VIDEO Donald Trump, discurs în fața unui sigiliu prezidențial trucat / Vulturul are două capete, sugerând Rusia, iar mesajul este „45 este o păpușă”

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 25 iulie 2019, 21:14 Actualitate | Internaţional


Sigiliul prezidential, modificat
Foto: Captura YouTube
Sigiliul președintelui Statelor Unite proiectat în spatele lui Donald Trump la un discurs susținut în această săptămână a fost trucat. Astfel, președintele american a vorbit in fața unui sigiliu în care vulturul american era înlocuit cu un vultur cu două capete care aduce aminte de simbolul folosit de armata Rusiei. Iar pasărea are în gheare, în loc de un mănunchi de săgeți, crose de golf.

Acest sigiliu modificat a fost proiectat pe un ecran în spatele președintelui Trump în cadrul unui discurs susținut marți în fața studenților din organizația Turning Point USA, potrivit AFP.

Dar nimeni nu a remarcat nimic până la un articol publicat joi de Washington Post.

Deasupra vulturului ar fi trebuit să scrie “E Pluribus Unum,” dar în imaginea modificată scria “45 es un titere,” cea ce în spaniolă înseamnă “45 este o păpușă”, arată Gizmodo.

Potrivit Washington Post, nici organizația Turning Point USA nici Casa Albă nu au putut explica cum s-a ajuns la acest sigiliu modificat, care ar putea fi rezultatul atât al unei farse dar și o eroare prin utilizarea unei imagini folosite online de către site-uri anti-Trump











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















8073 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    :))))))) (Vineri, 26 iulie 2019, 9:13)

    keres [utilizator]

    Trollul suprem a fost mega trollat.
    https://files.catbox.moe/7lhokg.webp
    • +7 (9 voturi)    
      Interesant e ca nu le-a sarit in ochi (Vineri, 26 iulie 2019, 10:00)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui keres

      Sunt destui bagatori de seama care nu scapa niciun detaliu de felul asta.
      Erau asa de absorbiti de profunzimea mesajului transmis de discurs...
  • -8 (8 voturi)    
    Un mesaj cu talc (Vineri, 26 iulie 2019, 11:22)

    Metec [utilizator]

    Sunt convins ca nu hackerii, ci serviciile secrete au facut smecheria. Mesajul e clar: Trump e marioneta rusilor.
    Nu stiu insa ce inseamna crosele de golf si 45. Pobabil ca nici nu voi afla...
    • +7 (7 voturi)    
      Really? (Vineri, 26 iulie 2019, 13:24)

      Yooo [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Al 45-lea presedinte!
      • 0 (0 voturi)    
        Multumesc, nu stiam! (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 1:22)

        Metec [utilizator] i-a raspuns lui Yooo

        Am si eu lipsurile mele...
    • +5 (7 voturi)    
      Crosele de golf (Vineri, 26 iulie 2019, 14:01)

      4real [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      se refera la cheltuirea banului public de catre Trump. Sute de milioane aruncate pe fereastra
      https://www.forbes.com/sites/chuckjones/2019/07/10/trumps-golf-trips-could-cost-taxpayers-over-340-million/
  • +6 (6 voturi)    
    crosele de golf pot sa insemne (Vineri, 26 iulie 2019, 13:29)

    ..13 [utilizator]

    faptul ca detinatorul sigiliului a devenit un businessman care a cam uitat de sageti si altele celea...

    In ceea ce priveste "45 este o papusa" - trebuie sa stim ca Trump este cel de al 45lea Presedinte al USA asa ca acum cred ca devine putin mai clar si acest mesajul...

    Cel original facea referire la faptul ca toate statele sunt ca unul - ceea ce intr-adevar a dus la crearea si consolidarea STatelor Unite ale Americii.

    Nu stiu cine le-a facut dar sa nu fie cumva fake news...
  • -5 (9 voturi)    
    Orange man bad (Vineri, 26 iulie 2019, 14:45)

    Setalcott [utilizator]

    Trump e in record de popularitate. Audierea lui Mueller, inca un esec total. Manipularile Google sunt scoase la lumina. Candidatii democrati au luat-o la vale la intrecere pe taramul fanteziei. Au mai ramas doar trolii cu Trump derangement syndrome cu sabotaje la disperare, in admiratia "jurnalistilor obiectivi".
    • +3 (3 voturi)    
      Populari au fost (Vineri, 26 iulie 2019, 19:29)

      yol [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      Si Hitler, si Stalin, si Ceausescu. Toti au vorbit pe limba populimii. Unii i-au admirat, altii i-au urat ingrozitor. Unii au derengement syndrom, altii sunt in mod natural deranjati.
      Sa inteleg ca cei care il admira pe Trump sunt alta specie de oameni fata de cei care admira jurnalistii?
      • -2 (2 voturi)    
        Incearca ceva original (Vineri, 26 iulie 2019, 20:19)

        Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui yol

        De la al doilea razboi mondial comparatia cu Hitler a fost predilectia stangistilor. Au facut-o cu Reagan, Bush, Thatcher, acum cu Trump. Nu mai tine.
        • +2 (2 voturi)    
          Era vb de (Vineri, 26 iulie 2019, 21:23)

          yol [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

          despre popularitatea lui Trump, dar tu poti raspunde cum te coafeaza.
          Niciunul din cei enumerati de tine n-au fost populari cand au fost in functie, dar niciunul.
          Nu te-a intrebat nimeni de stanga-dreapta, ci doar despre admiratia ta fata de Trump si cum ii consideri tu pe cei care nu au admiratie fata de el?
    • +1 (1 vot)    
      Heil Trump (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 17:09)

      qbic [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      Daca traiai pe vremea lui Ceasca veneai si turuiai cum capitalismul e mort, comunismul a invins si liderul suprem Ceausescu e iubit infinit de catre popor...asa de paralel cu realitatea esti.

      Trump n-a trecut niciodata de 50% incredere, audierea lui Mueller e un dezastru pentru Trump care a mintit ca ancheta il dsculpa, Google nu face nici o manipulare. Cei cu derangement syndrome sunt cei care-l pupa non-stop in fund pe Trump si sunt obsedati de AOC pana la paroxism.