VIDEO Franța: Un bărbat care a înjunghiat trecători în apropiere de Paris a fost "neutralizat" / Una dintre victime a decedat - UPDATE

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 3 ianuarie 2020, 15:46 Actualitate | Internaţional


Atac langa Paris (captura twitter)
Foto: Hotnews
O persoană a murit, iar mai multe sunt rănite după ce au fost atacate cu un cuțit vineri de un bărbat în orașul Villejuif, în apropiere de Paris. Atacatorul a fost neutralizat.

UPDATE Una dintre persoanele atacate a murit, relatează AFP. Patru persoane ar fi fost înjunghiate de către atacator, dintre care una era în stare gravă.


Atacatorul a fost împușcat de poliție în orașul Villejuif, care se află la 7 km de Paris și a murit la scurt timp din cauza rănilor, potrivit BFMTV.



Poliția avertizează populația să evite zona din apropierea parcului Hautes-Bruyères State Park, operațiunea forțelor de ordine fiind în desfășurare.

Vom reveni cu amănunte






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4845 vizualizari

  • +4 (18 voturi)    
    Nici in (Vineri, 3 ianuarie 2020, 16:59)

    RedGuard [utilizator]

    50 de ani nu vom ajunge la nivelul asta de civilizatie. Of, Romania asta.
    • -5 (15 voturi)    
      Cand mananci cu polonicul, mananci hotarat. (Vineri, 3 ianuarie 2020, 17:23)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui RedGuard

      http://www.ziare.com/stiri/metrou/un-nou-incident-grav-la-metrou-o-femeie-a-fost-amenintata-ca-va-fi-aruncata-pe-sine-1493333
      • +5 (15 voturi)    
        Huh? (Vineri, 3 ianuarie 2020, 17:58)

        RedGuard [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

        Cum puteti compara omorarea unei persoane si ranirea grava a altor doua cu... faptul ca o batranica a amenintat o alta femeie ca o arunca pe sine?

        Adica femeia aia s-a prezentat pe picioarele proprii la politie. Credeti ca victimele acelea injunghiate civilizat mai puteau merge undeva pe propriile picioare?

        Romania mai are mult de lucrat pana ajunge la omoruri aletorii comform culturii si civilizatiei vestice la care tot visam.
        • 0 (10 voturi)    
          Se pare ca esti mai hotarat decat credeam. (Vineri, 3 ianuarie 2020, 18:14)

          alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui RedGuard

          Uite ce a facut batranica [VIDEO]:

          https://www.stiridecluj.ro/national/video-cu-crima-de-la-metrou-momentul-in-care-tanara-a-fost-aruncata-pe-sinele-metroului

          Mai bea si niste apa!
          • -4 (8 voturi)    
            Dumneavoastra (Vineri, 3 ianuarie 2020, 18:54)

            RedGuard [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

            insistati cu aceste tentative vechi (2017) ca sa nu zic de puerile. Aceste incercari esuate de a ingloba cultura si civilizatia vestica, realitati care nu se lipesc de poporul roman de nici o culoare.

            In Romania vorbim in cele mai inalte cercuri de batai cu sabii sau omoruri la sate intre vecini cu toporul. Va reamintesc ca acestea sunt doar copii marunte si pana la urma lipsite de semnificatie.

            Pur si simplu poporul roman va ramane damnat sa fie lipsit de crime, de ghetouri ale altor natii, de adevarate jafuri, asasinate sau trafic droguri.

            Asta e, va trebuie sa ne lasam copiii liberi pe strada fara sa ne ingrijoram ca acesta va fi omorat pe drum spre scoala sau chiar in incinta scolii intr-unul din civilizatele masacre comise de adolescenti inarmati.
            • +1 (7 voturi)    
              "RedGuard" (Vineri, 3 ianuarie 2020, 20:37)

              alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui RedGuard

              "poporul roman va ramane damnat sa fie lipsit de crime"

              La care spital esti internat?
            • 0 (4 voturi)    
              :-))) (Sâmbătă, 4 ianuarie 2020, 0:20)

              Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui RedGuard

              Top!!! Thumbs up.

              « Cititorii nostri sunt mai inteligenti decât cititorii lor » ;-)
  • +4 (16 voturi)    
    Anul Nou (Vineri, 3 ianuarie 2020, 18:04)

    tahomir [utilizator]

    O fi fost un englez care, abtiguit fiind de la petrecerea de Anul Nou, nu si-a dat seama ca nu e in Londra acolo unde atacurile cu cutitul sunt parte din banalul cotidian.
    O eroare fatala.
    E de asemenea posbil si sa fi fost un om necajit insa adept al religiei pacii dar nu mai stiu acum daca religia asta e buna sau rea de cand cu actiunile americanilor.
    Astept clarificari de la CNN si BBC si revin cu un update.
    • +4 (12 voturi)    
      Ati spus-o (Vineri, 3 ianuarie 2020, 18:26)

      RedGuard [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      de parca este gresit in Franta sa fii injunghiat aleator pe strada/metrou.

      Tin sa va reamintesc ca iesitul din casa fara a risca sa fii injunghiat este nu doar necivilizat, dar intru totul anti-european.

      Teroarea, saracia, frica sunt principalele valori pentru care luptam intr-o Europa Unita si prospera!
  • -1 (1 vot)    
    era un (Sâmbătă, 4 ianuarie 2020, 17:16)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    crestin ortodox, vreun bulgar, sau un budist tailandez, ca astia poarta traditionala vesta cu exploziv.