Oficial rus: SUA au refuzat să acorde vize unor diplomați care urmau să participe la reuniuni ONU

de A.Z.     HotNews.ro
Marţi, 22 octombrie 2019, 8:20 Actualitate | Internaţional


Drapel SUA
Foto: publicdomainpictures.net
Statele Unite au refuzat să acorde vize pentru opt membri ai delegației ruse la Adunarea Generală a ONU, a declarat Andrei Belousov, reprezentantul permanent al Federației Ruse la ONU, potrivit agenției TASS, scrie Mediafax.

Anul acesta, opt membri ai delegației noastre, adică aproape jumătate din membrii delegației, nu au reușit să obțină vize. Nu au fost doar angajați ai Ministerului de Externe, dar și ai Ministerului Apărării și ai Roscosmos”, a declarat oficialul.

„În ultima vreme, situația vizelor SUA pentru oficialii străini s-a deteriorat puternic”, a adăugat Belousov. El a mai spus că anul trecut doar un diplomat rus nu a primit viză pentru a intra în Statele Unite.

„Este vorba de un membru important al delegației ruse: Konstantin Vorontson, directorul unui departament din cadrul Ministerului rus de Externe, care se ocupă inclusiv cu discuțiile privind dezarmarea”, a adăugat oficialul rus.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1568 vizualizari

  • -2 (16 voturi)    
    ONU (Marţi, 22 octombrie 2019, 8:39)

    Soljenitin [utilizator]

    ONU este Organizatia Natiunilor Unite, nu Organizatia Natiunilor Care Invadeaza Militar Alte Natiuni Si Care Spioneaza si Intervin Prin Cozi De Topor In Politicile Altor State.
    • -2 (6 voturi)    
      baietas (Marţi, 22 octombrie 2019, 11:23)

      Toreador [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      ONU este fix pix ... asta este ... no1 cares about ONU ... SUA nu respecta nici o decizie ONU ... Rusia nu cred ca a respectat vreodata ... Israelul e campinul absolut la "ignore ONU" ... Turcia nu mai vorbesc. ... despre ce vorbim aici???
      • 0 (4 voturi)    
        Și tu ce respecți? (Marţi, 22 octombrie 2019, 12:47)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Toreador

        Dacă ăsta îți este felul,de ce nu-ți place când alții fac ca tine?
        • -1 (3 voturi)    
          de unde stii tu (Marţi, 22 octombrie 2019, 13:37)

          Toreador [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          ce respect eu si ce nu????????????
          • 0 (0 voturi)    
            Tonul te dă de gol. (Marţi, 22 octombrie 2019, 15:00)

            asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Toreador

            Dacă ești român ce-ți pasă?Dacă nu ești român ce cauți pe aici?
  • -4 (12 voturi)    
    Asta e foarte grav (Marţi, 22 octombrie 2019, 9:59)

    John M. [utilizator]

    pentru ca ONU nu e a Americii si toate statele membre au accesul garantat pentru care mai si platesc, Acest incident e probabil inca vreo traznaie de-a lui Trump care contribuie la declinul accelerat al administratiei sale.
    • -2 (8 voturi)    
      :-) (Marţi, 22 octombrie 2019, 10:41)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Inclusiv statele care fac rapturi teritoriale au accesul garantat? Singurul criteriu este banul?
      • -1 (5 voturi)    
        sef (Marţi, 22 octombrie 2019, 11:26)

        Toreador [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        vezi ca Israel e campiona ... Rusia e mic copil pe langa aia ... Eu mor de ciuda ca nu o sa traiesc pana cand Israel va fi la fel de mare ca Rusia ca si suprafata ... caci ca si dezvoltare sunt mult peste ei de ceva vreme ...
    • -3 (5 voturi)    
      offfffff (Marţi, 22 octombrie 2019, 11:24)

      Toreador [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      cata suferinta pe tine ... au ramas cativa "cioloveci" pe dinafara ... citeste ce am scris mai sus cand i-am raspuns lui Soljenitin ... ai sa vezi ce este ONU in realitate ...
      • 0 (4 voturi)    
        Of, of, (Marţi, 22 octombrie 2019, 12:23)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Toreador

        you little pisher...
        I'm a professor in America and I teach America's shortcomings in relationship with the world. What do you do?!
        I only suffer when I smell ignorance and arrogance happily holding hands in that part of the world. You are a champ, anyway...
        Read my take on UN and get it into your little head.
  • +1 (11 voturi)    
    ONU (Marţi, 22 octombrie 2019, 10:17)

    UpNext [utilizator]

    este organizatia tuturor membrilor, nu doar a unora. Este singura platforma non-poitica valida, prin statut, care asigura comunicarea si relationarea intre TOATE statele membre, inculiv a delegatilor acestora, mai ales in situatii de criza.

    Avand in vedere noua conduita imprevizibila politico - diplomatica a SUA, sediul ONU ar trebui mutat urgent intr-o tara constant si istoric neutra, cu o democratie avansata si responsabila, gen Suedia, Elvetia, Lichtenstein sau Austria.
    • -6 (8 voturi)    
      ai gresit definitia (Marţi, 22 octombrie 2019, 11:30)

      Toreador [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      baiatul meu ... asa cum am precizat mai sus ... ONU etse fix pix ... este o organizatia de trancanit aiurea in tramvai ... zice SUA ceva sare China si Rusia cu veto ... Zice China ceva sare SUA ... Zice Rusia ceva sar toti ... si tot asa ... se discuta mult, se condamna si mai mult (Israel stie) si nu se face nimic concret ... deci reiterez: ONU este fix pix