VIDEO UPDATE Gelu Voican, venit la Universitate să depună o coroană de flori, a fost lovit la cap de protestatari / A fost scos sângerând din mulțime / Jandarmeria: Facem demersuri pentru identificarea agresorului

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 12:46 Actualitate | Internaţional


Gelui Voican huiduit
Foto: Captura video
Gelu Voican Voiculescu, care a deținut funcția de viceprim-ministru în Guvernul provizoriu Petre Roman și trimis în judecată pentru infracțiuni contra umanității, a fost lovit, sâmbătă, de protestatari cu o cârjă la Troița de la Universitate, unde a venit să depună o coroană de flori. Acesta a fost scos din mulțime de jandarmi, în timp ce îi curgea sânge de la cap. Jandarmeria București a anunțat ulterior că se fac demersuri pentru a identifica persoana care l-a lovit în cap pe Gelu Voican Voiculescu.

UPDATE Jandarmii fac demersuri pentru a identifica persoana care l-a lovit pe fostul viceprim-ministru.

”Incidentul s-a produs în Piața Universității la o activitate de comemorare a 30 de ani de la Revoluția din Decembrie 1989. La ora 12:15, pe timpul slujbei religioase, o persoana a fost lovită cu un obiect în zona capului. În acele momente de îmbulzeală, a fost necesară intervenția forțelor de ordine, prezente pentru asigurarea măsurilor de ordine publică, pentru a-l scoate din zona pe cel accidentat. La acest moment, se fac demersuri în vederea identificării agresorului”, conform unui comunicat al Jandarmeriei București.

UPDATE: Gelu Voican a fost lovit la cap de protestatari, relatează Digi24.

Gelu Voican a fost apărat de jandarmi de mulțimea care împingea și huiduia.

”Nenorocitule, ne-ai omorât familiile tu și cu Iliescu”, a strigat un bărbat. ”Criminalule, la pușcărie”, a mai strigat un altul.


Criminal a fost făcut și Petre Roman, venit de asemenea să depună o coroană de flori de Ziua Memoriei Victimelor Comunismului.

Sâmbătă se împlinesc 30 de ani de la ziua în care a izbucnit revoluția în Capitală, încheiată cu 49 de demonstranţi morţi, 463 răniţi şi 698 arestaţi.

Reamintim că în 8 aprilie 2019, la aproape 30 de ani de la Revoluție, procurorii Secţiei militare din Parchetul General au trimis în judecată dosarul Revoluției din decembrie 1989, în care Ion Iliescu, Gelu Voican Voiculescu, Iosif Rus şi Emil Dumitrescu au fost puși sub acuzare pentru infracţiuni contra umanităţii.

Procurorii anunţau atunci că au dispus clasarea dosarului "Revoluţiei din decembrie 1989" în privinţa fostului dictator Nicolae Ceauşescu, fostului premier Petre Roman, fostului ministru al Apărării Victor Atanasie Stănculescu şi a lui Silviu Brucan, Iulian Vlad, Tudor Postelnicu, Vasile Milea, Nicolae Militaru.
Dosarul cauzei cuprinde 3.330 de volume, dintre care 2.030 au fost instrumentate după 13 iunie 2016.

Ion Iliescu, membru şi preşedinte al C.F.S.N., Gelu Voican Voiculescu, membru C.F.S.N. şi fost viceprim-ministru al Guvernului României, Iosif Rus, fost comandant al Aviaţiei Militare, şi Emil (Cico) Dumitrescu, fost membru CFSN, sunt acuzaţi în dosarul Revoluţiei din decembrie 1989 de infracţiuni contra umanităţii.

Probatoriul administrat, arată Parchetul, a relevat că întreaga forţă militară a României, Ministerul Apărării Naţionale, Ministerul de Interne – Departamentul Securităţii Statului, precum şi Gărzile Patriotice, începând cu data de 22.12.1989, orele 16:00, s-au pus la dispoziţia Consiliului Frontului Salvării Naţionale şi conducerii acestuia. Din acelaşi moment, grupul de decizie politico-militară al C.F.S.N. a luat deciziile importante cu caracter politic şi militar, urmărind accederea la puterea politică a unui grup preconstituit şi legitimarea politică în faţa poporului român. Cercetările vizează faptul că prin instaurarea unei psihoze generalizate a terorismului ar fi fost create numeroase situaţii de foc fratricid, trageri haotice, ordine militare contradictorii etc.

În acest context, în intervalul 22-30.12.1989 au fost trase aproximativ 12.600.000 de cartuşe.

Psihoza teroristă ar fi fost indusă cu intenţie prin diversiuni şi dezinformări şi a provocat, după 22.12.1989, 862 de decese, 2.150 răniri, lipsirea gravă de libertate a sute de persoane, vătămări psihice. Aceste consecinţe tragice au fost mult mai grave decât cele ale represiunii exercitate în intervalul 17-22.12.1989 (orele 12:00), arată procurorii.

Totodată, aceste diversiuni şi dezinformări ar fi creat condiţiile condamnării şi execuţiei cuplului prezidenţial Ceauşescu printr-un proces penal simulat.
Probatoriul administrat relevă că Ion Iliescu şi Gelu Voican Voiculescu ar fi dezinformat în mod direct prin apariţiile televizate şi emiterea de comunicate de presă, contribuind astfel la instaurarea unei psihoze generalizate a terorismului, şi ar fi participat la dezinformarea şi diversiunea exercitate pentru executarea cuplului Ceauşescu şi ar fi acceptat şi asumat politic acte diversioniste comise de unele cadre cu funcţii de conducere din M.Ap.N., fără a interveni pentru stoparea lor, spun procurorii.

Totodată, Iosif Rus, în calitate de comandant al Aviaţiei Militare, ar fi intervenit în noaptea de 22/23.12.1989, fără drept şi în deplină cunoştinţă de cauză, asupra planului de apărare a Aeroportului Internaţional Otopeni şi ar fi contribuit astfel la moartea a 48 de persoane (40 de militari şi 8 civili), precum şi la rănirea gravă a altor 15 persoane. La 23.12.1989 a emis ordinul diversionist de schimbare a cocardelor tricolore ale elicopterelor aparţinând Regimentului 61 Boteni, fapt ce ar fi dus la deschiderea focului fratricid, implicit la rănirea unor persoane. A emis şi alte ordine militare, conduite care în afara rezultatelor concrete enunţate ar fi contribuit la agravarea psihozei teroriste.

De asemenea, Emil (Cico) Dumitrescu, prin apariţiile sale televizate din 22 decembrie 1989 precum şi prin activitatea de conducere şi coordonare în cadrul Comandamentului militar instaurat la etajul XI al Televiziunii Române începând cu data de 22 decembrie 1989, ar fi contribuit în mod direct la manifestarea fenomenului diversionist existent în intervalul 22 – 30 decembrie 1989.

Primul termen în Dosarului Revoluției a avut loc în 29 noiembrie la instanța supremă, care a emis citații pentru 5.000 de persoane.

Timp de cinci ore, la primul termen al Revoluției au fost strigate 3.516 persoane. Aproximativ 600 dintre ele au fost prezente.

Procesul s-a amânat din cauza lipsei de procedură, după ce unele citații au ajuns înapoi cu mențiunea că persoana a decedat sau nu a fost găsită la adresa indicată ori adresa era greșită.

Instanța a stabilit un nou termen de judecată pentru 21 februarie 2020, ora 9.00.

La primul termen al dosarului, fostul președinte Ion Iliescu, pus sub acuzare pentru infracțiuni contra umanității, nu a fost prezent, fiind reprezentat de avocat.


Citește și:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















16539 vizualizari

  • +11 (19 voturi)    
    Aceasta mazeta decembrista (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 12:49)

    un domn [utilizator]

    Care Tot Insista ..:
  • +4 (14 voturi)    
    Lumea zice si altceva (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:07)

    Vasilescu2019 [utilizator]

    "Unul dintre revoluționari l-a lovit cu o cârjă în cap și i-a spart capul. Omul le zâmbea ironic celor care i-au reproșat gestul. Individul a fost ridicat de către jandarmi. Potrivit informațiilor, în urma incidentului lui Gelu Voican Voiculescu i-a curs sânge, însă a refuzat să fie preluat de către cadrele medicale."
    Concluzie? Kamasutra la vreme de batranete nu te fereste de lovituri cu cârja
    • +11 (11 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 14:56)

      chiuaua [utilizator] i-a raspuns lui Vasilescu2019

      Karma, nu Kamasutra.
      Kamasutra este de ceva timp istorie pt acest individ.
      • +5 (5 voturi)    
        Este (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 16:21)

        Vasilescu2019 [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

        mare practicant de kamasutra
        Cauta "Metafizica clitorisului", intre el si guru Bivolaru au fost /sunt legaturi stranse chiar daca nu vizibile. Amandoi sustin ca nu se cunosc, de curand un document scos in public spunea ceva despre cum mister Voiculescu a ciripit pe la secu' despre ...Bivolaru. Insasi existenta documentului atesta legatura dintre ei dinainte de 89 desi amandoi neaga
        • +3 (3 voturi)    
          Mare lucru daca nu a sorbit la Five O Clock (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:51)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Vasilescu2019

          Niste ayahuasca Gelulica
        • +2 (2 voturi)    
          Voican a ajutat (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:54)

          Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Vasilescu2019

          Securitatea sa-l surprinda pe Bivolaru / adepti intr-o sedinta de Yoga. Actiunea nu a reusit complet si Voican dadea sfaturi (consemnate) Securitatii unde s-a gresit.
          Baga asta in fata inainte de alte comentarii.
        • +2 (2 voturi)    
          Nu mai dati la cap, dati la picioare pana cade (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:00)

          unchiulvladimir [utilizator] i-a raspuns lui Vasilescu2019

          Camerele cainilor de paza nu pot filma loviturile la picioare. Luati bocanci cu botul intarit (cei de atelier de exemplu), loviti la fluierele picioarelor pana cade si apoi il calcati in picioare.
          Degeaba se filmeaza.
        • +2 (2 voturi)    
          i-a stimulat cineva puțin "metafizica" (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 21:37)

          baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Vasilescu2019

          Si i-a venit ciclu...
  • +18 (26 voturi)    
    Niciun parinte n-ar tb sa-si vada copilul mort! (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:08)

    Marionette [utilizator]

    Si dupa ce jegurile au ucis 2000 degeaba sa-si dea lovitura lor de stat vin in centrul parintilor fara raspuns, fara closure, sa pozeze in oameni decenti. Nu cu carja cu toporul trebuia lovit!
    • -1 (1 vot)    
      2000? (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:56)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      eu am auzit ca au fost 60.000 de morti, asa zicea Europa Libera si tot atatia i s-au imptat lui Ceausescu la "proces"; sa fi mintit?
  • +19 (27 voturi)    
    +++ (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:20)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Unul din MARII CIMINALI din 1989 are e liber, dovada clara a coruptiei JUSTITIEI din RO
  • -26 (38 voturi)    
    Asta este Justiția pe care vi-o doriți? (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:21)

    Nyk1 [utilizator]

    Cu linșări? GGV și IIL trebuie să fie judecați pentru faptele lor de către un judecător, nu de gloată.
    • -5 (15 voturi)    
      Gloată (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:45)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      În decembrie 1998 gloata a încălcat orice lege. Cu pierderi, peste 1.000 de morți. Cine i-a pedepsit (omorât) fără a-i judeca pe cei din gloată? Nu cumva ăștia de teapa lui GGV si IIL
    • +11 (11 voturi)    
      Si cu Ceausescu (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:47)

      Keloo Cooper [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Cum a fost? Istoria are un prost obicei: sa se repete.
    • +12 (12 voturi)    
      Spune asta judecatorilor care dorm pe ei (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 14:19)

      krampus [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      "Gloata" nu impiedica justitia sa-si faca treaba, dimpotriva, este un motiv in plus ca hustitia se inceapa in sfarsit sa functioneze.
      • +3 (3 voturi)    
        nu prea (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:24)

        Joe@Black [utilizator] i-a raspuns lui krampus

        Nu prea mai functioneaza justitia ca au inceput sa protesteze pentru paralele de la batraneti...nu ar fi iesit asa sa protesteze cand statea Draknea cu picioru pe grumazu lor...atunci le placea la javre!

        Criminalu asta trebuia linsat pentru ca a avut nesimtirea sa fie prezent printre victimele lui...
    • +9 (11 voturi)    
      Hm (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 14:47)

      Werwolf1 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      "Gloata" asteapta de treizeci de ani sa i se faca dreptate. Omul care l-a pocnit pe dubios o sa fie identificat si probabil ca va plati pentru gest. Ca asa e la noi: Ala care da un bat pe carca ia mai mult decat un criminal.
      • 0 (0 voturi)    
        Pe unde-o fi cumpanas ? (Duminică, 22 decembrie 2019, 1:50)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Werwolf1

        incaseaza paralele de la "rudele" trimise la produs ?
        Si cum de mai traieste Dinca ? Chiar n-o fi ciripit nimic ?
    • +8 (8 voturi)    
      de 30 de ani asteptam judecatorii (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 15:14)

      Withdrawal [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      sunt ocupati cu multe dosare
      si tot dau "cu suspendare"
    • +1 (3 voturi)    
      Da! (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 16:29)

      Tayen [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Dacă „justiție” n-avem, ne facem noi!!!!
      • +1 (1 vot)    
        aha (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:58)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

        deci pot sa-i omor pe cei care ne devalizeaza tara? slugile multinationalelor pot fi spanzurate?
        • 0 (0 voturi)    
          care tara, cccp ? (Duminică, 22 decembrie 2019, 1:51)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          de ce nu-ncepi cu tine, devalizezi aer degeaba mititelule.
        • 0 (0 voturi)    
          40 miliarde euro sunt la Fruntashii P$D (Duminică, 22 decembrie 2019, 8:47)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          Incepe de Acolo !
          Sa Iti Ajute Dumnezeu!
    • +1 (1 vot)    
      tu ce ai face ca parinte?... daca justitia e oarba (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:08)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      doar curios ... cind dupa 30 de ani criminalii sunt bine mersi cu pensii , averi, functii...privilegii..samd

      tu ce ai face?????
  • +13 (21 voturi)    
    Mister Voiculescu (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:21)

    Vasilescu2019 [utilizator]

    Preten bun si cu guru Bivolaru si cu fratele vitreg al acestuia care a devalizat chiar ...BRD
    La fel de bun prieten cu sarpele cu ochelari (Magureanu).

    Omul cu Kalasnikovul ...sunt video pe YT in care apare in diverse ipostaze din astea
    Trimis pe post de ambasador in diverse state de regimul ilici ca sa i se piarda urma ori probabil sa i se inchida gura
    Partas si initiator al multor diversiuni soldate cu sute de victime in decembrie 1989
  • +10 (12 voturi)    
    Mizerabili... (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:22)

    raulito [utilizator]

    ...acești reprezentanți ai rase umane!
  • -18 (36 voturi)    
    Ca la 1789 (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:25)

    Mazeta [utilizator]

    Revoluționarii sfârșesc prin a fi ei înșiși ghilotinați. La noi, în mod comic, cu o cârjă.
    • +2 (8 voturi)    
      Asta nu i nimic (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:43)

      Vasilescu2019 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Sa vezi ce pateste Vladimir :)
    • +8 (10 voturi)    
      Studiile au aratat (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:47)

      Keloo Cooper [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ca este mai dureros cu carja. Asadar daca cel cu carja are nevoie de sprijin, propun sa i-l oferim...
    • 0 (10 voturi)    
      Revoluționarii de la 1789... (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:48)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ... nu se mai săturau de sânge. Ghilotinau dimineața, la prânz și seara, de cele mai multe ori după bunul plac.
      • -4 (4 voturi)    
        Foarte bine. (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 16:31)

        Tayen [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        După „merite”, nu după bunul plac!
        • +1 (1 vot)    
          ce imbecil! (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:59)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

          fara alte comentarii, un idiot agresiv si analfabet nu merita explicatii
          • 0 (0 voturi)    
            Este Gelulica al Tau (Duminică, 22 decembrie 2019, 8:48)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui srpc

            Fain l ai Zugravit
    • +6 (12 voturi)    
      Iliescu (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 14:18)

      yol [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Revolutionar?
      Iti trebuie mult jeg interior sa spui asta.
    • 0 (4 voturi)    
      tu ai unghiul mic intre ochi (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:08)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Si esti venit pe tanc in Romania
    • +1 (3 voturi)    
      Ai curaj (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:34)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Sa manancu kkt aici. Daca l-am manca si in Piata Unviersitatii, ai fi ista ca un securist imputit ce esti
    • +1 (3 voturi)    
      Nu merita mai mult (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 21:39)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      decat o carja.
      Iobagii i-ar fi oferit altceva....sa zica mersi ca a scapat ieftin....securistu`
  • -6 (18 voturi)    
    cancerul urii... (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:30)

    demaGOGU [utilizator]

    ...transmis din generatie in generatie.

    cine va reconcilia aceasta tara...cu ea insasi?!?
    • +7 (13 voturi)    
      Educatia (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:48)

      Keloo Cooper [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Insa cand spui educatie spui Andronescu si cand spui Andronescu te stergi si tragi si apa.
    • +9 (11 voturi)    
      Gogule, cancerul urii a fost cultivat de Iliescu (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 15:15)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ajutat de Voican Voiculescu si multi altii.
      Mai tii minte mineriadele? nu ne vindem tara? n-au mancat salam cu soia?
      E nasol cand ura pe care ai semanat-o si intretinut-o se intoarce impotriva ta si da cu carja? Life is bitch!
      • +1 (1 vot)    
        aha (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:59)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        deci Basexu si Joianis promoveaza armonia sociala? fain
        • 0 (0 voturi)    
          Unu i Bunic, altu nu i Treaba Ta (Duminică, 22 decembrie 2019, 8:50)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          Din 20 05 1990 s a promovat : droguri la penetzee, masini de scris la penetzee, dolari....ai uitat ? Erau mesaje de dragoste ? Erau verii tai Ortacii chemati la “ordine sociala” de Nea Nelu, Icoana Ta
      • +1 (1 vot)    
        cum puteai sa (mai) vinzi ceva (Duminică, 22 decembrie 2019, 1:53)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        ce secu si pcr vandusera deja ?
        le uram putrefactie placuta si cat mai lunga.
    • +2 (2 voturi)    
      Esti impertinent ! (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:00)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Tara era reconciliata daca pentru distrugerea propriului Dosar de la Securitate in iarna lui 1990 Gelu Voican era spanzurat deja in martie 1990.
      A trebuit sa treaca 30 de ani doar pentru un baston de pensionar in capatana. Jalnic !
    • +1 (1 vot)    
      Fara reconcileier (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:32)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Cu CRIMINALII nu vreau sa ma reconciliez !!!!
  • +4 (26 voturi)    
    Afara cu rusii din Romania. Vii sau morti. (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:33)

    unchiulvladimir [utilizator]

    Sa ne recastigam tara si sa taiem toate relatiile (economice, diplomatice, culturale) cu aceasta groapa de gunoi.
    • +3 (3 voturi)    
      Putzin Spus (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 19:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui unchiulvladimir

      Este uterul Ciumei Roshii
      • 0 (0 voturi)    
        Da insa pare-mi-se de import (Duminică, 22 decembrie 2019, 1:55)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        din Germania. Comunismul este un virus crescut in laboratoarele occidentului. Faptul ca s-a eliberat intr-unul din cele mai salbatice popoare de pe aceasta planeta, de unde s-a contaminat Asia intreaga, face parte din planul satanic.
  • +7 (15 voturi)    
    Vai, vai, vai... (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:34)

    finutza [utilizator]

    O mică durere față de marile dureri pricinuite atâtor români de el, Iliescu, Roman și alții. Acum va avea ocazia să spună că au avut dreptate încă din iunie 1990 că au de-a face cu huligani.
  • +17 (27 voturi)    
    calaul a venit sa depuna flori ..... (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:34)

    viziru [utilizator]

    calaul a venit sa depuna flori ..... suboameni, fara sentimente, fara scrupule .... din specia asta fac parte Iliescu, Voican Voiculescu, Petre Roman, Melescanu, Ciolacu, etc...
    • +4 (10 voturi)    
      Citeste despre Divizia Tudor Vladimirescu (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:42)

      unchiulvladimir [utilizator] i-a raspuns lui viziru

      Sunt toti legati de rusi.
    • +3 (3 voturi)    
      tupeu moscovit (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 21:41)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui viziru

      Poate totusi apuc a trai cat sa fac un stop la mormintele lor , sa ma usurez....
      • 0 (0 voturi)    
        Asta Da ! (Duminică, 22 decembrie 2019, 8:51)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

        Si ar fi bine sa fie cat mai multi !
        Ureea le va face bine la oase !
  • -3 (17 voturi)    
    ha..ha..ha (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 13:37)

    Je__ [utilizator]

    dupa ce l-ati adunat ca mare revolutionar, v-ati dat seama ca era din tagma uzurpatorilor care au girat lovitura de stat?


    revolutia.....basini...fraieri morti colateral in jocul de putere...prin sacrificiul lor au legitimat coruptia morala care au uzurpat prin sange puterea statului
  • +6 (10 voturi)    
    Intreg adevarul (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 14:06)

    Vasilescu2019 [utilizator]

    Dupa toate astea mister Gelu Voican Voiculescu "Metafizica clitorisului" vine si ne spune ca el nu are habar de lovitura de stat din '89 si participarea activa a fostei URSS in realizarea acestei lovituri de stat
    Daca nu ar fi fost amestecul rusesc in 89 nu ar fi fost atitea victime in acel an, am fi avut o revolutie ca in Cehoslovacia /Ungaria/Bulgaria fara victime
    Practicant al ocultismului inca din tinerete, legaturi stranse cu guru Bivolaru si posibil cu cateva organizatii oculte nu tocmai ortodoxe

    Relatia GV Voiculescu-Iliescu a avut cateva momente tensionate in timp , momente in care cei doi au incercat un soi de santaj reciproc, momente gestionate totusi de insasi Magureanu cel fara de "prihana"
  • +8 (16 voturi)    
    Multumesc mosului (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 14:16)

    krampus [utilizator]

    cu bastonul desi, poate, un sut in kur era mai potrivit. Tupeul voicanului a fost insuportabil, emanatii astia sfideaza o tara intreaga. Poate se trezeste si justitia din somnul ei de moarte...
  • -5 (17 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 14:50)

    [anonim]

    • +3 (7 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 15:07)

      chiuaua [utilizator] i-a raspuns lui

      Ti-ai luat pastilele azi ?
  • +6 (8 voturi)    
    Ce tupeu (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 16:09)

    Alexa.99. [utilizator]

    au criminalii astia sa mai apara la comemorari...
    Vedeam la tv in anii trecuti pe Iliescu si Roman, invitati la emisiuni despre Revolutia din '89.
    Pe ce lume traim!
  • +8 (8 voturi)    
    Fain sa vezi postacii sovietici in sevraj!!! (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 16:16)

    Dalinar [utilizator]

    Ce-I baietzi, a venit iarna si merge greu aprovizionarea cu pufaika???
    • 0 (2 voturi)    
      deloc (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:01)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      ne pregatim sa spanzuram de felinare tradatorii si slugile multinationalelor! te ia cu fiori, ai?
      • 0 (0 voturi)    
        slugile multinationalelor ? (Duminică, 22 decembrie 2019, 1:56)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        ca mah-ta de pilda, care lucra la internationala courv helor ?
  • +2 (2 voturi)    
    O ursitoare (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 17:46)

    Rahan5 [utilizator]

    i-a prezis lui Voican la nastere :
    ,,Va sangera in Piata Universitatii !"
    Asa i-a fost sortit, asa s-a intamplat !.
    Ca la un caine rau lovit de un baston de pensionar !
  • +2 (2 voturi)    
    pai se stie agresorul (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:11)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    este gelu voican, el e agresorul
  • +2 (2 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:37)

    Xorciser [utilizator]

    Urata batranete, sa nu poti iesi din casa fara jandarmi dupa tine...
  • +2 (2 voturi)    
    Jeg sinistru (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 18:46)

    UncleSam [utilizator]

    A venit acolo sa provoace un incident, trebuia calcat pe cap, asta merita si el, si Roman si mai ales Ilici.
    Justitia si sistemul ticalosit nu au sa le faca nimic, pana nu aplica poporul solutia Targoviste, nu se intampla nimic

    Fac pariu ca daca murea Voican azi acolo, l-ar fi inmormantat cu onoruri militare gen doliu national.
  • +3 (3 voturi)    
    De ce a venit acest criminal sa depună o (Sâmbătă, 21 decembrie 2019, 23:40)

    Observatory [utilizator]

    coroana de flori?
    1- Iliescu nu a murit încă , chiar e bine mersi !
    2- monumentul este pentru eroi și el este criminal !
    Ăștia se cred buricul pământului , nu își recunosc criminalitatea !
    Ilici spune Nu violentei !
    Când a chemat minerii Bătăușii poporului , nu era violenta ?

    Are dreptate Iohannis, călăii încă umbla liberi ..
  • +1 (1 vot)    
    Intrebare (Duminică, 22 decembrie 2019, 7:23)

    minup [utilizator]

    Cu siguranta Iliescu va muri inainte de terminarea procesului in care este acuzat de crime,daca va fi un proces.
    Va avea parte de funeralii nationale, ca fost presedinte de stat ?
  • +1 (1 vot)    
    Anul asta o carje (Luni, 23 decembrie 2019, 1:19)

    ruskimushki [utilizator]

    la anul, cine stie.
  • +3 (3 voturi)    
    Sa admitem ipoteza "nevinovatiei"! (Luni, 23 decembrie 2019, 9:40)

    hotnewsfil [utilizator]

    Poate ca Georgiana Arsene, sotia lui Gelu Voican, are cele mai bune ganduri, intentii, fata de interesele Romaniei, atunci cand scrie in publicatia rusa Sputni, al carei angajata este, ca noi, romanii, ar trebui sa fim in relatii bune cu Rusia.
    Ca sa o intelegem corect, propun sa o invitam sa ceara, in Sputnik, anularea pasajului din „Pactul Ribentrop – Molotov”, pact care stateaza rapirea Basarabiei din trupul Romaniei si trecerea acesteia in „proprietatea” Uniunii Sovietice (ramasa si azi in „roprietatea” Rusiei).