O americancă și-a împușcat fiica venită să îi facă o vizită surpriză, crezând că este un hoț

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 4 septembrie 2019, 21:13 Actualitate | Internaţional


Drapel SUA
Foto: publicdomainpictures.net
O americancă a tras cu arma asupra propriei fiice, o studentă în vârstă de 18 ani care venise să îi facă o vizită surpriză, crezând este un hot, relatează mass-media locală, potrivit AFP. Fata a fost rănită la braț.

Tânăra a fost rănită la braț, vineri seară, în Girard, un oraș din Ohio, dar viața sa nu este în pericol.

Mama sa, care deține un permis de portarmă, era singură acasă când a auzit ”zgomote dinspre bucătărie sau intrare”, potrivit poliției.

”Cum avea o armă în apropiere, aceasta a deschis focul asupra persoanei care intra pe ușă”, a spus șeful poliției locale John Norman, acesta adăugând că era în stare de șoc când a realizat că victima este fiica ei.

Ofițerii de poliție vor transmite un raport procurorului local, care va decide dacă este cazul ar putea face subiectul unei urmăriri penale.

Portul de arme este un drept garantat de Constituție, de care americanii sunt foarte atașați. Peste o treime din adulți au cel puțin o armă.

Aproximativ 40.000 de oameni au fost împușcați în 2017.

Potrivit Arhivei Gun Violence, 1.112 persoane au murit din cauza unor accidente care au implicat arme, de la începutul anului.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















15336 vizualizari

  • -6 (16 voturi)    
    In Rusia (Miercuri, 4 septembrie 2019, 21:18)

    Kol, opusul lui Lok [utilizator]

    E liniste. Nici macar un singur mort, nici o incaierare, nimic, nici macar la un pahar de mitilic. Cred ca in curand vor emigra acolo americanii.
  • -11 (21 voturi)    
    Tampita fica. (Miercuri, 4 septembrie 2019, 22:39)

    Rahan5 [utilizator]

    Cand a intrat fica in casa trebuia sa strige. Era bine sa fie si un caine pe acolo.
    Normal ca a tras mama. Hotul putea fi inarmat si nu era ,,pe fuga".
    In mod normal la faze din astea proprietarul tine pusca / pistolul orientat spre coltul de unde se aude zgomotul venirii hotului. Nu stiu daca Legislatia impune sa mai astepti identificarea hotului. Hotul poate fi inarmat si mai rapid in deschiderea focului. In plus hotul vede luminile din casa si se asteapta cam in ce camere ar putea fi victimele.
    • +6 (16 voturi)    
      Intr-o lume de imbecili (Joi, 5 septembrie 2019, 9:59)

      Kol, opusul lui Lok [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Da, fata e tampita. Pentru ca normalitatea e data de majoritate, nu de modul in care trebuie sa fii.

      Tu cand vii acasa urli intai ca Rahan ca sa se stie ca esti la usa?!?
      • -9 (17 voturi)    
        prietene (Joi, 5 septembrie 2019, 10:23)

        Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui Kol, opusul lui Lok

        ai probleme cu logica
        la americani, NU ai voie sa intrii in casa altuia. Si nu se discuta. Pui piciorul in casa unuia, ala are voie legal sa faca orice.
        Deci DA, a intra tiptil tiptil in casa la unu e una din cele mai mari idiotenii pe care le poti face mai ales daca ala sta la casa in mijlocul campului.
        Politia NU te poate apara asa ca ei se apara singuri.
        • 0 (8 voturi)    
          exact (Joi, 5 septembrie 2019, 15:14)

          Mignan [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

          o lume de imbecili, ca la amwericani
        • +7 (7 voturi)    
          Fiica (Joi, 5 septembrie 2019, 18:17)

          Kol, opusul lui Lok [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

          Intra la parintii ei in casa. Banuiesc insa ca tu daca iti prinzi propriul copil ca iti intra in casa fara sa te anunte si fara a fi balizat corespunzator, il impusti. Si imi zici ca eu am probleme cu logica.
        • +6 (8 voturi)    
          "prietene".. (Joi, 5 septembrie 2019, 19:18)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

          Ai o mica problema de logica elementara. Citeste textul din nou. Poate dupa a zecea lectura, te prinzi. Dar poate ca nu, asa ca mai bine iti explic eu. Fata avea 18 ani. Era studenta... i-a facut mamei o surpriza... a venit... ACASA! In plus, nu a intrat "tiptil". Mama a zis ca a auzit zgomote in bucatarie sau hol. Deci nu se furisa in propria casa, ci a intrat normal, poate a crezut ca mama ei doarme si nu a strigat ca ciobanu la oi, ci s-a dus in dormitor sa vada daca intr-adevar doarme.
          Simplu.
          • -3 (3 voturi)    
            Nu e asa. (Vineri, 6 septembrie 2019, 10:44)

            Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui pehash

            Daca strigi : ,,E cineva acasa" (nu foarte tare) si femeia doarme oricum nu te aude. Deci nu deranjezi pe cei care dorm in dormitoare.
            Daca femeia nu doarme atunci iar nu deranjezi pentru ca asa isi da seama ca a intrat cineva cunoscut in casa.
            • +1 (1 vot)    
              Draga Rahan (Vineri, 6 septembrie 2019, 15:25)

              Kol, opusul lui Lok [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

              Te inteleg. Acolo in padure, unde traiesti tu, asa este.
      • -5 (11 voturi)    
        Da, cand intru in casa anunt (Joi, 5 septembrie 2019, 11:09)

        Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Kol, opusul lui Lok

        venirea, adica strig de la usa : E cineva acasa ? etc.
        Cainele are un rol important la fazele astea.
        Cine e inauntru aude ca nu latra cainele agresiv si isi da seama ca a venit cineva cunoscut.
        Femeia asta, in lipsa unui caine, era sa-si omoare fica.
        • +1 (1 vot)    
          Eu strig in casa (Vineri, 6 septembrie 2019, 15:26)

          Kol, opusul lui Lok [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

          Chiar si cand stiu ca tata este plecat. Uuuuu, e cineva acasa. Doar pentru siguranta, ca sa nu ma impuste.
        • +1 (1 vot)    
          Auzi (Vineri, 6 septembrie 2019, 15:28)

          Kol, opusul lui Lok [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

          Dar vreau sa te intreb logic: daca hotul cand intra in casa striga: "Honey, I am hooome!", il mai impusti sau nu?
    • -7 (15 voturi)    
      corect (Joi, 5 septembrie 2019, 10:26)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Dar e greu sa le explici la Tarzani cum e cu logica si comportamentul bazat pe legi nu pe ce iti trece tie prin cap ca e corect
      Da au voie sa traga din momentul in care au intrat in perimetrul casei. Pe proprietate (adica in curte) sunt obligati intai sa traga un foc de avertisment asa ca uneori ii mai trag din afara inauntru :)
      Dar daca ai pus piciorul in casa unuia fara ca el sa stie, nu prea scapi.
      • -2 (8 voturi)    
        Cand mi-am cumparat prima pusca (Joi, 5 septembrie 2019, 10:59)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

        Mossberg 500 Defender, short barrel, the dealer mi-a spus:"Stii cum se face, nu?! Intai il impusti pe intruder si dupa aia mai tragi un foc in tavan. Cand vine politia le spui invers...
        • +5 (7 voturi)    
          Bună strategie (Joi, 5 septembrie 2019, 14:17)

          anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Excelent de aplicat în situația de față și să lose un child fără să ajungi în prison.
        • +5 (5 voturi)    
          Amice (Joi, 5 septembrie 2019, 21:47)

          ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Dealerul tau e un idiot. Chiar si un criminalist greenhorn poate sa faca diferenta intre primul glont tras si al doilea. Reziduuri, capisci?
  • +8 (14 voturi)    
    Americanii se distrug din interior (Joi, 5 septembrie 2019, 10:57)

    helvig [utilizator]

    Trebuie doar sa-i lasi cu armele la indemana si nu mai e nevoie sa fie cuceriti.
  • +4 (10 voturi)    
    Așa ceva nu s-ar fi întâmplat (Joi, 5 septembrie 2019, 14:18)

    anton_carpati [utilizator]

    dacă și fiica era înarmată.
    • -5 (9 voturi)    
      Ba nu. (Joi, 5 septembrie 2019, 16:17)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

      Femeia, in asteptare, era in avantaj.
      Cum ar fi aparut infractorul la marginea cadrului usii ar fi tras cu pusca direct la limita tocului usii.
      La o bila mare de plumb rupi si tocul usii, rupi si infractorul.
      Cu o pusca de vanatoare pui jos si un Terminator T100, daramite doar un hot inarmat doar cu un pistol.
      • +5 (7 voturi)    
        prea fina ironia.. (Joi, 5 septembrie 2019, 19:21)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        las' ca te prinzi tu pana in 2029.. cand o sa dai de T-800.
        • +1 (1 vot)    
          Rahan (Vineri, 6 septembrie 2019, 15:29)

          Kol, opusul lui Lok [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          Nu are experienta cu pustile. In toate revistele are un pumnal de os si traieste in padure. Nu poti avea cine stie ce asteptari.
      • +1 (3 voturi)    
        Darămite pe copilu tău. (Joi, 5 septembrie 2019, 22:04)

        anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        I transformi creierii în îngrășământ pentru peluză. High-five!
  • +1 (11 voturi)    
    ehe (Joi, 5 septembrie 2019, 15:20)

    Mignan [utilizator]

    prosti da' mandri, dragii de muricani
    • -4 (8 voturi)    
      Spuse migman de pe buda (Joi, 5 septembrie 2019, 17:05)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Mignan

      din fundul curtii!!!
  • -4 (8 voturi)    
    Ce rele sunt armele!!! (Joi, 5 septembrie 2019, 15:47)

    Marionette [utilizator]

    E mult mai bine sa nu aveti arme, sa-si procure doar borfasii si sa va rapeasca copilele sa le transforme in WC-uri publice si prietenii clanurilor, militienii sa se faca ca lupta cu crima organizata.
    E mult mai bine sa nu aveti arme si sa aveti taxele spre 80% din tot ce munciti.
    E mult mai bine sa fiti sclavi ca uite ce rele sunt armele!
    • +1 (1 vot)    
      Ai dreptate (Vineri, 6 septembrie 2019, 15:30)

      Kol, opusul lui Lok [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Este mult mai bine sa cazi in fosa septica cu arma in mana decat fara ea. Chiar crezi ca daca le-ai da romanilor arme pe mana s-ar civiliza?!?!?!?!?!?!?!