Putin: Rusia va tinti Ucraina daca aceasta intra in NATO

de O.P.     HotNews.ro
Marţi, 12 februarie 2008, 17:59 Actualitate | Internaţional


Presedintele rus Vladimir Putin a amenintat marti ca Rusia ar putea fi fortata sa-si indrepte rachetele spre Ucraina daca aceasta va adera la NATO, anunta Reuters. Putin a dat acest raspuns cand a fost intrebat de ziaristi ce inseamna pentru Rusia posibila aderare a Ucrainei la Alianta Nord-Atlantica.

Putin a spus ca o eventuala plasare a scutului anti-racheta NATO in Ucraina ar putea determina indreptarea rachetelor defensive ale Rusiei inspre Kiev.

Intre Rusia si NATO a avut loc in ultimii doi ani un adevarat razboi al declaratiilor pe tema scutului NATO din Europa Centrala si de Est, Kremlinul facandu-si cunoscut punctul de vedere potrivit caruia o astfel de initiativa ar determina declansarea unui nou razboi rece.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3073 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Iata cata incredere poti avea in rusi (Marţi, 12 februarie 2008, 19:38)

    petreanu [anonim]

    Ca sa se lamureasca toti ziaristii aburitori de la Antena 3, Voiculescu, Patriciu ce inseamna, in viziunea Rusiei, libertatea de a-ti alege propriul destin: indreptarea armelor impotriva ta!
    Jos Mafia KGB
    • 0 (0 voturi)    
      Rusii, tot rusi (Marţi, 12 februarie 2008, 21:03)

      GigiM [anonim] i-a raspuns lui petreanu

      They fucked us in the past, they fuck us in the present, they will fuck us in the future. Tristul adevar.
      • 0 (0 voturi)    
        mda (Marţi, 12 februarie 2008, 22:07)

        paulica [anonim] i-a raspuns lui GigiM

        Ba macar sa ne fi f'*&$% cu prezervative ca uite ce creaturi au iesit: Iliescu, Nastase, Felix si altii. Pe viitor tre sa avem grija sa le dam vazelina :))
        • 0 (0 voturi)    
          mare e groapa (Miercuri, 13 februarie 2008, 3:38)

          Corectorul [anonim] i-a raspuns lui paulica

          Mai desteptule matale nu esti cumva unul din "decretei"? Ai cu siguranta cel putin 17 ani asa ca taci din gura tot un fel de nedorit ai fost si tu
          • 0 (0 voturi)    
            @corector (Miercuri, 13 februarie 2008, 9:20)

            Manole Buican [anonim] i-a raspuns lui Corectorul

            Du-te si bate campii pe strada. Esti complet pe dinafara.
          • 0 (0 voturi)    
            aoleo m-ai doborat cu replica asta (Miercuri, 13 februarie 2008, 14:33)

            paulica [anonim] i-a raspuns lui Corectorul

            De unde stii ca am "cel putin 17 ani"? Te anunt ca am 26. Mi se pare destul de sec sa-mi spui ca am fost un nedorit in conditiile in care nici macar nu ma cunosti. E o replica fara argument si fara obiect, motiv pentru care iti raspund pe acelasi ton. Daca eu sunt un nedorit atunci tu esti un imbecil si jumatate si iti sugerez sa "corectezi" gresala pe care a facut-o mama ta cand te-a facut bai comunistule!
        • 0 (0 voturi)    
          tare (Miercuri, 13 februarie 2008, 11:28)

          anna [anonim] i-a raspuns lui paulica

          tare tare
  • 0 (0 voturi)    
    razboi cu rusii? (Marţi, 12 februarie 2008, 20:59)

    beno [anonim]

    ma bag....
    • 0 (0 voturi)    
      Si yo! (Marţi, 12 februarie 2008, 23:21)

      Clujeanu [anonim] i-a raspuns lui beno

      Tocmai am venit din vizita in "Republica Moldova" ... care este... si ma bag si yo pana la Nistru !!!
  • 0 (2 voturi)    
    rachete ??? (Marţi, 12 februarie 2008, 21:53)

    george stanca [anonim]

    Probabil ca la ora asta, cateva dintre focoase au drept coordonate Bucurestiul. Rusii nu au insa nevoie de rachete. Cea mai buna arma pe care o au e gazul iar cel mai bun general e Gazprom. E suficient sa mareasca pretul la gaz pt Ro undeva la 500 eruo /1000mc si cade Palatul Victoria de unul singur. Iar despre Cotroceni ce sa spui? Ne apara Marele Licurici in fata scumpirilor si a saraciei? Ca de obicei, avem mare inspiratie sa ratam sansele istorice. Uitati-va la Ungaria, Polonia, Cehia si chiar Bulgaria. Intre timp, Videanu schimba bordurile si tara asta e de c.....t.
    • 0 (0 voturi)    
      corect.... (Miercuri, 13 februarie 2008, 11:34)

      judex [anonim] i-a raspuns lui george stanca

      aici ne-au adus tradatorii care si-au impartit puterea si au guvernat Romania din 1990 incoace. Au facut tot posibilul sa ne duca in genunchi in fata rusilor si isi folosesc si toti corifeii sa indobitoceasca pe romani. Ati vazut la vreun guvern pana acum vreun plan de asigurarea independentei energetice a tarii? Este un subiect de meditatie !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu cred pe rusi (Marţi, 12 februarie 2008, 22:59)

    Auras [anonim]

    Ce tot zic unii de gaz si oportunitatile rusilor. Nu vedeti ca procedeaza ca un traficant de droguri, ti le ofera ieftin sau moca la inceput dar dupa ce te face dependent te face sa-ti vinzi casa cu tot ce-i in ea. Germania si alte tari vest europene au pus botul la chestia asta. Rusii nu degeaba au momit pe nemti la chestia asta. Lenin a spus ca daca vrei sa stapanesti Europa trebuie sa cuceresti Germania mai intai.
  • 0 (0 voturi)    
    Putin nu procedeaza cum trebuie (Miercuri, 13 februarie 2008, 0:00)

    Alex [anonim]

    Nu procedeaza cum trebuie.
    Or avea ei bombe nucleare si gaz, dar fara suparare, nu se compara cu NATO.Vorbim totusi de o gramada de tari cu economii foarte puternice.

    Si nici nu conteaza cine e mai tare.

    Nu asa se abordeaza problema.Problema se abordeaza diplomatic, nu cu prostii deastea gen Cold War.
  • 0 (0 voturi)    
    democratia mama masii (Miercuri, 13 februarie 2008, 9:15)

    liviu [anonim]

    moldova e "republica", ucraina e "independenta"

    cred k KGBu asta imputin nu intelege ce inseamna un razboi nuclear pt. planeta asta ...
    probabil la KGB nu te invata si urmarile...

    asta e hai sa ne aliem cu rusii ca makar o sa ne fure tara ca prieteni nu ca dusmani...

    mai bine muream cu nemtii decat sa traim cu terminatii astia...
    • 0 (0 voturi)    
      Corect (Miercuri, 13 februarie 2008, 10:31)

      gsc [anonim] i-a raspuns lui liviu

      corect. mult adevar aici. pt cine are urechi sa auda...
  • 0 (0 voturi)    
    mai grav este ca..... (Miercuri, 13 februarie 2008, 11:31)

    judex [anonim]

    agentura KGB a confiscat revolutia si a pus mana pe putere in Romania. Acum, doar se schimba la putere si guvernare si isi transmit stafeta.