Fiica lui Soleimani, mesaj pentru Trump: ”Nebunule, să nu crezi că totul s-a terminat odată cu martiriul tatălui meu”

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 6 ianuarie 2020, 7:55 Actualitate | Internaţional


Qassem Soleimani
Foto: Captura YouTube
Fiica generalului iranian ucis vineri de o lovitură americană a declarat luni, în fața marii mulțimi adunate la ceremonia funerară din Teheran, că pentru Statele Unite și Israel urmează vremuri nefaste din cauza morții lui Qassem Soleimani, transmite Reuters.

”Trump, nebunule, să nu crezi că totul s-a terminat odată cu martiriul tatălui meu”, a spus Zeinab Soleimani, într-un discurs transmis de televiziunea de stat.

”America și Sionismul trebuie să știe că martiriul tatălui meu va duce la trezirea frontului rezistenței și le va aduce vremuri întunecate și distrugerea căminelor lor”, le-a zis Zeinab Soleimani celor veniți la funeralii.


Soleimani a fost ucis vineri, ca urmare a atacului unei drone americane împotriva convoiului său, pe aeroportul din Bagdad. Generalul maior de 62 de ani a fost considerat a doua cea mai puternică figură din Iran, după liderul suprem, Ayatollahul Ali Khamenei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11578 vizualizari

  • -2 (54 voturi)    
    acum vreo 20 de ani (Luni, 6 ianuarie 2020, 8:00)

    Francisc 1 [utilizator]

    aceeasi retorica o avea sadam si acoliti , da cand a inceput razboiul sau ascuns ca soareci prin canale
  • +16 (24 voturi)    
    iranienii se pricep la a atince corzi emotionale (Luni, 6 ianuarie 2020, 8:22)

    dessik [utilizator]

    Au pus o fata sa vorbeasca in fata multimii - foarte "eficient". Am vazut deja si in Game of Thrones si in cazul Greta ca fetele sunt foarte bagate in seama cand rostesc discursuri voinicesti. Putem sa nu ne indoim ca guvernul lor si orice actiuni vor mai intreprinde se vor bucura de suportul populatiei.

    Sper doar sa nu escaladeze lucrurile in razboi. Dar Trump pare ca ii provoaca pentru asta.
    • +18 (22 voturi)    
      Emult mai veche (Luni, 6 ianuarie 2020, 9:25)

      i_k [utilizator] i-a raspuns lui dessik

      Sunt bagate in seama de la Jeanne D'Arc incoace. Iar daca te iei dupa piesele de teatru antic, cam de pe vremea Razboiului Troian(vezi Elektra)
      • +7 (11 voturi)    
        Bagate in seama... (Luni, 6 ianuarie 2020, 11:13)

        ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui i_k

        Te referi la Cassandra?
        • -9 (19 voturi)    
          E Karmen, acoperita la noi (Luni, 6 ianuarie 2020, 11:26)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

          sub numele Dan.
          Ca alt akoperit, Voikulescu.
          Unii ar zice ca-s din tribul pierdut al lui Dan, eu as zice doar ca ar trebui sa fie facuti pierduti.
        • -10 (20 voturi)    
          Sau Ka Sandra (Luni, 6 ianuarie 2020, 11:27)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

          aia pe care dac-o asculti, in Iran, te trezesti atarnat de-o macara.
  • -6 (46 voturi)    
    Sper sa ma insel, dar cred ca totusi (Luni, 6 ianuarie 2020, 8:23)

    Alui [utilizator]

    Totul e terminat pentru Iran! Daca sunt destul de nebuni sa-i provoace pe americani mai departe, o sa ajunga mai rau ca Irak si Afganistan!
  • +9 (45 voturi)    
    Nebunul in cauza (Luni, 6 ianuarie 2020, 8:58)

    ruskimushki [utilizator]

    nu-si acopera femeile lui sau ale altora cu saci negri, nu taie gatitza crestinilor in semn de solidaritate cu o mortaciune poreclita "profetul", nu ucide cu pietre cand are chef.
    Taticul asteia dirija militzii islamice, ceva in genul minerilor de la noi dar inarmatzi cu akauri si hangere.
    Sa-i uram si ei aceeasi soarta, astia sunt imposibil de resetat.
  • -6 (42 voturi)    
    nu s-a terminat... (Luni, 6 ianuarie 2020, 8:58)

    Martha Logu [utilizator]

    ... mai sunt sobolani de prajit...
  • -4 (36 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 6 ianuarie 2020, 9:21)

    [anonim]

    • -5 (23 voturi)    
      Multi (Luni, 6 ianuarie 2020, 10:12)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui

      Daca aveti timp cautati pe Internet.
      Eu va ofer ceva pe scurt unde se poate auzi si strigatele de bucurie ale asistentei incantate de show:

      Hanging [spanzuratoare]
      Public executions in Iran
      21 Sept, 2017

      https://www.youtube.com/watch?v=2xIwHqURjGc
  • -9 (37 voturi)    
    Soleimani eroul (Luni, 6 ianuarie 2020, 9:54)

    levierul [utilizator]

    chiar sunt multi romani care cred ca politicienii si armata iraniana sunt aparatorii care lupta cu imperialismul american.
    Trist. Ar treubi deportati in Iran sau in zonele in care Iranul sustine conflicte.
    • -8 (18 voturi)    
      heh.. (Luni, 6 ianuarie 2020, 11:46)

      Martha Logu [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      .. probabil daca le iei tastatura, ar plange ca vor la mami.. si i-ar cere scuze lu' nentu Trump..
  • -9 (33 voturi)    
    Nu-i usor (Luni, 6 ianuarie 2020, 9:56)

    dincannes [utilizator]

    … sa-ti pierzi tatal, dar ce ticalos a fost !
    Citi oameni nevinovati au murit ca urmare a deciziilor lui !

    Aschia nu sare departe de copac !
    Cite victime vom mai avea, ca urmare a discursului acestei persoane !
    .
    • +16 (20 voturi)    
      de unde atatia scolari pe hotnews? (Luni, 6 ianuarie 2020, 13:10)

      dessik [utilizator] i-a raspuns lui dincannes

      toti plini de ura la adresa Iranului de parca ar fi victimele regimului. Stiti cumva toate nuantele problemei, tot istoricul, americanii aia vi se par intru totul corecti? Este mai degraba o zona de moralitate gri care trebuie privita cu oarecare detasare.
      • -4 (8 voturi)    
        Domnule "profesor" (Marţi, 7 ianuarie 2020, 0:23)

        dincannes [utilizator] i-a raspuns lui dessik

        … nu va sperie invazia islamului in Europa ?
        Peste 2000 de moschei in Franta de exemplu !
        Multi naivi pe HN !
  • +11 (25 voturi)    
    muica ce de troli (Luni, 6 ianuarie 2020, 10:05)

    Ademordna [utilizator]

    Credeam ca psd-ul impanzeste hotnews cu trolii sai educati la ferma lui Putin. Vad insa ca si Trump are o echipa consistenta.
    A, stai, sunt tot aia.
    • +11 (19 voturi)    
      evident ca are (Luni, 6 ianuarie 2020, 13:09)

      Toreador [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      si Trump ... e faza aia tipica latrailor: Stam ascunsi dupa gard si latram de fericire dupa ce face SUA cate o chestie neortodoxa ... nici macar nu avem decenta in a ne abtine...
      ca a omorat ala pe nu stiu cine si ca a facut nu stiu ce ... terminati-o ma cu prostiile ... dai cu bombe ca asa vrea muschiu tau si te astepti dupa aia sa te aplaude Occidentul ... normal ca ti-o iei peste bot ... auzi tu cica au avut informatii sigure ca planuieste ala nu stiu ce rahat ... la fel de sigure au avut si ca planuia Irac sa faca bomba atomica ... e cusuta cu ata alba ... pretexte ...
      SUA un fel de Russia in costum de fite ...
  • +6 (16 voturi)    
    se pare ca ii fac jocul lui Trump... (Luni, 6 ianuarie 2020, 11:28)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    care tocmai a spus ca va trimite ceva "brand new beautiful military equipment". Asta vrea sa mai testeze ceva si cauta un loc propice. Se repeta povestea razboaielor anterioare din golf. Pare sa fie un business al industriei armamentului.
  • +9 (15 voturi)    
    Ce Tribunal l-a condamnat la moarte (Luni, 6 ianuarie 2020, 13:54)

    D-or [utilizator]

    Nu stiu daca merita sau nu sa moara. Poate ca da. Dar condamnarile trebuie date de justitie.
  • -15 (21 voturi)    
    Vorbe goale! (Luni, 6 ianuarie 2020, 15:10)

    Alui [utilizator]

    Iranienii se comporta ca babele de la tara care ameninta de necaz, fara nici o urmare. Dar nu pot face nimic, daca au un dram de minte! Daca fac, e ca si cum s-ar arunca in fata trenului!
    Pererea mea e ca nu trebuie sa ameninti niciodata! Daca ameninti si nu faci nimic, te faci doar de ras. Daca tot vrei sa te razbuni, nu e nevoie sa ameninti, o faci cand vrei si cu asta basta!
    • +7 (7 voturi)    
      Implacabila "lege a talionului"... (Marţi, 7 ianuarie 2020, 2:56)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      Cultul monoteist musulman impune rudelor (orfana, vaduva) datoria de a cere insistent razbunare neintarziata, forta morala a legii talionului, intru salvarea onoarei mult ranite...