VIDEO ”Ca un copil la masa adulților”: Ivanka Trump, criticată în timp ce încerca să discute cu liderii lumii la summitul G20

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 30 iunie 2019, 12:15 Actualitate | Internaţional


Ivanka Trump alaturi de Macron
Foto: Captura video
Într-un video devenit viral pe Twitter, Ivanka Trump poate fi văzută încercând să participe la o conversație între Theresa May, Christine Lagarde (Director General la Fondul Monetar Internațional), premierul Canadei, Justin Thrudeau, și președintele Franței, Emmanuel Macron, relatează presa internațională.

Deși nu are experiență în diplomație, fiica președintelui Donald Trump, Ivanka, a participat la Osaka, la summitul G20.




”Este ca un copil mic care încearcă să ajungă la masa adulților la o cină de Ziua Recunoștinței”, a scris un utilizator al Twitter-ului.



Un alt utilizator a scris că ”expresia lui Lagarde spune totul. ”De ce ești aici și de ce vorbești”.

”Nu are ce căuta acolo! Este ridicol. Nimic nu o califică să stea printre liderii lumii”, a mai scris cineva.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















21516 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Justin Thrudeau... (Duminică, 30 iunie 2019, 12:49)

    Cataleya [utilizator]

    ...nu este presedintele Canadei.

    :D Da, aveți dreptate. Mulțimim. :)
    • -10 (14 voturi)    
      dar, (Duminică, 30 iunie 2019, 14:29)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      are sanse, nu ?!
      • +10 (10 voturi)    
        trolezi? (Duminică, 30 iunie 2019, 15:55)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Canadei are monarh (rege/regina adicalea), nu presedinte!

        LOL
        • -9 (17 voturi)    
          aha (Duminică, 30 iunie 2019, 17:06)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Pacala se intoarce

          deci, trudeanu are sanse sa fie rege !
          • 0 (0 voturi)    
            in ce sens? (Marţi, 2 iulie 2019, 14:23)

            Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

            daca il infiaza regina, si mor subit vre-o 50 de oameni care sunt deja pe lista de succesiune al tronului britanic... poate.

            Dar ma gandesc ca Regina nu infiiaza orice bou totusi...
  • -15 (25 voturi)    
    Dar oare???? (Duminică, 30 iunie 2019, 13:03)

    Stef_and [utilizator]

    Ce su astia in plus???
    Macron un parvenit, Theresa o ratata...
    oare nu au avut si ei un inceput???
    Iar Lagardere aia este un personaj ciudat.
    • +10 (22 voturi)    
      Ce au ăia in plus? (Duminică, 30 iunie 2019, 14:41)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      In primul rând creier.

      In al doilea rând, au ajuns pe pozițiile curente prin forte proprii, nu plasate acolo de tati. Unii chiar in urma unor alegeri.

      Totusi, problema cea mai mare nu-i Ivanka, ci cei care sunt ok cu prezenta ei acolo si au drept de vot. Pentru ca, fără ei, Ivanka nici nu ar fi fost acolo.
      • -8 (10 voturi)    
        Trudeau are... (Luni, 1 iulie 2019, 2:25)

        ap101 [utilizator] i-a raspuns lui banel

        Din abundenta :))))
    • +6 (22 voturi)    
      .... inceput ..... (Duminică, 30 iunie 2019, 14:59)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      Ivanka Trump este si ea la inceput si va ajunge o "ratata" ca Theresa May daca va trai cam 200 de ani.
    • +10 (14 voturi)    
      Cand ei sunt alesi, e altceva! (Duminică, 30 iunie 2019, 15:57)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      Ar fi bine sa tii minte asta...
  • -11 (19 voturi)    
    E fata lu' tata (Duminică, 30 iunie 2019, 15:07)

    Nyk1 [utilizator]

    Cred că e suficient pentru a o băga în seamă.
  • +15 (21 voturi)    
    Sunteti rautaciosi (Duminică, 30 iunie 2019, 16:15)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Mie mi se pare ca a dus un plus conversatiei. Ia urmariti:
    "Yeah", apoi confirmand "yeah, started listening" plus o fraza despre cat de dominate de barbati sunt pozitiile.

    O conversatie atat de profunda ca la ea, rar gasesti. Deci, sunteti rautaciosi si invidiosi!

    Da', las' ca daca sta bosumflata, se duce la tati sa-i ia o masina sau ceva si ii trece.
    • +13 (19 voturi)    
      .... masina ..... (Duminică, 30 iunie 2019, 17:42)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Masina are, poate sa-i faca rost de maditatori si de o biblioteca. Aminteste izbitor de Kelly Bundy.
      • +10 (12 voturi)    
        Zici tu? (Duminică, 30 iunie 2019, 20:43)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

        Mie Kelly mi se parea desteapta cand voia. Doar lenesa pentru ca arata bine si obtinea oricum ce voia.

        Asta nu are nici una, nici cealalata. Este saraca, rupta de orice.
  • -12 (24 voturi)    
    ce cauta ivanka (Duminică, 30 iunie 2019, 17:14)

    nash pandelica [utilizator]

    intre atata lume buna, politicieni alesi pe sprinceana.
    pai iaca, wikipedia pt. toti:
    "ncepând cu sfârșitul lunii martie 2017, Trump a început să lucreze în administrația tatălui ei ca asistentă a președintelui."
    deci, asistenta a presedintelui sua.

    deci, nu era, chiar asa, intamplator p'acolo...
  • +1 (1 vot)    
    Ivanka Trump (Luni, 1 iulie 2019, 15:13)

    Razvan_M [utilizator]

    Detine sau a detinut afaceri de succes, este mama a 3 copii si este consilier al presedintelui Trump, tatal sau. Mda, misoginii sigur ca se iau de faptul ca-i tanara, frumoasa si blonda - sau femeie - ca sa o denigreze.

    Intrebarea este: cine cunoaste mai bine lumea in care traim, niste politicieni decrepiti care nu au avut nicio afacere proprie in viata lor sau chiar au trait doar din salarii de la stat sau o femeie afacerista, mama a 3 copii? Eu stiu sigur cu cine as prefera sa stau de vorba. Eu cred ca uneori presa trebuie sa si educe, nu doar sa isi arate biasul politic.