a se stabili pentru o parte a anului în America de Nord, relatează AFP.

„Avem intenția de a renunța (la rolul) de membri de rang înalt ai familiei regale și să muncim pentru a deveni independenți financiar, în timp ce continuăm să o susținem pe regină”, au anunțat într-un comunicat soții, care au spus în ultimele luni că resimt ca fiind dificilă presiunea mediatică legată de funcțiile lor, asigurând că au luat această decizie „după multe luni de discuții”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















17220 vizualizari

  • +9 (17 voturi)    
    pe naiba ! (Miercuri, 8 ianuarie 2020, 21:32)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    pe naiba !
  • -1 (17 voturi)    
    Daca asta are fata.... (Miercuri, 8 ianuarie 2020, 21:49)

    Ozmo [utilizator]

    De Rege cu kkt-urile lui de conceptii...se duce dreaq regatul cu pspagalul asta tinut sub fusta panaramei de nevasta...
  • -2 (18 voturi)    
    Vai de capul la amândoi ! (Joi, 9 ianuarie 2020, 0:46)

    Observatory [utilizator]

    Doi prostavani , ea o răsuflată și el un prostănac fără posibilități de avans in viața !
    Păcat de copil !
    PS
    Săracă Diana, s-a dus sa nu vadă mizeria de copil prost .
    Noroc cu Williams , pare și este un print inteligent !
    • +5 (11 voturi)    
      Și totuși (Joi, 9 ianuarie 2020, 8:40)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Ăia o ard pe bani frumoși, tu distribui mizerii pe Hotnews.
    • +1 (3 voturi)    
      De ce sunt ma prostanaci ? (Joi, 9 ianuarie 2020, 15:54)

      BartSimpson [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Independenta e o prostie ? E bine sa stai ca parazitu pe banii contribuabililor nu ? Toti ati vrea .. parazitilor. Casa Regala a cheltuit in 2019 nici mai mult nici mai putin de 67 milioane lire !!! E scumpa viata cand stai in castele si mananci doar caviar.
  • +4 (8 voturi)    
    Tot ce se poate (Joi, 9 ianuarie 2020, 7:29)

    ranuhasu [utilizator]

    Dusul realitatii e rece, Harry boy - dar nu iti doresc noroc: spre deosebire de noi, ceilalti, tu vei avea intotdeauna plasa de siguranta din fir de matasa.
  • +6 (14 voturi)    
    Expertii romani (Joi, 9 ianuarie 2020, 7:37)

    AdrianRO [utilizator]

    Sa vedem ce graiesc prea-muncitorii experti romani, prin comentarii.
    • +1 (3 voturi)    
      Bănuiesc ca mintea ta (Joi, 9 ianuarie 2020, 14:17)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui AdrianRO

      generează aburi fierbinți !
      Tu ești singurul muncitor roman ?!?!
      Suna a Cațavencu la berărie !
  • -2 (8 voturi)    
    ? (Joi, 9 ianuarie 2020, 8:37)

    Gigi Kent [utilizator]

    Cine sunt indivizii?
    • 0 (2 voturi)    
      Gigi Kent !!!? (Joi, 9 ianuarie 2020, 12:28)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ????????????????????????
      • -1 (1 vot)    
        in (Joi, 9 ianuarie 2020, 15:44)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui sipu

        Siberia nu ajung toate informatiile. Doar alea despre Tarul Rusiei.
  • -1 (3 voturi)    
    deci (Joi, 9 ianuarie 2020, 12:36)

    nash pandelica [utilizator]

    vom avea un printz de ny !
    era si timpul !
  • +2 (4 voturi)    
    era un cantec.. (Joi, 9 ianuarie 2020, 12:38)

    nash pandelica [utilizator]

    femeia te ridica, femeia te coboara...

    acuma, sa ma ierte feministele de p'acilea, da asa e cantecu', l'am cantat toti, in tinerete, la un pahar ...in plus.
    • +1 (3 voturi)    
      Buna comparația cu (Joi, 9 ianuarie 2020, 14:22)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Versurile cântecului , dar de departe se pare ca femeia nu prea are material din ce sa ridice ..el saracu nu a muncit nicăieri doar trebușoara de printulet la nivelul lui !
      Păcat !
      • 0 (2 voturi)    
        e veteran de razboi (Joi, 9 ianuarie 2020, 23:33)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

        probabil ca din pensia de veteran traieste...
  • 0 (2 voturi)    
    De cacao (Joi, 9 ianuarie 2020, 15:05)

    gie [utilizator]

    S-au prostit si astia... Fac de rusine casa regala... Au trecut la neo-... Regina i-a aparat si ei intorc spatele...Rusine
  • +2 (2 voturi)    
    Nu i-am admirat niciodata (Joi, 9 ianuarie 2020, 15:57)

    BartSimpson [utilizator]

    Dar stirea ma surprinde si chiar pozitiv. Foarte bine, sa traiasca din ce produc. Oricum, la rece vorbind, Harry este muult prea departe de tron in termeni de successiune, no chance. Asa ca nu pierde nimic. Mbine, daca face pe independentu dar consuma banii britilor prin Canada sau SUA .. nu mai e OK. Independenta inteleg ca traieste fix din ce produce el. N-am dubii ca se gaseste o firma sa-l angajeze consultant, e doar englez si astia sunt experti in orice :)))) (joke)